Kanada vs Nemecko – finále MS v hokeji 2023 preview a tip na výsledok


Súboj Kanada vs Nemecko rozhodne o tom, kto vyhrá MS v hokeji 2023. Kým Kanada je každý rok favoritom na titul, tak účasť Nemecka vo finále je veľké prekvapenie. Finále Kanada vs Nemecko sa odohrá 28. mája 2023 o 19:20. Boj o cenné kovy sa už druhý rok po sebe koná na štadióne Nokia Arena vo fínskom Tampere.

Kanada vs Nemecko - finále MS v hokeji 2023 preview a tip na výsledok

  • Kanada postúpila do finále na štvrtom svetovom šampionáte v rade.
  • Nemecko si postupom do finále zaistilo medailu po sedemdesiatich rokoch.
  • Kanada je najväčší favorit na to, kto vyhrá MS v hokeji. Preto nie je prekvapením kurz 1.33 na jej výhru v semifinále.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 4.5 gólu v zápase 1.66 1.66

Kde sledovať Kanada vs Nemecko?

Kedy a kde sledovať Kanada vs Nemecko? Súboj o zlato na MS v hokeji 2023 sa uskutoční 28. mája 2023 o 13:20 vo fínskom Tampere. Celý turnaj vysiela naživo stanica RTVS Šport. Finále pochopiteľne nebude výnimkou. Živý prenos poskytuje aj online na stránke rtvs.sk. Live stream je k dispozícii aj na TV Tipsport a Fortuna TV. Platí to pre registrovaných hráčov. Ak si chcete pozrieť ako postúpili obe mužstvá do finále, tak môžete využiť priložené videá zo semifinálových zápasov.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
28. mája 2023 o 19:20 Nokia Arena, Tampere RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Kanada dominuje vo vzájomných zápasoch

Kanada dominuje vo vzájomných zápasoch s Nemeckom. Z posledných jedenásť zápasov dosiahol zámorský tím deväť výhier a len dve porážky. Kanadskí hráči sú hokejovo na vyššej úrovni, ale nemecké nasadenie a tímová hra dokážu zápasy dramatizovať. Ukázalo sa to už v základnej skupine, kde Nemecko odštartovalo sériou troch prehier v rade, ale boli to tesné prehry o jediný gól proti trojici Švédsko, Fínsko a USA. Odvtedy sa Nemci zo šiestich výhier v rade. Akékoľvek podcenenie zo strany Kanady by sa mohlo kruto vypomstiť.

Kanada dominuje vo vzájomných zápasoch

Zdroj: iihf

Nemecko je vo finále po 70 rokoch

Nemecko je vo finále po 70 rokoch a má možnosť získať svoju prvú zlatú medailu. Keď počas bojov v základnej skupine odmietol účasť najlepší nemecký hokejista Leon Draisaitl, tak zavládlo medzi fanúšikmi veľké sklamanie. Dnes je situácia opačná a Draisaitl možno aj ľutuje, že si sezónu nepredĺžil. Aj keď zápas začína od 0:0 mierne vo výhode je tím Kanady. Nemci nechali v semifinále veľké množstvo síl, keď do posledných minút dokáňali stratu a k tomu sa pridalo takmer kompletné predĺženie. Medzi semifinálovým a finálovým zápasom majú o niekoľko hodín menej času ako Kanaďania. Tí sú navyše vďaka lepšiemu postaveniu po skupinovej fáze, vedení ako domáce mužstvo a majú výhodu pri nasadzovaní hráčov na ľad.

Nemecko je vo finále MS v hokeji po 70 rokoch

Zdroj: iihf

Kanada vs Nemecko kurzy

Kanada vs Nemecko kurzy zodpovedajú vzájomnej bilancii o ktorej sme vyššie písali. Kanadský tím je favorit s kurzom 1.66 na výhru v zápase. Na Nemcov môžete tipovať s kurzom 4.41. V tomto zápase sa núka stávka s handicapom. Tip na výhru Javorového listu s handicapom -1.5 ponúka pekný kurz 2.14. Nemecko by v závere zápasu mohlo trochu odchádzať fyzicky. Výhra Kanady v tretej tretine je s kurzom 2.09 lákavá voľba. V jej doterajších zápasoch to bol správny tip sedemkrát z deviatich duelov.

Tip redakcie: viac ako 4.5 gólu v zápase

Oba tímy majú gólový priemer viac ako 3.5 gólu na zápas. Napriek tomu, že sa jedná o finále, tak to nebude defenzívny hokej. Prispeje tomu aj únava hráčov. Vtedy vzniká viac chýb v obrane a oba celky dokážu tieto chyby využiť na gól.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
viac ako 4.5 gólu v zápase 1.66 1.66

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia