MS v hokeji – Slovensko vs Lotyšsko preview a tip na výsledok


Zápas Slovensko vs Lotyšsko na MS v hokeji 2023 môže byť jeden z najdôležitejších v boji o postup zo skupiny B. Favoritom zápasu je Slovensko, ale Lotyšsko má výhodu domáceho prostredia. Pre hráčov oboch tímov to bude fyzicky náročný duel, keďže nastúpia na druhý zápas za dva dni. ˇUvodný zápas pritom oba tímy prehrali. Duel Slovensko vs Lotyšsko je na programe 13. mája 2023 o 19:20. Zápas a celá skupina B sa odohrajú v Rige na štadióne Arena Riga.

MS v hokeji - Slovensko vs Lotyšsko preview a tip na výsledok

  • Skupina B sa hrá v Rige. Lotyšsko tak nastupuje pred domácim publikom.
  • Posledný vzájomný zápas sa odohral v decembri 2022 a vyhralo ho Slovensko jednoznačne 6:1.
  • Tento zápas je pre obe mužstvá druhým zápasom za dva dni. Oba tímy na úvod prehrali. Slovensko s Českom 2:3 a Lotyšsko s Kanadou 0:6.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Slovensko 1.99 2.00

Kde sledovať Slovensko vs Lotyšsko?

Slovenských fanúšikov rozhodne zaujíma, kde sledovať Slovensko vs Lotyšsko. Celý šampionát odvysiela v televízii RTVS Šport a ČT Sport. Zápas hrajúci 13. mája 2023 o 19:20 môžete sledovať naživo na oboch spomenutých staniciach. Živý prenos nemusíte sledovať len v televízii. Obe stanice totiž poskytujú aj live stream zápasu, ktorý je dostupný len na území daného štátu. Ďalšou možnosťou je live stream na TV Tipsport pre registrovaných hráčov.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas Kde sledovať
13. mája 2023 o 19:20 Arena Riga, Riga Slovensko – Lotyšsko 6:1, 17.12.2022 RTVS Šport, ČT Sport, Tipsport TV

Slovensko má priaznivú bilanciu z posledných zápasov

Slovensko má priaznivú bilanciu z posledných vzájomných zápasov s Lotyšskom. Aktuálne je to séria štyroch výhier v rade. Pod taktovkou trénera Ramsayho neprehrali Slováci v riadnom hracom čase ani jeden zo siedmich zápasov proti Lotyšsku. Hra tímu sa pod jeho vedením zmenila. Slováci hrajú rýchly hokej a tréneri vyžadujú od hráčov neustály pohyb. V útočnej fáze sa hra zjednodušila, vďaka čomu sa do tímu dokážu rýchlejšie začleniť viacerí noví hráči. Ukázalo sa to aj v prvom zápase Slovákov. S Českom síce prehrali 2:3, ale v zápase boli vyrovnaným súperom. Tento herný štýl Slovenska sa vo vzájomných zápasoch s Lotyšskom ukazoval ako veľmi efektívny.

Slovensko má priaznivú bilanciu z posledných zápasov

Zdroj: NHL

Lotyšsku na posledných domácich MS v hokeji chýbal bod na postup

Lotyšsku na posledných domácich MS v hokeji chýbal bod na postup do štvrťfinále. MS v roku 2021 hostilo Lotyšsko a domáce prostredie sa ukazovalo ako veľká výhoda. Lotyši vtedy v základnej skupine prehrali len jeden zápas v riadnej hracej dobe. Vyhrať dokázali s Kanadou, bod uchmatnúť Fínsku. V zápasoch proti jasným favoritom sa spoliehajú na dôrazné bránenie. V prvom zápase MS v hokeji 2023 však vybuchli s Kanadou. Prehra 0:6 však zodpovedá realite na ľade. Aj keď v určitých momentoch zápasu dokázali zatlačiť aj Lotyši, väčšinu duelu režírovali Kanaďania.

Lotyšsku na posledných domácich MS v hokeji chýbal bod na postup

Zdroj: IIHF

Slovensko vs Lotyšsko kurzy

Slovensko vs Lotyšsko kurzy stavajú do pozície favorita Slovensko. Jeho kurz na výhru je 1.99, na Lotyšsko 3.22 a na remízu 4.29. Možnosťou ako tipovať na MS v hokeji je stávka na počet gólov. S defenzívne ladeným mužstvom ako je Lotyšsko a menej skúseným slovenským tímom sa núka tip na menej ako 5.5 gólu v zápase. Kurz 1.75 na túto možnosť je pomerne atraktívny.

Tip redakcie: zvíťazí Slovensko

NNapriek tomu, že Lotyšsko bude mať výraznú podporu z hľadiska, veríme vo výhru Slovenska. Herný štýl, ktorý preferuje tréner Ramsay sa v minulosti ukázal proti Lotyšsku efektívny. Obe mužstvá budú mať v nohách aj duel z predošlého dňa, ale Slováci budú mať pár hodín k dobru oproti súperom. Korčuliarsky by na tom mali byť lepšie hráči s dvojkrížom a s pribúdajúcimi minútami sa očakáva ich väčšia prevaha. Aj dojem zo svojho prvého zápasu zanechali rozhodne lepší Slováci, ktorí siahali na prvé body.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
zvíťazí Slovensko 1.99 2.00

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia