Sporting Lisabon vs Juventus – Európska liga preview a tip na výsledok


V štvrťfinále Európskej ligy Sporting Lisabon vs Juventus Turín je bližšie k postupu taliansky celok. Na domácej pôde vyhral 1:0 a na postup mu preto stačí aj remíza. Sporting Lisabon už vyradil Arsenal a pokúsi sa prekonať aj druhého favorita na titul. Stretnutie Sporting Lisabon vs Juventus Turín sa hrá 20. apríla 2023 o 21:00. Domáci celok je Sporting a dejiskom zápasu Estádio José Alvalade v Lisabone.

Sporting Lisabon vs Juventus - Európska liga preview a tip na výsledok

  • Prvý štvťfinálový zápas vyhral na domácej pôde Juventus pomerom 1:0.
  • Obe mužstvá postúpili do Európskej ligy z Ligy majstrov, kde skončili v skupinovej fáze na tretej priečke.
  • Favorit na postup je Juventus s kurzom 1.33. Kurz na postup Sportingu je 3.02.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postúpi Sporting Lisabon 3.02 2.90

Kde sledovať Sporting Lisabon vs Juventus Turín?

Napriek atraktivite zápasu nie je veľa možností, kde sledovať Sporting Lisabon vs Juventus Turín. Duel sa uskutoční 20. apríla 2023 o 21:00. Naživo ho môžete sledovať na stanici Sport 1. Na TV Tipsport nebude dostupný live stream, k dispozícii bude ale live rádio.

Kde sledovať Sporting Lisabon vs Juventus Turín Cena za prenos Druh prenosu
Sport 1 Platená Priamy prenos v TV

Juventus vyťažil z minima maximum

Juventus vyťažil v prvom štvrťfinále z minima maximum. Jeho výhra 1:0 nad Sportingom sa dá označiť za šťastnú. Napriek tomu, že hral na domácej pôde nemal v rukách opraty zápasu. Sporting dokázal dlhšie podržať loptu a bol aj nebezpečnejší, doplatil však na nevyužívanie šancí. Juventus rozhodol po chybe súpera pri štandartke a naďalej tak živý šancu na Ligu majstrov v budúcej sezóne. V Serii A je to po odpočte 15 bodov prakticky nereálne. Zostáva mu tak jediná možnosť a tou je titul Európskej ligy.

Juventus vyťažil z minima maximum

Zdroj článku: ESPN

Sporting sa teší dobrej forme

Sporting sa teší dobrej forme, ale trápi ho koncovka. Zápas s Juventusom nebol jediný v ktorom hráči nepremenili obrovské šance. Ukázalo sa to aj v poslednom ligovom kole, kde ani veľká prevaha na domácom ihrisku nestačila na viac ako na remízu 1:1 proti Aroucu. Juventus však nepodáva lepšie výsledky. Preto najdôležitejším faktorom v odvete Európskej ligy môže byť efektivita. Sporting dokázal kontrolovať hru aj na súperovom ihrisku a doma bude tiež kontrola lopty na jeho strane. Opäť sa bude presadzovať najmä po krídelných priestoroch. Šance si vytvorí určite, rozhodujúca bude koncovka.

Sporting vs Juventus kurzy

Sporting vs Juventus kurzy si trochu odporujú. Na víťazstvo v zápase má menší kurz Sporting. Jeho kurz je v Tipsporte 2.27, zatiaľčo na Juventus nájdete kurz 3.29 a na remízu 3.14. Pri kurzoch na postup stávkové kancelárie veria Juventusu. Taliansky tím je favorit s kurzom 1.33, Sporting má kurz 3.02. Výsledok prvého zápasu bol chudobný na góly a v odvete sa nedá čakať výrazný rozdiel. Kurz 1.62 na menej ako 2.5 gólu v zápase môže byť dobrá voľba ak nemáte favorita zápasu.

Tip redakcie: Sporting postúpi

Vysoký kurz na postup Sportingu je motivujúci. Portugalský celok dokázal prekvapiť aj Arsenal a doma s Juventusom nie je bez šance. V prvom zápase mal miestami obrovskú prevahu a vypracoval si viaceré tutovky. V domácej odvete by herný rozdiel mal byť ešte výraznejší a útočníci Sportingu presnejší.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postúpi Sporting Lisabon 3.02 2.90

Zdroje článku: Tipsport