Keita vs Tichota – Oktagon 42 preview a tip na výsledok


Hlavný zápas turnaja Oktagon 42 je duel Keita vs Tichota. Rozhodne sa v ňom o dočasnom šampiónovi perovej váhy. Keita už drží opasok ľahkej váhy a môže sa stať šampión Oktagonu v dvoch váhových kategóriách. Zápas Losene Keita vs Jakub Tichota sa uskutoční 29. apríla 2023 o 23:00. Turnaj Oktagon MMA 42 štartuje od 18:00 a koná sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Keita vs Tichota - Oktagon 42 preview a tip na výsledok

  • Keita sa môže stať šampión Oktagonu v dvoch váhových kategóriách. Napodobnil by tak Ivana Buchingera, ktorý to dokázal ako jediný v histórii organizácie.
  • Jakub Tichota nastúpi druhý krát v rade do zápasu o titul perovej váhy. V prvom ho porazil Sanikidze.
  • Losene Keita je v MMA doteraz neporazený. Jeho skóre je 10:0.
Náš tip Live stream Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Menej ako 3.5 začatých kôl Spustiť live stream zdarma 1.50 1.42
  • Zápas: Keita vs Tichota
  • Súťaž: Oktagon 42
  • Čas zápasu: 29.4. 2023 o 23:00
  • Živý prenos: TV Tipsport, Oktagon TV

Kde sledovať Keita vs Tichota

Kde sledovať titulový súboj Keita vs Tichota? Prvá možnosť je pochopiteľne naživo v Bratislave. Zápas a celý turnaj Oktagon 42 sa koná 29. apríla 2023 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vstupenky sú dostupné cez ticketportal.sk. Pre sledovanie prenosu online si môžete zakúpiť PPV (pay-per-view) na celý turnaj cez Oktagon.tv. K dispozícii je aj live stream zadarmo na TV Tipsport. Podmienkou je registrácia v Tipsporte a vytvorenie ľubovoľnej stávky hodnote aspoň 1.20€. Live streamy zadarmo sú následne dostupné 30 dní.

Termín stretnutia Štadión Zápasová bilancia Váhová kategória Kde sledovať
29. apríl 2023 o 23:00 Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava Keita 10-0, Tichota 5-1 perová váha Oktagon TV, Tipsport TV

Keita môže napodobniť Buchingera

Keita môže napodobniť Buchingera a ako druhý bojovník v histórii Oktagonu sa stať dvojnásobným šampiónom. Podobnosť je tam veľká. Ivan Buchinger získal najskôr titul v ľahkej váhe a následne v Bratislave pridal opasok aj z perovej váhy. Keita tiež získal najskôr titul v ľahkej váhe, dokonca v priamo v súboji s Buchingerom. Teraz sa pokúsi získať titul perovej váhy a rovnako ako jeho slovenský predchodca sa o to pokúsi v Bratislave.

Keita môže napodobniť Buchingera

Zdroj: Oktagonmma

Pre Tichotu prišla druhá šanca na titul nečakane rýchlo

Pre Tichotu prišla druhá šanca na titul nečakane rýchlo. Potom čo v decembri minulého roka prehral titulový duel so Sanikidzem sa očakávalo, že ďalšia príležitosť príde až po niekoľkých výhrach. Zranenie aktuálneho šampióna perovej váhy však dáva českému talentu možnosť na okamžitý reparát. Jakub Tichota bol v ostrej príprave na iný zápas a ako štvorka perovej váhy je vhodnou náhradou pre titulový zápas.. Vo veku 22 rokov má možnosť vytvoriť rekord ako najmladší šampión organizácie.

Pre Tichotu prišla druhá šanca na titul nečakane rýchlo

Zdroj: Oktagonmma

Očakávaný scenár

Ako dopadne zápas ukáže až realita, ale je možné predpovedať očakávaný scenár zápasu. Keita od prvého momentu v Oktagone ukazuje svoje skvelé postojárske schopnosti. Zdobí ho rýchosť úderov, skvelé načasovanie a obrovský tlak od úvodu zápasu. Jeho nedostatky sa týkajú boja na zemi. Práve to bude chcieť využiť Tichota. Český bojovník je komplexnejší ako jeho súper a jeho šanca na úspech vedie cez takedowny. Ak sa mu podarí hneď od úvodu presúvať boj na zem, budú jeho šance rásť. Každá chyba sa však môže rýchlo vypomstiť. V súboji s Keitom to rýchlo zistili napríklad Buchinger a Ryšavý.

Očakávaný scenár

Zdroj: Oktagonmma

Keita vs Tichota kurzy

Keita vs Tichota kurzy hovoria v prospech šampióna ľahkej váhy. Pri pohľade na Oktagon kurzy dokonca zistíme, že Keita je najväčší favorit celého večera. Kurz na jeho výhru je 1.20, zatiaľ čo Tichota má na Tipsporte kurz 4.04. Jakub Tichota posledné zápasy končil až na body. Táto varianta má kurz 5.00, keďže Keita naopak zvykne ukončovať zápasy pomerne rýchlo. Pravdepodobnejšie je preto KO/TKO ukončenie s kurzom 1.30.

Tip redakcie: menej ako 3.5 začatých kôl

Čakať zápas na plných 5×5 minút je nezmysel. Losene Keita má silné úvody a polku svojich zápasov ukončil už v prvom kole. Húževnatosť Tichotu nás od tejto stávky odradila. Ak navyše český bojovník presunie zápas na zem, môže vydržať viac ako sa mu predpovedá.

Náš tip Live stream Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Menej ako 3.5 začatých kôl Spustiť live stream zdarma 1.50 1.42

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport, Sherdog, Oktagon