Kto vyhrá French Open 2022


Kto vyhrá French Open 2022? Je čas vrátiť sa na tenisové kurty, pretože French Open 2022 sa koná od 22. mája do 5. júna. French Open je po Australian Open druhou grandslamovou udalosťou v kalendári profesionálneho tenisu. Predstavia sa nám niektorí z najlepších tenisových hráčov sveta, ktorí budú súťažiť o titul. Jasnými favoritmi na víťazstvo sú Djokovič, Nadal a nováčik Carlos Alcaraz. Poďme si zhrnúť najväčšie hviezdy French Open 2022, rozpis zápasov, kurzy na favoritov zápasov a ďalšie všeobecné informácie o French Open 2022 na jednom mieste.

French Open 2022 kurzy

Kto vyhrá French Open 2022

Favoriti French Open 2022

Predpoklady víťaza sú veľmi nevyrovnané. Vychádzajúca hviezda Carlos Alcaraz je jedným z favoritov, pretože sa bude musieť dostať cez obhajcu titulu Novaka Djokoviča a Rafaela Nadala. Djokovič sa bude musieť posnažiť vyrovnať Nadalovým rekordným 21 grandslamovým titulom. Toto je číslo, ktoré Španiel dosiahol na januárovom Australian Open.

TenistaKurz Tipsportkurz Fortuna
Carlos Alcaras Garfia2.702.40
Novak Djokovič2.802.40
Rafael Nadal3.503.20
Stefanos Tsitsipas8.507.00
Alexander Zverev17.0021.00
Casper Ruud25.0021.00
Jannik Sinner25.0030.00
Daniil Medveděv25.0036.00

Favoriti podľa stávkových kancelárii

French Open končí 5. júna v Paríži a Alcaraz Garfia má kurz 2.70, čím je favoritom na trofej v najnovších kurzoch French Open 2022. Djokovič je ďalším na rebríčku tenisových kurzov s kurzom 2.80. Nadal s 3.50.

Carlos Alcaraz veľká superstar

Vychádzajúca hviezda Carlos Alcaraz je hlavným favoritom na French Open 2022. Pokiaľ vyhrá svoj prvý Grand Slam, bude to určite zaslúžene. Devätnásťročný hráč v tejto sezóne vyhral v Miami, Barcelone aj v Madrine. Španielsky talent debutoval na profesionálnom okruhu ešte len minulý rok, kedy ukázal schopnosť dostať sa do štvrťfinále US Open 2021. Na nedávnom Australian Open vyhral v semifinále nad Matteom Berrettinihom na päť setov. Rafael Nadal v semifinále Indian Wells zastavil Alcaraza a to mu prinieslo prehru.

Carlos Alcaraz Garfia

Aj napriek prehre so Sebom Kordou v jeho prvom zápase v Monte Carle sa Carlos Alcaraz odrazil a vyhral Barcelona Open a Madrid Masters, keď porazil hráčov ako Tsitsipas, Nadal, Alexander Zverev a Novak Djokovič. Skúsi Alcaraz vo svojej kariére slávu grandslamu? Bude to vo Francúzsku?

Carlos Alcaraz Garfia
2.70

Dalším favoritom je Novak Djokovič

Najlepší hráč sveta je další z favoritov na toho, kto vyhrá French Open 2022. V januári musel vynechať Australian Open kvôli problémom s očkovaním. Následne tridsaťštyri ročný hráč v Madride prehral nad mladíkom Carlosom Alcarazom, ale jeho vrcholová forma sa ukázala na nedávnom Italian Open. Tu nestratil ani set, keď vo finále porazil Aslana Karaceva, Stana Wawrinku, Felixa Augera-Aliassimeho, Caspera Ruuda a Stefanosa Tsitsipasa.

Novak Djokovič

Novak Djokovič
2.80

Aké šance má Rafael Nadal

Kráľ je späť. Po januárovom víťazstve na Australian Open sa zdalo, že Nadal bude opäť jednotka v Paríži, avšak všetko skomplikovalo jeho zranenie. Kvôli tomu vynechal veľa zápasov v minulej sezóne a nebolo jasné, či do French Open nastúpi. Tento turnaj vyhral už 13 krát. Nadal utrpel svoju prvú prehru v roku 2022 vo finále štvrtého turnaja v Indian Wells s Taylorom Fritzom. Jeho druhá prehra prišla s nikým iným ako so španielskou superstar Carlosom Alcarazom v Madrid Open. Dostane Nadal svoje zranenie do poriadku alebo bude hrozbou pre jeho víťazstvo na French Open 2022?

Rafael Nadal

Rafael Nadal
3.50

Kto môže prekvapiť?

Prekvapivý tip na French Open 2022 môže byť Nadal, aj keď vyhral posledný grandslamový turnaj. Tridsaťpäť-ročný hráč sotva dokázal dokončiť svoj posledný turnaj po tom, ako sa mu zhoršilo jeho zranenie. To bolo dôvodom skrátenia jeho hracej sezóny v minulom roku. Španielova úprimnosť pri rozhovoroch naznačovala problémy pri tréningoch. Na druhej strane má Nadal v sebe veľkú túžbu po víťazstve a jeho zranenie je momentálne v poriadku. Predpoklad toho, kto vyhrá French Open 2022 sa môže rýchlo zmeniť. Vo French Open v minulosti triumfovalo množstvo mladých víťazov vrátane Nadala. V roku 2005 mal tesne po 19. narodeninách, keď vyhral. Preto aj mladučký Carlos Alcaraz môže byť prekvapením a môže byť tým, kto vyhrá French Open 2022.

Zápasy French Open 2022

Djokovič, Nadal a Carlos Alcaraz sú všetci na jednej strane zostavy. Pokiaľ pôjde všetko podľa očakávaní, mal by sa obhajca titulu Djokovič stretnúť vo štvrťfinálovom kole s Nadalom. Pre Nadala by to bola skvelá príležitosť. Nadal je 13 násobný šampión French Open a môže urobiť veľkú odvetu, aby Djokovič zaplatil za to, že ho minulý rok v semifinále porazil.

Zápasy French Open 2022

Kto postúpi sa následne stretne v ďalšom kole s Carlosom Alcarazom, teda pokiaľ vyhrá zápas s Alexandrom Zverevom v štvrťfinálovom stretnutí. Alcaraz porazil Nadala aj Djokoviča v po sebe idúcich zápasoch a na začiatku mája vyhral Madrid Open.

Datumy zápasov

  • Prvé kolo, 22. – 24. mája
  • Druhé kolo, 25. – 26. mája
  • Tretie kolo, 27. – 28. mája
  • Štvrté kolo, 29. – 30. mája
  • Štvrťfinále, 31. mája – 1. júna
  • Semifinále mužov, 3. júna
  • Finále mužov, 5. júna

Často kladené otázky

Kto vyhrá French Open 2022?

Najväčšími favoritmi na to, kto vyhrá French Open 2022 sú Nadal, Djokovič a Carlos Alcaraz.

Kde nájdem kompletný rozpis zápasov French Open?

V našom hlavnom článku French Open nájdete kompletný rozpis jednotlivých zápasov a ich kurzov.

Kedy je finále French Open 2022?

Finále French Open 2022 sa uskutoční 5.júna 2022.

Kde sa hrá finále French Open 2022?

Finále sa hrá na novo otvorených kurtoch rekonštruovaného Stade Roland-Garros vo francúzskej metropole Paríž.