Kanada vs Česko – MS v hokeji preview a tip na výsledok


MS v hokeji 2023 majú na programe záverečné zápasy v základných skupinách. Duel Kanada vs Česko začína v utorok 23. mája 2023 o 15:20. Hrá sa na štadióne Arena Riga v lotyšskom meste Riga, ktorý má kapacitu 10 500 divákov. V tomto článku sa dozviete, kde je možné sledovať tento zápas. Ďalej sa pozrieme na to, ako sa obom tímom zatiaľ na svetovom šampionáte darí. Na záver sa už tradične pozrieme na stávkové príležitosti a predstavíme vám zaujímavé Kanada vs Česko kurzy.

Kanada vs Česko - MS v hokeji preview a tip na výsledok

  • Tieto dve mužstvá si na MS naposledy zmerali sily v semifinále v roku 2022, kedy Kanada vyhrala nad Českom vysoko 6:1.
  • Česko je na druhom mieste skupiny B s počtom 13 bodov, Kanada je tretia a má len o bodík menej.
  • Slovenské stávkové kancelárie favorizujú Kanadu. Presné kurzy si pozrite v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Kanada 2.05 2.05

Kde sledovať Kanada vs Česko

Je viac možností, kde sledovať Kanada vs Česko. Priamy prenos zo zápasu vysielajú stanice RTVS Šport a ČT Sport. V oboch prípadoch začína štúdio pred zápasom už o 15:00. Livestream vysiela zadarmo TV Tipsport, pričom stačí splniť iba jednu podmienku a síce prestávkovať čiastku 1,20€ za predošlých 30 dní. Higlighty zo zápasov môžete sledovať aj na YouTube. Nižšie si môžete v krátkom videu pozrieť napríklad zostrihy z posledného stretnutia Kanady, v ktorom nečakane podľahla Nórom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
23. 5. 2023 o 15:20 Arena Riga, Riga RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Kanada má 12 bodov

Kanada má 12 bodov po šiestich odohraných zápasoch. Momentálne je na treťom mieste skupiny B so skóre 22:10. Na Česko stráca jeden bod. Tím okolo Milana Lucica či kapitána Toffoliho má na svojom konte 3 výhry po riadnej hracej dobe a jednu po predĺžení. Raz Kanada prehrala po 60 minútach hry a raz v predĺžení. Asi najväčším prekvapením bol posledný duel, kedy Kanaďania nečakane prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch s Nórskom. Najproduktívnejším Kanaďanom je obranca Mackenzie Weegar, ktorý zatiaľ nazbieral 9 bodov za tri góly a šesť asistencií.

Kanada má 12 bodov

Zdroj: iihf

Česko zatiaľ druhé

V rámci skupiny B je Česko zatiaľ druhé, keď má 13 bodov. Prvé Švajčiarsko ich má 18, tretia je Kanada s dvanástimi bodmi. Česká reprezentácia má na svojom konte 4 výhry a 2 prehry, z toho jednu po predĺžení s Lotyšskom. Českí hráči majú zatiaľ na turnaji skóre 21.13. Naposledy Česko v súboji o prvé miesto v skupine prehralo so Švajčiarskom 2:4. Najproduktívnejším hráčom celého šampionátu je zatiaľ práve český reprezentant Dominik Kubalík, ktorý nazbieral už 12 kanadských bodov za 8 gólov a 4 prihrávky. Na treťom mieste celkového poradia produktivity je s deviatimi bodmi jeho spoluhráč Roman Červenka.

Česko zatiaľ druhé

Zdroj: iihf

Kanada vs Česko kurzy

Kanada vs Česko kurzy jasne ukazujú, že stávkové kancelárie veria viac zámorskému tímu. Na výhru Kanady je kurz 2,05, na výhru Česka 3,22. Remíza má kurz 4,48. Až 77% stávkujúcich na Tipsporte si podalo na Kanadu, medzi najčastejšie stávky patrí tip, že v zápase padne viac ako 4.5 gólu s kurzom 1,54. Určite vám odporúčame aj náš článok, ako tipovať na MS v hokeji 2023, kde nájdete ďalšie zaujímavé tipy. Zo stávok na tento duel ešte spomeňme napríklad tip na prvý gól v zápase, kde je na Kanadu kurz 1,71 a na Česko 2,06. Stávka, že oba tímy strelia 2 a viac gólov v zápase je vypísaná s kurzom 1,66.

Česko vs Švajčiarsko kurzy

Zdroj: Xinhua

Tip redakcie: Vyhrá Kanada

Kanada zatiaľ nepodáva tak dominantné výkony ako sa čakalo. Javorové listy si ale určite budú chcieť napraviť chuť do hokeja po prehre s Nórskom a navyše sa budú snažiť vylepšiť svoju pozíciu v tabuľke, nakoľko toto je zápas o druhé miesto v skupine B. Česko sa neoplati podceňovať, ale my tipujeme, že vyhrá Kanada. Napr. na Tipsporte si viete staviť aj na víťaza zápasu až do rozhodnutia a pri tejto stávke je na Kanadu kurz 1,63.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Kanada 2.05 2.05

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia