USA vs Nemecko – semifinále MS v hokeji preview a tip na výsledok


V rámci MS v hokeji 2023 pavúk už poznáme semifinálové dvojice. Zápas USA vs Nemecko začína v sobotu 27. mája 2023 o 17:20. Hrá sa vo fínskom meste Tampere, konkrétne v Nokia Aréne, ktorá má kapacitu 13 455 divákov. V tomto článku sa dočítate, kde môžete sledovať tento duel. Ďalej sa pozrieme, ako sa obom tímom podarilo prebojovať sa až do semifinále turnaja. Na záver predstavíme zaujímavé USA vs Nemecko kurzy.

USA vs Nemecko - semifinále MS v hokeji preview a tip na výsledok

  • USA a Nemecko sa už na tomto turnaji stretli v skupine. Američania vyhrali 3:2.
  • USA hralo semifinále aj na MS 2022, kedy skončilo štvrté. Nemecko v roku 2021, kedy skončilo taktiež na štvrtom mieste. V zápase o bronz prehralo vtedy práve s USA.
  • Stávkové kancelárie favorizujú americký tím, ktorý na turnaji ešte neprehral. Všetky kurzy nájdete nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá USA 1.57 1.56

Kde sledovať USA vs Nemecko

Je hneď niekoľko možností, kde sledovať USA vs Nemecko. Priamy prenos zo zápasu vysielajú TV stanice RTVS Šport a ČT Sport. V oboch prípadoch začína štúdio pred zápasom v sobotu 27. mája 2023 o 17:00. Livestream naživo vysiela zadarmo TV Tipsport, treba iba prestávkovať čiastku 1,20€ za predošlých 30 dní. Prenos nájdete rovnako na Fortuna TV. Zostrihy zo zápasov sú dostupné na YouTube. Nižšie si môžete pozrieť napríklad highlighty zo štvrťfinálového stretnutia medzi Švajčiarskom a Nemeckom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
27. 5. 2023 o 17:20 Nokia Arena, Tampere RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Nemecko zdolalo Švajčiarsko

MS v hokeji 2023 priniesli vo štvrťfinále dve obrovské prekvapenia. O jedno sa postaralo domáce Lotyšsko, ktoré vyradilo Švédov. Druhé nastalo, keď Nemecko zdolalo Švajčiarsko 3:1 a postúpilo do boja o najcennejšie kovy. Nemci v skupine A obsadili štvrtú priečku s počtom 12 bodov. Vo štvrťfinále proti favoritovi vyhrali úvodnú tretinu 1:0, druhú 2:1 a v záverečnom dejstve si postrážili nečakaný postup. O góly Nemcov sa postarali Kastner, Peterka a Nico Sturm. JJ Peterka z Buffala Sabers je najproduktívnejším hráčom tímu. Na svojom konte má 10 bodov za 5 gólov a 5 asistencií.

Nemecko zdolalo Švajčiarsko

Zdroj: iihf

USA vs Nemecko kurzy

USA vs Nemecko kurzy pochopiteľne favorizujú zámorský výber, na ktorého výhru je kurz 1,57, na Nemcov 4,94. Remíza je vypísaná s kurzom 4,78. Stávkujúci používajú rôzne tipovacie stratégie, napríklad na Tipsporte si až 89% podalo na USA. K najčastejším tipom patrí handicap na USA 1.5 s kurzom 1,96 alebo handicap 1.0, kde je kurz 1,71. Tip, že USA vsieti viac ako 2.5 gólu v zápase má kurz 1,47. Pri stávke, že dajú Američania viac ako 3.5 gólu je dokonca kurz 1,88. Možnosť, že každý tím dá v zápase 2 a viac gólov má kurz 1,96.

Tip redakcie: Vyhrá USA

Nemci už prekvapili Švajčiarov, takže tím USA nenechá nič na náhodu. Na druhej strane Nemecko je v eufórii a nemá čo stratiť. Pre tých odvážnejších môže byť zaujímavý tip, že oba tímy dajú v zápase 2 a viac gólov, kde je dobrý kurz. My však zvolíme trošku bezpečnejšie stávku. Tipujeme, že vyhrá USA a postúpi do finále MS.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá USA 1.57 1.56

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia