Stávkovanie na tenis


Stávkovanie na tenis prináša veľa zaujímavých príležitostí. V dnešnom článku si predstavíme to najdôležitejšie, čo by ste mali o tenisových stávkach vedieť. Vo všeobecnosti, ako tipovať na tenis, na čo si dávať pozor, ako tipovať na konečný výsledok zápasu, čo je to handicap, o stratégií pri tipovaní, či o správnom vklade.

Ako stávkovať na tenis

30 € zadarmo na tipovanie v Tipsporte

Vyberte si Typ stávky, ktorú preferujete:

 • Tipovanie na konečný výsledok zápasu
 • Stávky na počet gamov
 • Handicap tipovanie na tenis
 • Presný výsledok v tenise
 • Iné stávky na tenis
 • Hodnota tenisového stávkovania
 • Ako vypočítať stávky na hodnotu v tenise
 • Koľko je potrebné vložiť
 • Stratégia tenisového stávkovania
 • Často kladené otázky
 • Tipovanie na konečný výsledok zápasu

  Tipovanie na konečný výsledok zápasu patrí jednoznačne medzi najčastejšie stávky na tenis. Tak, ako pri futbale a iných športoch, aj pri tenise môžeme podať na víťaza zápasu. Tenis je individuálny šport a to je pri tipovaní potrebné zohľadniť. Rozhoduje psychika jednotlivca, vyrovnanosť, rôzne okolnosti osobného charakteru, motivácia, tip turnaja a podobne.

  Tipovanie na konečný výsledok zápasu

  Príklad

  Pozrime sa na zápas medzi Jelenou Ostapenkovou a Jule Niemeierovou. Kurzy sú jasne naklonené k Ostapenkovej. V tomto prípade, by sme mohli staviť na víťaza zápasu – Ostapenko. Tenisový zápas sa hrá na tri sety, ak náš hráč vyhrá dva sety, stáva sa víťazom zápasu.

  Stávky na počet gamov

  Stávky na tenis nám ponúkajú aj tip na počet gamov v zápase. Čo je gam? Gam je jedna hra. v jednom sete môže dôjsť až k 13-tim gamom (hrám). V tomto prípade by sa musel zrodiť stav 6:6. Následne, by však nastal tie-break, v ktorom hráči striedavo podávajú. Zvíťazí hráč, ktorý ako prvý dosiahne 7 bodov. Platí však pravidlo, že prehravajúci hráč musí mať o dva body menej. Podávame na to, že v zápase bude, buď vyšší počet gamov alebo menší počet gamov. Pri každej hodnote je ukázaná hodnota kurzu, ktorá nám napovedá, či je daný tip reálny alebo nie.

  Príklad

  V zápase Duckworth James – Wu Tung Lin nám stávková spoločnosť ponúka veľa možností na počet gamov v zápase. Ak podáme na počet gamov bude vyšší ako 18,5, znamená to, že v zápase sa musí odohrať 19 gamov (hier). Ak by sa zápas rozhodol v dvoch setoch, výsledky oboch setov by museli skončil minimálne pomerom 6:4 a 6:3.

  Tipy na počet gamov

  Taktiež, môžeme podať na to, aký počet gamov bude v 1. sete. Väčšinou si môžeme vybrať dve možnosti – buď menej ako 9,5 gamu alebo viac ako 9,5 gamu, alebo môžeme staviť aj na to, koľko daný hráč vyhraje gamov (hier)

  Tipy na počet gamov 2

  Handicap tipovanie na tenis

  Ako pri iných športoch, stávky na tenis taktiež ponúkajú handicap tipovanie. To je medzi tipérmi veľmi obľúbené a využíva sa skôr pri výraznejších favoritoch zápasov. Čo je handicap tipovanie? Pri hadicap tipovaní stávkujeme na to, o aký počet hier musí daný tenista vyhrať, nad svojim súperom. Iba v takom prípade bude stávka úspešná. Skúsiť môžete aj stávku – víťaz zápasu a počet gamov v zápase. Túto stávku využijete, ak očakávate, že favorit zápas vyhrá, no zároveň veríte, že vo vyšší počet gamov. Handicap stávkovanie je však o niečo zložitejšie, a podrobnejšie ho vysvetľujeme v článku Handicap stávkovanie.

  Handicap tipovanie na tenis

  Príklad

  Vyberme si spomínaný zápas medzi Duckworth James – Wu Tung. V tomto zápase je Duckworth James jasným favoritom. Podáme na handicap Duckworth James – 4,5. Úspešní budeme vtedy, ak náš hráč vyhrá v zápase o 7 hier (gamov) viac. Napríklad, zápas sa skončí dvoma setmi, v ktorých zvíťazil náš hráč výsledkami 6:2 a 6:2. Celkový výsledok je 12:4. Tip je tak úspešný a vyhrávame stávku.

  Presný výsledok v tenise

  Stávkovanie na tenis nám taktiež ponúka tip na presný výsledok zápasu. Vo futbale alebo v hokeji podávame na presné skóre, v tenise podávame na presný výsledok víťazných setov. V tenise však existujú dva druhy zápasov. Zápasy na dve víťazné sety a zápasy až na tri víťazné sety. Podľa tohto faktoru, stávkujeme na presný výsledok zápasu. Pri zápasoch na dva víťazné sety sú kurzy na presný výsledok zápasu nižšie. Pri zápasoch, ktoré sa môžu hrať až na 5 setov, sú kurzy na presný výsledok zápasu na vyšších hodnotách, kvôli viac možnostiam. Tento tip môže byť zaujímavý pri favoritoch, ale taktiež pri vyrovnaných zápasoch. Uhádnuť presný výsledok zápasu môže byť ľahšie ako pri iných športoch, kde tipuje napr. presný počet gólov.

  Presný výsledok v tenise

  Príklad

  Zápas Duckworth James – Wu Tung. Ako sme spomínali, Duckworth James by mal s jasným prehľadom zvíťaziť. Kurz na jeho víťazstvo je však pomerne nízky. Preto sa nám ponúka tip – presný výsledok zápasu 2:0 pre Duckwortha Jamesa. Ak si všimneme tak stávka je na hodnote 1.74. Je to druhá najčastejšie podávaná stávka v zápase.

  Iné stávky na tenis

  Stávkové spoločnosti nám ponúkajú stávky na tenis, ktoré sme si doposiaľ nepredstavili. Patrí medzi ne napríklad počet výherných setov v zápase jedného, či druhého tenistu, počet setov v zápase, víťaz 1. setu a víťaz zápasu, či v zápase nastane tie-break (ten nastáva, ak sa v sete zrodí výsledok 6:6), alebo či v zápase skončí aspoň jeden set výsledkom 6:0 alebo 0:6, tzv. kanár. Pre odhodlanejších, možné je tipovať, aj na presný výsledok setu v zápase. Možností je v tomto prípade pomerne veľa a kurzy sú na krásnych hodnotách. Uhádnuť, či set skončí výsledkom 6:1, 6:3 alebo naopak 3:6 je náročná misia, ktorá nemusí byť úspešná, aj napriek veľmi hlbokej analýze.

  20 € za registráciu v Tipsporte

  Hodnota tenisového tipovania

  Hodnota tenisového tipovania je z pohľadu seriózneho tipéra veľmi dôležitá. Ak tipujeme iba pre zábavu, v takomto prípade je to v poriadku a touto témou sa nemusíme príliš zaoberať. Ako tipér chceme svoje peniaze investovať, čo najlepšie. Preto je potrebné uvažovať nad tým, do akých stávok naše peniaze idú a aké zápasy si vyberáme. Pre dlhodobú úspešnosť si musíme analyzovať zápasy do hĺbky, sledovať, čo sa okolo tenistov deje a podľa toho vkladať peniaze do tipov, v ktorých vidíme potenciál. Musíme sa rozhodnúť pre náš kapitál a podľa toho rozložiť vklad na jednotlivé zápasy. Tak môžeme byť dlhodobo úspešní.

  Ako vypočítať stávky na hodnotu v tenise

  Ako vypočítať stávky na hodnotu v tenise? Rozoberme si to nasledujúcom tenisovom zápase Novak Djokovič – Daniil Medvedev. V tomto prípade kurz na víťazstvo v hodnote 1.40 hovoril jasne v prospech srbského tenistu Djokoviča. Na ruského tenistu Medvedeva bol kurz na hodnote 3.15. Ak by sme sa pozreli na to z pohľadu pravdepodobnosti víťazstva, šanca na víťazstvo ruského tenistu je 32 %.

  My sme však fanúšikom tenisu, dlhodobo sledujeme výkony oboch hráčov a vieme, že zápas sa odohráva medzi 1. (Djokovič) a 2. (Medvedev) v rebríčku ATP, čo znamená, že duel bol pomerne vyrovnaný. Myslíme si, že ruský tenista bude motivovaný a odhodlaný nad Djokovičom zvíťaziť. Vzhľadom k týmto okolnostiam, usúdime, že kurz 3,15, stojí za stávku, pretože je veľká šanca, že náš tenista zvíťazí. Kurzy predpovedajú výhru na 32 %, my mu však vďaka našej analýze veríme na 40 %. Hodnotu vypočítame takto:

  • Hodnota = (kurz x odhadovaná pravdepodobnosť) – 1
  • Vsádzame na kurz 3.15 s odhadovanou pravdepodobnosťou na 40 %. Našu pravdepodobnosť dosadíme do vzorca a vypočítame hodnotu.
  • Hodnota = (3.15 x 0.40) – 1
  • Hodnota = 1,26

  Tým, že nám vyšlo kladné číslo, jedná sa o stávku s hodnotou. Ak by ste vypočítali 0 alebo záporné čísla, stávka nemá žiadnu hodnotu a stávku nie je dobré realizovať.

  Koľko je potrebné vložiť

  Odpoveď na otázku, koľko je potrebné vložiť do tipovania je u každého tipéra rozdielna. Záleží hlavne na tom, aký vysoký máme kapitál, či tipovanie berieme vážne, alebo ide skôr o zábavu a ako si svoje peniaze rozdelíme medzi jednotlivé vklady. Každopádne, platí, že by sme sa mali riadiť základnými radami.

  • Ešte pred tipovaním by ste si mali určiť presnú sumu, ktorú chcete použiť na tipovanie. Môže to byť 50,100 alebo aj 1000 eur. Čím vyšší kapitál, tým väčšie vklady a tým vyššie výhry.
  • Potrebujete byť pokojný a nemôžu s vami lomcovať emócie. Na tie si musíte dávať pozor, keďže sú vašim nepriateľom. Na vašej ceste môže nastať dlhšia séria prehier. Práve v týchto situáciách potrebujete zachovať chladnú hlavu.
  • Ako sme spomínali, hľadajte kurzy, ktoré majú pre vás hodnotu. To znamená, že vsádzajte na zápasy, ktorým veríte viac ako vystavené kurzy.
  • Snažte sa tipovať hlavne na šport, ktorý aktívne sledujete.
  • Rozdeľte si vklady a nezvyšujte ich, aj napriek dlhodobejšiemu úspechu.

  Stratégia tenisového tipovania

  Stratégia tenisového tipovanie je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré potrebujete vedieť. Dnes už existuje veľa tiperských poradenstiev, ktoré vám majú zaručiť veľa peňazí. Úspešných je naozaj málo a budete musiete oddeliť zrno od pliev. Väčšina tipérov, vás bude chcieť len obrať o peniaze. Tipovanie je beh na dlhú trať. Bude si vyžadovať veľa trpezlivosti, motivácie a disciplíny. Predstavte si, že na začiatku máte semienko, ktoré zasadíte. Tým, že sa budete oňho starať, zo semienka vyrastie veľký strom. Na ceste rastu získate veľa vedomostí, urobíte veľa chýb, ale potom budeme múdrejší.

  Existuje však jedna rada, ktorá platí pre každého. Ak nechcete podľahnúť emóciam, nastavte si svoju vlastnú stratégiu a nasledujte ju. Či budete hore, alebo dole, neporušujte ju a tým si zachováte chladnú hlavu. Na túto tému sme si pre vás pripravili pár rád.

  Ktorých 7 pravidiel, ktoré je potrebné dodržať pri tenisovom tipovaní

  • Stávky s hodnotou – Ako sme už v predchádzajúcich bodoch spomínali, snažte sa vsádzať na stávky, ktoré majú pre vás hodnotu. Samozrejme, nikdy nebude úspešní na 100 %. Niekedy sa stane, že aj po hlbokej analýze, zápas naberie nečakané udalosti, ktoré neviete ovplyvniť a tiket prehráte. Takýchto by však malo byť minimum.
  • tenisové stávky si zapisujte – Každý úspešný tipér, potrebuje mať prehľad o tom, do akých stávok idú jeho peniaze. Preto nie je na škodu si svoje tipy zapisovať do Excelu alebo hoci len na papier. V budúcnosti si svoje tipy môžete zaanalyzovať a prípadne sa z nich poučiť. K tejto príležitosti stávková spoločnosť tipsport, vytvorila Úspešnosť príležitosti, ktorá to všetko urobí za vás.
  • Nepodceňujte prípravu – Poctivá príprava, ruže prináša. Vo vašom prípade vám prinesie pravidelný zisk. Na kvalitnú prípravu si vyhraďte dostatok času. Zisťujte, čo najpodrobnejšie informácie, pýtajte sa profi hráčov, analyzátorov, od ktorých sa môžete dozvedieť užitočné informácie.
  • Tipujte na to, čo pravidelne sledujete – Ak je tenis váš obľúbený šport, je to skvelý bonus. Bude vás baviť to, že sledujete svoj obľúbený šport a k tomu sa pridá, aj tipovanie. Hľadanie a analyzovanie informácií bude pre vás o niečo ľahšie.
  • Starajte sa o svoje financie – K svojim financiám sa musíte správať zodpovedne.V tipérskom svete je pojem money management veľmi dôležitý. Ak si správne nastavíte money management, je veľká šanca, že znížite riziko straty vašich financií. Vždy sa držte vkladov, ktoré ste si určili a podajte toľko, o koľko by ste mohli prísť. Emócie v tomto prípade hrajú veľkú rolu, a preto nikdy sa nesnažte veľmi rýchlo dobehnúť vaše finančné straty.
  • Všetkého veľa škodí – Ponoriť sa do tipovania na 100 percent, nemusí byť prospešné. Ako sa hovorí: „Všetkého veľa škodí.” V tomto prípade to môže platiť dvojnásobne.
  • Účty vo viacerých stávkových kanceláriach sú výhodou – U každej stávkovej kancelárie sa kurz na daný zápas môže líšiť. Určite ste si niekedy všimli, že práve kurz na váš zápas, môže mať nejaká stávková kancelária výhodnejší. To musíte využiť. Založenie účtov nestojí nič a vy môžete mať vyššie potenciálne zisky.

  Často kladené otázky

  Ako s typmi na tenis začať?

  Je to jednoduché. Samozrejme, najprv musíte mať založený účet v nejakej stávkovej kancelárii. Následne si vyberiete šport, ktorý chcete aktívne sledovať a aktívne naňho podávať.

  Dokážem si tipovanim na tenis zarábať?

  Pokiaľ berieme tipovanie seriózne, tak áno. Na tipovaní sa dá dlhodobo zarábať. Chce však váš čas, disciplínu, vedomosti a veľa analýz. Tak môžeme byť každý mesiac ziskoví.

  Ako si stanoviť stratégiu na stávky v tenise?

  Dlhodobým skúšaním, testovaním a meraním svojho úspechu. U každého úspešného tipéra je stratégia individuálna. Pomôcť vám vybudovať vlastnú stratégiu môže tento článok.

  Ako si správne vybrať stávku na tenis?

  Stávku si vyberte podľa toho ako veľmi jej veríte a predpokladáte, že bude úspešná. Následne si prezrite ponúkaný kurz vo viacerých stávkových kanceláriach a posúďte, v ktorej je najviac výhodný.