MS v hokeji – Kanada vs Švajčiarsko preview a tip na výsledok


MS v hokeji 2023 pokračujú 9. hracím dňom. V sobotu 20. mája 2023 o 15:20 začína zápas Kanada vs Švajčiarsko. Hrá sa v lotyšskom meste Riga, konkrétne v Aréne Riga s kapacitou 10 500 divákov. Zaujímavé je, že sa stretnú mužstvá, ktoré na turnaji ešte neprehrali. V tomto článku sa dozviete, kde sledovať tento duel. Ďalej vám pripomenieme, ako sa obom reprezentáciám zatiaľ na šampionáte darí. Na záver nebudú chýbať Kanada vs Švajčiarsko kurzy spolu s tradičným tipom redakcie na záver.

MS v hokeji - Kanada vs Švajčiarsko preview a tip na výsledok

  • Naposledy sa tieto dve mužstvá stretli na MS 2022, kedy Švajčiarsko zdolalo Kanadu 6:3.
  • Ani jeden z tímov zatiaľ na turnaji neprehral. Švajčiarsko má však o bodík viac a lepšie skóre.
  • Kurzy sú relatívne vyrovnané, ale slovenské stávkové kancelárie favorizujú Kanadu.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Kanada 2.28 2.16

Kde sledovať Kanada vs Švajčiarsko ?

Štandardnou možnosťou, kde sledovať Kanada vs Švajčiarsko je RTVS Šport. Táto stanica vysiela duel v priamom prenose. Len pripomíname, že zápas začína v sobotu 20. mája 2023 o 15:20, ale predzápasové štúdio štartuje už skôr o 15:00. Ďalšia alternatíva, kde sledovať tento súboj je TV Tipsport. Je to zadarmo a stačí splniť jedinú podmienku a tou je prestávkovať aspoň čiastku 1,20€ za predošlých 30 dní. Aj tu začína livestream o 15:00. Priamy prenos vysiela napríklad aj ČT Sport, kde štúdio pred zápasom štartuje o 15:05.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
20. mája 2023 o 15:20 Arena Riga, Riga RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Kanada zatiaľ víťazne

Kanada si na úvod šampionátu zmerala sily s domácim Lotyšskom, ktoré zdolala vysoko 6:0. V druhom zápase trošku potrápili reprezentantov Javorového listu Slovinci, ale Kanaďania nakoniec vyhrali 5:2. Aj v treťom zápase si tím okolo Milana Lucica a kapitána Tylera Toffoliho dokázal pripísať výhru, keď zdolali Slovensko 2:1 po samostatných nájazdoch. V zatiaľ poslednom stretnutí na šampionáte si Kanada poradila s Kazachstanom 5:1. Po štyroch zápasoch majú Kanaďania na svojom konte 4 výhry, z toho 3 po riadnej hracej dobe a jednu v predĺžení. Jeden z top kandidátov na to, kto vyhrá MS v hokeji 2023 má tak zatiaľ 11 bodov so skóre 18:4.

Kanada zatiaľ víťazne

Zdroj: iihf

Švajčiarsko bez prehry

Aj po štyroch skupinových zápasoch je stále Švajčiarsko bez prehry. V prvých troch stretnutiach dokonca reprezentanti z krajiny Helvétskeho kríža nedostali ani gól. V otváracom zápase si poradili so Slovinskom vysoko 7:0, následne vyhrali 3:0 nad Nórskom a 5:0 nad Kazachstanom. Švajčiari zvíťazili aj nad Slovenskom v pomere 4:2, ale náš tím im ako prvý dokázal streliť gól. Strelecky sa proti nim presadili naši útočníci Pavol Regenda a Andrej Kudrna. Pred zápasom s Kanadou má tak Švajčiarsko bilanciu 4 zápasy, 4 výhry, 12 bodov a impozantné skóre 19:2.

Švajčiarsko bez prehry

Zdroj: iihf

Kanada vs Švajčiarsko kurzy

Kanada vs Švajčiarsko kurzy favorizujú v tomto zápase neporazených zámorský tím. Kurz na výhru Kanady je 2,28, kurz na víťazstvo Švajčiarov je 2,69. Remíza je vypísaná s kurzom 4,26. Pred prvou stávkou si určite prečítajte aj náš článok, ako tipovať na MS v hokeji. V tomto prípade až 60% tipérov podalo na Kanadu. Medzi najčastejšie stávky patrí napríklad viac ako 4.5 gólu v zápase s kurzom 1,48 alebo že každý tím dá v zápase 2 a viac gólov, kde je kurz 1,56. Na to, že ako prví strelia gól Kanaďania je kurz 1,80. Naopak, na to, že prvý presný zásah zápasu dajú Švajčiari je kurz 1,94.

Tip redakcie: Vyhrá Kanada

Oba tímy sú zatiaľ neporazené a na oboch stranách nájdeme veľké hviezdy z NHL. Očakáva sa vyrovnaný hokej a dráma až do úplného záveru. My si myslíme, že práve zámorský tím zvládne tento zápas lepšie a podobne to vidia aj stávkové kancelárie. Tipujeme, že vyhrá Kanada a udrží si tak naďalej svoju neporaziteľnosť.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Kanada 2.28 2.16

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia