Sonego vs Alcaraz: Australian Open 2. kolo preview a tipy na výsledok


Druhé kolo mužskej dvojhry na Australian Open prinesie súboj Sonego vs Alcaraz. Španiel tu vo svojom prvom ostrom zápase sezóny porazil francúzskeho veterána Richarda Gasqueta v troch setoch. Lorenzo Sonego v úvodnom kole zase prešiel cez Daniela Evansa v štyroch setoch. Vo dvoch z nich ale rozhodol až tajbrejk. Zápas je naplánovaný na 18. januára od 03:30 v Melbourne Park na dvorci Rod Laver Arena. V priamom prenose ho bude vysielať športová stanica Eurosport.

Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Sonego vs Alcaraz: Australian Open 2. kolo preview a tipy na výsledok

  • Carlos Alcaraz v prvom sete zápasu s Gasquetom nevyužil 9 ponúknutých brejkbalov a nakoniec ho vyhral až v tajbrejku. Vo zvyšných už úplne dominoval, pričom v nich Francúzovi dovolil uhrať len tri gamy
  • Lorenzo Sonego v prvom kole vyradil Daniela Evansa v štyroch setoch 4:6, 7:6, 6:2 a 7:6. Taliana v zápase podržalo podanie, keď si pri ňom pomohol až 23 esami
  • V jedinom vzájomnom zápase, ešte z roku 2021 v Cincinnati, sa z víťazstva radoval Sonego. Vtedy ešte len 18 ročného kvalifikanta Alcaraza porazil 6:3 a 7:6
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Alcaraz a v zápase bude viac ako 30.5 gamov 1.87 1.80

Kde sledovať zápas Sonego vs Alcaraz

Duel 2. kola Australian Open 2024 Sonego vs Alcaraz môžete v priamom prenose sledovať na športovej stanici Eurosport 1 alebo Eurosport 2. Zápas má naplánovaný štart na stredu 18. januára od 03:30 v Rod Laver Arena. Na najväčšom tenisovom dvorci Melbourne Parku s kapacitou takmer 15.000 divákov.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
18. januára 2024 o 03:30 Rod Laver Arena, Melbourne Park Eurosport

Alcarazov prvý ostrý štart v sezóne dopadol víťazne

Carlos Alcaraz si vo svojom úvodnom zápase na Australian Open poradil s francúzskym veteránom Gasquetom v troch setoch. V prvom však ale napríklad nevyužil až 9 ponúknutých brejkbalov, čo by sa mu mohlo v ďalšom priebehu turnaja vypomstiť. Neskôr pridal na dôraze a na kurte jasne dominoval. O čom svedčí aj 53 winnerov Carlosa v zápase, či 73%-ná úspešnosť pri prvom podaní. Na to, že to bol len jeho prvý ostrý štart sezóne, môže byť so svojim výkonom spokojný.

Sonego v prvom zápase nasúkal súperovi až 23 es

Lorenzo Sonego dokázal v prvom kole AO prejsť cez Brita Daniela Evansa aj vďaka tomu, že v zápase mal až 82%-nú úspešnosť pri prvom podaní. A nasúkať mu pri tom celkom 23 es. Pokiaľ si podobné čísla dokáže udržať aj v zápase s Alcarazom, môže mu cestu do 3. kola naozaj pekne znepríjemniť. Lorenzo už raz Carlosa porazil. Vtedy ešte len osemnásťročný Španiel bol však v tom čase iba na začiatku svojej hviezdnej tenisovej dráhy.

Sonego vs Alcaraz kurzy

Australian Open kurzy vypísané na súboj Sonego vs Alcaraz výrazne favorizujú v stretnutí Španiela. Na víťazstvo Alcaraza sa dá aktuálne staviť pri kurze 1.04. Športová senzácia v podobe výhry outsidera Sonega je napríklad v Tipsporte ohodnotená kurzom až 12.10.

Tip redakcie: Vyhrá Alcaraz a v zápase uvidíme minimálne 31 gamov

V zápase bude rozhodovať úspešnosť pri prvom podaní. Obaja vo svojich predošlých zápasoch dosiahli kvalitné čísla. Sonego si dokonca pripísal až 23 es. Ak mu forma vydrží, Alcaraza môže reálne potrápiť. Minimálne tým, že získa aspoň jeden set. A je podľa mňa veľmi pravdepodobné, že v dueli uvidíme aj tajbrejk. Alcaraz však tento súboj napokon dotiahne do víťazného konca. Na zápas môžete staviť aj s bonusom, stačí využiť Tipsport akčný kód.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Alcaraz a v zápase bude viac ako 30.5 gamov 1.87 1.80
V zápase uvidíme aspoň 4 sety 2.52 2.42
V zápase uvidíme aspoň 1 tie-break 1.98 1.96

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia