MS v hokeji – Švédsko vs USA preview a tip na výsledok


MS v hokeji 2023 majú na programe 12. hrací deň a v ňom sa môžeme tešiť na priamy súboj o prvé miesto v skupine A. Zápas Švédsko vs USA začína v utorok 23. mája 2023 o 15:20. Hrá sa na štadióne Nokia Arena s kapacitou 13 455 divákov vo fínskom meste Tampere. V tomto článku sa dočítate, kde sledovať tento duel. Ďalej si ukážeme výsledky a aktuálnu formu oboch tímov. Na záver sa dozviete, aké stávkové príležitosti tento duel ponúka a aké Švédsko vs USA kurzy sú vypísané.

MS v hokeji - Švédsko vs USA preview a tip na výsledok

  • Švédsko a USA si v základnej skupine MS zmerali sily aj v roku 2022. Tím USA vyhral 3:2 po predĺžení.
  • Ani jeden z tímov zatiaľ na tomto turnaji neprehral. USA má 18 bodov, Švédsko 17.
  • Švédsko a USA majú najlepšie defenzívy na turnaji. Švédi inkasovali zatiaľ len tri góly, USA päť.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Padne viac ako 4.5 gólu v zápase 1.62 1.62

Kde sledovať Švédsko vs USA

Aj v tomto prípade si hokejoví diváci môžu vybrať, kde sledovať Švédsko vs USA. Zápas naživo vysiela TV Tipsport, pričom tento livestream je dostupný zadarmo. Stačí ak za uplynulých 30 dní prestávkujete sumu 1,20€. Duel vysiela tiež Fortuna TV. Slovenská stanica RTVS Šport prinesie cca hodinový záznam zo zápasu v čase 17:55 a ČT Sport rovnaký záznam o 18:00. Highlighty z duelov si môžete pozrieť aj na YouTube. Napríklad nižšie nájdete zostrihy so slovenským komentárom zo zápasu Švédsko vs Dánsko.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
23. 5. 2023 o 15:20 Arena Riga, Riga RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Švédsko stratilo len bod

V priebehu celého turnaja zatiaľ Švédsko stratilo len bod. Tri korunky majú po šiestich dueloch na svojom konte 17 bodov za 5 výhier v riadnom hracom čase a jednu po predĺžení nad Fínskom. Švédi zatiaľ dostali najmenej gólov na turnaji, iba tri a ich celkové skóre je 23:3. Naposledy si poradili rozdielom triedy s Dánskom, nad ktorým zvíťazili 4:1. Najproduktívnejším hráčom Švédska je obranca Henrik Tömmernes, ktorý síce gól ešte nedal, ale nazbieral už 8 asistencií. Druhý je útočník Detroitu Lucas Raymond, ktorý má zatiaľ na svojom konte 7 kanadských bodov za 2 góly a 5 prihrávok.

Švédsko stratilo len bod

Zdroj: iihf

USA zatiaľ suverénne

Aj po šiestich zápasoch skupiny je USA zatiaľ suverénne a nestratilo ani jeden bod. Američania majú na svojom konte 6 výhier po riadnej hracej dobe a s počtom 18 bodov vedú skupinu A, o bodík práve pred Švédskom. Výber USA v posledných dvoch zápasoch neinkasoval ani gól, keď najskôr Amerika vyhrala nad Dánskom 3:0 a naposledy deklasovala Francúzsko 9:0. Celkové skóre USA na turnaji je zatiaľ 30:5. Najproduktívnejší hráči zámorského výberu sú útočníci T.J. Tynan a Rocco Grimaldi. Obaja získali zatiaľ 8 kanadských bodov. Tynan za gól a 7 asistencií, Grimaldi má bilanciu 4+4.

USA zatiaľ suverénne

Zdroj: iihf

Švédsko vs USA kurzy

Švédsko vs USA kurzy nie sú tak vyrovnané, ako by sa možno čakalo. Kurz na výhru Švédov je 2,04, na výhru USA až 3,17. Remíza má kurz 4,63. V tomto prípade určite budú stáť za pozornosť live stávky, pred samotným duelom si pozrite aj článok, ako tipovať na MS v hokeji. Z predzápasových tipov spomeňne napríklad stávku na prvý gól v stretnutí, kde je na Švédov kurz 1,71 a na USA 2,06. Tip, že v každej tretine padne aspoň jeden gól má kurz 1,66. Stávka, že oba celky dokážu v zápase streliť 2 a viac gólov je vypísaná s kurzom 1,75.

Tip redakcie: Padne viac ako 4.5 gólu v zápase

USA nastrieľalo najviac gólov na turnaji, Švédi sa pýšia pre zmenu najlepšou defenzívou. Oba tímy chcú vyhrať skupinu A a preto očakávame zaujímavý zápas až do konca. Tipujeme, že v zápase padne viac ako 4.5 gólu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Padne viac ako 4.5 gólu v zápase 1.62 1.62

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia