Slovensko vs Nemecko: MS v hokeji, preview a tip redakcie


MS v hokeji 2024 začínajú zápasmi v skupinách. A ten najočakávanejší z pohľadu slovenských fanúšikov sa hrá hneď v úvodný deň turnaja. Zápas Slovensko vs Nemecko je na programe v piatok 10.mája od 16:20 v ostravskej aréne. Slovenský tím má minimálne štvrťfinálové ambície, Nemecko je zase vicemajster sveta z minulého roku. Kľúčový duel, ktorý veľa napovie o postupových šanciach oboch tímov, si môžete pozrieť v priamom prenose na televíznej stanici JOJ.

Slovensko vs Nemecko: MS v hokeji, preview a tip redakcie

Najlepšie bonusy k zápasu

30€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov 3€ + 10.000€
Získaj bonus
30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


  • Slovensko má tento rok vo výbere 5 hráčov stabilne hrajúcich v NHL: Slafkovký (Montreal), Tatar (Seattle), Nemec (New Jersey), Fehérváry (Washington) a Pospíšil (Calgary). V Nemeckom tíme sú 4: Szuber (Arizona) Grubauer (Seattle), Sturm (San Jose) a Peterka (Buffalo).
  • Slovensko sa tento rok s Nemeckom stretlo v príprave celkom 4 krát. Náš tím sa tri razy radoval z víťazstva, naposledy 20.apríla v Augsburgu 5:4 pp.
  • V Tipsporte až 86% tipérov verí v tomto zápase Slovákom. Smerujú pri tom na nich stávky, ktoré už celkom presiahli hodnotu 250.000€.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Slovensko 2.16 2.15

Kde sledovať duel Slovensko vs Nemecko

Dlhoočakávaný prvý duel Slovenska na MS v hokeji 2024 je na programe v piatok 10. mája o 16:20. Zápas Slovensko vs Nemecko si v priamom prenose môžete pozrieť na JOJ Šport. Pričom predzápasové štúdio začína už od 15:40. Okrem toho bude dostupný aj live stream na TV Tipsport.

Informácie k zápasu
Termín stretnutia:
10.mája 2024 o 16:20
Štadión:
Ostravar Aréna, Ostrava
Kde sledovať:
Tv JOJ, TV Tipsport

Slovensko čaká dôležitý úvodný zápas

Slovenská reprezentácia po minuloročnom sklamaní, keď v Lotyšsku nepostúpila do štvrťfinále, tento rok v „domácom“ prostredí už zaváhať nechce. Veľmi dôležitý bude hneď prvý duel na šampionáte. Nemecko je totiž jeden z najbližších konkurentov na postup do vyraďovacej fázy. Najväčšími favoritmi na postup z MS v hokeji skupiny B sú inak Američania a Švédi. O ďalšie dve miestenky pravdepodobne zabojujeme okrem Nemecka aj s Lotyšskom – bronzovými medailistami z MS 2023. Kapitánske „céčko“ bude mať počas celého šampionátu na svojom drese Tomáš Tatar. Asistovať mu budú Marek Hrivík a Peter Čerešňák. Aj prvá päťka Slovenska je už viac menej jasná. V zápase s Nemeckom sa budeme spoliehať na výkony Slafkovského, Hrivíka a Cehlárika v útoku, a Nemca s Fehérvárym v obrane.

Vicemajstri sveta z Nemecka sa budú opäť raz spoliehať na tímového ducha

MS v hokeji program je naozaj nabitý už od začiatku a každé zaváhanie sa môže tímom vypomstiť. Platí to aj pre zverencov Harolda Kreisa. Kostru nemeckého tímu na MS v hokeji 2024 tvorí „strieborné“ jadro z predchádzajúceho šampionátu. Na súpiske totiž nájdeme až 15 hokejistov, ktorí boli súčasťou najväčšej senzácie minuloročných majstrovstiev sveta. Najväčšia hviezda a opora minuloročného šampionátu, útočník Detroitu Moritz Seider, však zostáva doma. Nemá totiž s klubom podpísanú novú zmluvu. A žiaľ, Nemecký hokejový zväz na tak vysokú poistku hráča nemá peniaze (bavíme sa o šesťmiestnej sume v eurách).

Slovensko vs Nemecko kurzy

Vypísané Slovensko vs Nemecko kurzy sa pre tento zápas viac prikláňajú na stranu Slovenska. Staviť na víťazstvo slovenského národného tímu tak môžete napríklad v Tipsporte s kurzom 2.16. Na výhru Nemecka je kurz 2.95, prípadná remíza v riadnom hracom čase je ohodnotená kurzom 4.09.

Tip redakcie: Vyhrá Slovensko

Slovensko čaká na úvod šampionátu ťažký súper. Nemci sú totiž strieborní medailisti z minulého roka. A aj keď možno nie sú práve tí, Kto vyhrá MS v hokeji 2024, na štvrťfinálovú miestenku s nimi treba rátať. My sa však predsa len prikláňame k výhre Slovenska v riadnom hracom čase. Máme na šampionáte jeden z najsilnejších výberov, ukázať by sme to mali už v tomto úvodnom zápase. Strelecky by sa mohol presadiť aj Juraj Slafkovský, pričom je dosť reálne, že naprázdno neobídu ani Nemci.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Slovensko 2.16 2.15
Každý tím dá v zápase 2 a viac gólov 1.70 1.68
Slafkovský dá gól 2.50 2.60

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia