Švajčiarsko vs Nemecko – štvrťfinále MS v hokeji 2023


Turnaj MS v hokeji 2023 má na programe štvrťfinálové zápasy. Stretnutie Švajčiarsko vs Nemecko začína vo štvrtok 25. mája 2023 o 15:20. Hrá sa na štadióne Arena Riga v lotyšskom meste Riga. V tomto článku sa dočítate, kde sledovať tento duel. Ďalej vám ukážeme, ako si oba tímy vybojovali cestu až do vyraďovacej fázy šampionátu. Na záver predstavíme stávkové príležitosti na tento zápas a pozrieme sa, aké Švajčiarsko vs Nemecko kurzy sú vypísané.

Švajčiarsko vs Nemecko - štvrťfinále MS v hokeji 2023

  • Švajčiarsko vyhralo skupinu B. Nemecko postúpilo do štvrťfinále zo štvrtého miesta v skupine A.
  • Tieto dve mužstvá si naposledy na MS zmerali sily v roku 2022, kedy v základnej skupine Švajčiari vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch.
  • Stávkové kancelárie favorizujú jednoznačne Švajčiarov. Presné kurzy nájdete nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Švajčiarsko 1.54 1.53

Kde sledovať Švajčiarsko vs Nemecko

Je viac možností, kde sledovať Švajčiarsko vs Nemecko. Zápas naživo vysiela TV Tipsport, pričom livestream začína o 15:00. Len pripomíname, že táto služba je zadarmo, stačí iba prestávkovať čiastku 1,20€ za predchádzajúcich 30 dní. Televízne stanice RTVS Šport a ČT Sport vysielajú od 18:00 do 19:00 hodinový záznam z tohto stretnutia. Duel prináša LIVE aj Fortuna TV. Okrem toho si môžete na YouTube pozrieť highlighty zo zápasov na YouTube. Nižšie nájdete video napríklad zo stretnutia medzi Lotyšskom a Švajčiarskom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
25. 5. 2023 o 15:20 Arena Riga, Riga RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Švajčiarsko vyhralo skupinu B

Švajčiarsko vyhralo skupinu B, keď získalo 19 bodov. Reprezentanti krajiny helvétskeho kríža vyhrali 6 zo 7 zápasov so skóre 29:10. Premožiteľa našli len v poslednom stretnutí skupinovej fázy, kedy ale viacero svojich hviezd už šetrili práve na štvrťfinále. Švajčiari prehrali s Lotyšskom 3:4 po predĺžení. Proti Nemecku sú ale jasným favoritom. V podobnej situácii boli aj pred rokom, kedy taktiež vyhrali základnú skupinu, ale v rámci MS v hokeji pavúk ich vo štvrťfinále čakalo USA, ktoré vyhralo rozdielom triedy 0:3. Tento rok chcú teda zvládnuť reparát a postúpiť do semifinále.

Švajčiarsko vyhralo skupinu B

Zdroj: iihf

Nemecko obsadilo štvrtú priečku

Nemecko nezačalo na turnaji dobre, ale prvé zápasy hralo proti najťažším súperom. Postupne prehralo so Švédskom, Fínskom a USA, ale v posledných štyroch zápasoch skupiny už Nemci zakaždým vyhrali. 6:4 si poradili s Dánskom, 4:2 s Rakúskom, vysoko 7:2 s Maďarskom a v záverečnom stretnutí 5:0 s Francúzskom. Nemecko obsadilo štvrtú priečku skupiny A s počtom 12 bodov a so skóre 27:16. Pred piatym Dánskom mali Nemci náskok 4 body. Nemecko hralo vo štvrťfinále aj na MS 2022, vtedy prehralo s Českom 4:1.

Nemecko obsadilo štvrtú priečku

Zdroj: iihf

Švajčiarsko vs Nemecko kurzy

Švajčiarsko vs Nemecko kurzy podľa očakávania favorizujú Švajčiarov. Na ich výhru je vypísaný kurz 1,54, zatiaľ čo na triumf Nemcov až 5,36. Remíza má kurz 5,24. Napríklad na Tipsporte si až 95% tipujúcich podalo na Švajčiarsko a skúsení stávkari používajú rôzne možnosti, ako tipovať na MS v hokeji 2023. K najčastejším stávkam patrí handicap na Švajčiarsko – 1.5 s kurzom 1,87 alebo handicap – 1.0 s kurzom 1,65. Stávka na prvý gól v zápase má v prípade Švajčiarska kurz 1.48, pri Nemecku 2,53. Tip, že oba tímy strelia 2 a viac gólov je vypísaný s kurzom 2,00.

Tip redakcie: Vyhrá Švajčiarsko

Švajčiari nechali v poslednom skupinovom zápase oddychovať kľúčových hráčov. Tím sa poučil z minulého roka, kedy taktiež vyhral skupinu, ale vypadol ihneď vo štvrťfinále. Tento rok hrajú výborný hokej a hoci Nemecko je vždy nepríjemný súper, tipujeme, že vyhrá Švajčiarsko a postúpi do boja o najcennejšie kovy.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Švajčiarsko 1.54 1.53

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia