Karlos Vémola – životopis, zápasy a MMA štatistiky 2024


Karlos Terminátor Vémola je jedným z najznámejších MMA bojovníkov v Česku, vďaka ktorým tento šport získal zaslúžený rešpekt. Jeho životopis je plný úspechov a víťazstiev. Bojovník pôsobil v rôznych známych organizáciách vrátane Oktagonu a UFC. Aké sú jeho štatistiky, koľko zápasov sa mu podarilo vyhrať a koľko prehier má na konte? Ak vás zaujímajú tieto alebo mnohé ďalšie informácie, potom čítajte ďalej.

Karlos Vémola

Karlos Vémola profil a štatistiky

Štatistiky a profil Karlosa Vémolu sú skutočne zaujímavé. Počas svojej kariéry sa zúčastnil 41 zápasov, z ktorých vyhral 34. Mnohé z nich boli pritom v rámci Oktagonu, takže ste ich mohli vidieť cez Oktagon live stream. Okrem toho zápasil vo viacerých váhových kategóriách, pričom najčastejšie to boli poloťažká a stredná váha. Nižšie v tabuľke uvádzame podrobné informácie Terminátora.

Meno: Karel Vémola
Dátum narodenia: 1.7.1985
MMA prezývka: Terminátor
Výška: 183 cm
Váha: 84 kg
Váhová kategória: Poloťažká váha, Stredná váha

Karlos Vémola životopis

Český MMA bojovník Karlos Vémola odštartoval svoju profesionálnu kariéru v rámci MMA v roku 2008. Počas zápasov v Cage Fighters Championship a Ultimate Challenge MMA získal rekord v neporaziteľnosti 7 – 0. Jeho kariéra sa výrazne zmenila v roku 2010, kedy podpísal zmluvu s UFC. Prvý zápas v tejto organizácii sa odohral na UFC 116, keď sa postavil proti Jonovi Madsenovi. Zápas skončil prehrou na body. Na UFC 122 sa mu však v nižšej váhovej kategórii podarilo poraziť Setha Petruzelliho hneď v prvom kole. Po niekoľkých následných neúspechoch v UFC skončil a od roku 2013 zápasil striedavo v Českej republike a v Anglicku. Okrem športovej kariéry musíme spomenúť aj ďalšie Vémolove aktivity, ako napríklad spoluprácu s niekoľkými trénermi a gymami.

Karlos Vémola životopis

Karlos Vémola tituly

Terminátor získal počas svojej kariéry veľké množstvo titulov. Kým niektoré sú z českej MMA scény, iné sú zas z tej zahraničnej. Celkovo ich má na konte viac ako desať. Chcete zistiť, ktoré to sú? Potom si prezrite tabuľku, ktorú uvádzame nižšie.

Karlos Vémola tituly Váhová kategória
Oktagon MMA Poloťažká váha
UFC Špeciálny „Knockout of the Night“
XFN Stredná a poloťažká váha
Ultimate Challenge MMA Stredná a poloťažká váha
CFC Ťažká váha
Night of Warriors Svetový titul od 96 kg
Gladiator Championship Fighting Stredná váha
Czech MMA Association Stredná váha

Karlos Vémola Oktagon

Do Oktagonu nastúpil Karlos Vémola počas roka 2019. Dôvodom bola končiaca organizácia XFN, ktorá mala v tomto období finančné problémy. V Oktagone sa Teminátorovi podarilo získať titul šampióna poloťažkej váhy. Dokonca, nejaký čas držal aj titul v strednej váhe, no o ten prišiel kvôli nesplneniu váhového limitu. Následne sa počas Oktagonu 15 odohral aj Zápas storočia, ktorý okorenil celý Oktagon program. V zápase sa Vémola stretol v klietke so slovenským bojovníkom Attilom. Attila Végh ukončil zápas po dvoch minútach, kedy Terminátora poslal k zemi, čím mu dal jeho prvé KO v kariére.

Karlos Vémola Oktagon

Karlos Vémola UFC

Vémola sa ako prvý Čech vôbec dostal do svetoznámej organizácie UFC. Stalo sa tak v roku 2010, pričom jeho prvý zápas sa odohral na UFC 116 v Las Vegas. Jeho súperom bol Jon Madsen, ktorému Terminátor podľahol na body. Po tomto zápase nasledovali dve výhry, a to nad Američanom Sethom Petruzellim a Mikom Massenzionom. Po dvoch výhrach však pokračovali dve prehry, čo znamenalo koniec Vémolovej kariéry v UFC.

Karlos Vémola UFC

Kincl vs Vémola 2 – výsledok najväčšieho súboja roka 2023

Zápas Kincl vs Vémola 2 bol rozhodne jedným z najväčších roka 2023, ak nie celej dekády. Jeho výsledok však nakoniec prekvapil mnohých fanúšikov. Oktagon kurzy boli tesne pred zápasom pomerne nerozhodné. Obom zápasníkom dávali podobné šance, pričom mnohí bookmakeri sa nakláňali skôr k víťazstvu Terminátora. To sa však nestalo a 20. máj 2023 bude s veľkou pravdepodobnosťou deň, na ktorý nebude Karlos veľmi rád spomínať. Počas celého zápasu síce vyvíjal na Kincla súvislý tlak, no dlhodobo sa mu nedarilo dostať ho na zem. Na druhej strane, Vémola inkasoval veľa menších rán, kvôli ktorým ku koncu zápasu takmer nevidel na jedno oko. Výsledok zápasu bol tak jasný. Kincl bol jednomyseľne vyhlásený za víťaza na body.

Kincl vs Vémola 2

Koľko zarába Karlos Vémola

Presné zárobky MMA zápasníkov nie sú verejné. Inak to nie je ani pri Karlosovi Vémolovi. Fanúšikovia však môžu mať aspoň určitú predstavu o tom, koľko zarába, pretože sa na túto tému niekoľkokrát vyjadril. Podľa jeho slov a taktiež rôznych odhadov si za každý zápas odnesie niekoľko tisíc českých korún. V prípade významnejších zápasov sa odmena počíta aj v miliónoch Kč. Napríklad, za posledný zápas Kincl vs Vémola 2 si mal vziať až 3 milióny Kč, čo je približne 118-tisíc eur.

Karlos Vémola býva favoritom stávkových kancelárií

Vďaka množstvu víťazstiev a úspechov nie je prekvapením, že je Karlos Vémola spravidla favoritom stávkových kancelárií. Býva to tak v prípade väčšiny zápasov. Jedinou výnimkou je naplánovaný zápas proti Attilovi Véghovi známy aj ako Zápas storočia. Do toho Vémola nastupuje ako outsider, a to hlavne kvôli jeho nedávnej prehre s Pirátom.

Vémola vs Végh 2

Ďalším veľkým zápasom, na ktorý sa teší nespočetné množstvo fanúšikov, je Vémola vs Végh 2. Na ten mnohí čakali viac ako päť rokov od ich prvého stretnutia v klietke, ktoré bolo známe aj ako Zápas storočia. Po viacerých rôznych termínoch a odkladoch je nakoniec naplánovaný na 8. júna 2024. Zaujímavosťou je, že kým pri prvom stretnutí bol favoritom Terminátor, tentokrát ním je Attila Végh. Dôvodom sú hlavne posledné prehry Terminátora.