French Open 2023: Finále Novak Djoković – Casper Ruud


V rámci Roland Garros je na programe vyvrcholenie dvojhry mužov. Finálový zápas French Open Novak Djokovic vs Casper Ruud začína v nedeľu 11. júna 2023 o 15:00. Hrá sa na Court Philippe Chatrier v Paríži. V tomto článku sa pozrieme na to, kde sledovať tento súboj. Ďalej si pripomenieme cestu oboch tenistov až do finále. Na záver nebudú chýbať zaujímavé Novak Djokovic vs Casper Ruud kurzy.

French Open 2023: Finále Novak Djoković – Casper Ruud

  • Toto bude piate vzájomné meranie síl týchto dvoch tenistov. V doterajších štyroch prípadoch vždy vyhral Djokovic
  • Srb bol tretím nasadeným hráčom turnaja, Ruud štvrtým.
  • Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú skúsenejšieho srbského tenistu. Presné kurzy aj so zaujímavými tipmi na stávky si pozrite nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Ruud vyhrá aspoň 1 set 1.52 1.60

Kde sledovať finále Roland Gaross 2023: Novak Djokovic vs Casper Ruud

Tenisoví priaznivci si môžu vybrať, kde sledovat Novak Djokovic vs Casper Ruud. Live stream prináša zadarmo TV Tipsport, stačí iba prestávkovať čiastku 1,20€ za predošlých 30 dní. Finále vysiela aj Fortuna TV. V rámci televíznych staníc je celý turnaj vysielaný na Eurosport 1 a 2 a výnimkou nie je ani finále. Samotný súboj začína v nedeľu 11. júna 2023 o 15:00. Priamy prenos vysiela stanica Eurosport 1 so začiatkom o 14:30. Highlighty zo zápasov prináša aj oficiálny YouTube kanál turnaja. Nižšie si môžete pozrieť napríklad video zo semifinálového duelu medzi Djokovicom a Alcarazom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
11. 6. 2023 o 15:00 Roland Garros Stadium, Paríž Eurosport 1, Tipsport TV, Fortuna TV

Djokovic chce 23. titul

36-ročný Novak Djokovic bol v rámci French Open tretím nasadeným hráčom v mužskej dvojhre. V semifinále proti nemu stála celková jednotka a síce 20-ročný Španiel Carlos Alcaraz. Mnohí ich semifinálový duel označili ako predčasné finále. Prvé dva sety boli toho dôkazom, ale následne už prevzal opraty skúsenejší Srb. Novak si s Alcarazom poradil po setoch 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 a postúpil do finále. Ešte predtým Djokovic vo štvrťfinále zdolal celkovo jedenásteho nasadeného – Rusa Karena Chačanova po setoch 4:6, 7:6 (0), 6:2 a 6:4. Za zmienku určite stojí, že v prípade výhry vo finále by sa Novak Djokovic odpútal od Rafaela Nadala a získal by už svoj 23. grandslamový triumf.

Djokovic nezvykle v pozícii outsidera

Zdroj: The Hindu

Ruud druhýkrát vo finále

Nórsky tenista Casper Ruud je celkovo štvrtým nasadeným hráčom mužskej dvojhry v rámci French Open 2023. 25-ročnému pravákovi sa v semifinále postavil Nemec Alexander Zverev. Ruud si s 22. nasadeným hráčom turnaja ale poradil bez väčších problémov. Po setoch 6:3, 6:4 a 6:0 postúpil Casper Ruud do finále, kde bude jeho súperom o 11 rokov starší Djokovic. Ešte predtým Nór vo štvrťfinále porazil Dána Holgera Runeho. Pre Ruuda je to už druhá finálová účasť v rade. Minulý rok si v rámci French Open taktiež zahral finále, ale prehral v ňom so Španielom Rafaelom Nadalom.

Ruud finále French Open 2023

Zdroj: ATP Tour

Novak Djokovic vs Casper Ruud kurzy

Novak Djokovic vs Casper Ruud kurzy výrazne favorizujú staršieho srbského tenistu. Na výhru Djokovica je kurz 1,21, na víťazstvo Ruuda 4,84. Na Tipsporte si až 88% tipujúcich podalo na srbskú legendu. Aj pri finále Roland Garros skúšajú tipéri rôzne tipovacie stratégie. Medzi najčastejšie stávky patria napríklad viac ako 3.5 setu v zápase s kurzom 1,59 alebo, že Casper Ruud vyhrá viac ako 0.5 setu s kurzom 1.52. Často sa tipuje aj, že Ruud vyhrá viac ako 1.5 setu v zápase, kde je kurz 2,63. Na to, že prvý set vyhrá Djokovic je kurz 1,36, v prípade nórskeho tenistu 3,19.

Tip redakcie: Ruud vyhrá aspoň 1 set

Tipovať víťaza je náročné, pretože obaja majú veľkú motiváciu. Djokovic chce získať rekordný 23. grandslamový titul, Casper Ruud naopak nechce prehrať druhé finále French Open v rade. Očakávame dramatický zápas a v tomto prípade by za uváženie mohol stáť tip, že Casper Ruud vyhrá aspoň jeden set v zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Djokovic 1.52 1.60

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia