Spartak Trnava vs Auda: Európska konferenčná liga kvalifikácia


Európska konferenčná liga má na programe odvetné stretnutia druhého kola kvalifikácie. Zápas Spartak Trnava vs Auda má výkop vo štvrtok 3. augusta 2023 o 17:30. Hrá sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, ktorý má kapacitu 19.200 divákov. V tomto článku vám nájskôr ukážeme, kde sledovať tento duel. Ďalej si pripomenieme prvé meranie síl týchto dvoch tímov. Na záver predstavíme stávkové príležitosti a Trnava vs Auda kurzy.

Spartak Trnava vs Auda: Európska konferenčná liga kvalifikácia

  • Prvé stretnutie sa hralo 27. júla 2023 v lotyšskej Rige a zrodil sa nerozhodný výsledok 1:1.
  • Ide o historicky druhý vzájomný zápas týchto dvoch súperov.
  • Kurzy favorizujú Trnavu. Stávkové príležitosti na tento duel nájdete nižšie v tomto článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Trnava 1.30 1.33

Kde sledovať Trnava vs Auda

Žiaľ, tento zápas neprinesie TV Tipsport a ani platená streamovacia služba Voyo. So slovenským komentárom je len jedna možnosť, kde sledovať Trnava vs Auda. Priamy prenos zo stretnutia vysiela televízna stanica RTVS Šport. Štúdio pred zápasom začína už tradične skôr, konkrétne v čase 17:15. Zostrihy z duelov Európskej konferenčnej ligy sú pridávané aj na YouTube. Nižšie si pozrite highlighty z prvého zápasu Auda vs Trnava.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
3. 8. 2023 o 17:30 Štadión Antona Malatinského, Trnava RTVS Šport

Trnava vyhrávala

Trnava vyhrávala v prvom zápase hneď od úvodu. Už v 7. minúte totiž otvoril skóre 19-ročný obranca Sebastián Kóša. Prvú polhodinu bol slovenský klub lepším tímom, vývoj zápasu však ovplyvnila červená karta. Tú videl v 35. minúte argentínsky zadák Nicolas Gorosito, ktorý bol vylúčený po dvoch žltých. Prvú žltú kartu dostal už v 18. minúte. Spartak v oslabení ešte uhral víťazstvo v prvom polčase, ale v druhom dejstve Auda vyrovnala. V 60. minúte skóroval na konečných 1:1 Reginaldo Ramires, ktorý využil chybu trnavského gólmana Martina Vantrubu. Víťaz tohto dvojzápasu si v treťom kole kvalifikácie EKL zmeria sily s úspešným z dvojice Lech Poznaň vs Kauno Žalgiris.

Trnava vyhrávala

Zdroj: sportskeeda

Auda zvládla zápas obstojne

Na lotyšskej pôde Auda zvládla zápas obstojne a vďaka prečísleniu od 35. minúty mala po stretnutí aj lepšie držanie lopty, konkrétne 54%. Celkovo jej hráči vyslali 10 striel na bránu, z toho 7 smerovalo do priestoru medzi tromi tyčami. Trnava vyslala 9 streleckých pokusov, z toho 6 smerovalo na bránu. FK Auda založila až 151 ofenzívnych akcií, čo je takmer dvojnásobok oproti 80, ktoré založila Trnava. Mužstvo z mesta Kekava si pripísalo až 14 faulov a traja hráči Audy dostali v zápase proti Spartaku žltú kartu. Trnava faulovala sedemkrát a obe žlté karty mužstva videl už spomínaný Gorosito.

Auda zvládla zápas obstojne

Zdroj: sportacentrs

Trnava vs Auda kurzy

Trnava vs Auda kurzy favorizujú jednoznačne Spartak. Na výhru slovenského tímu je kurz 1,30, na víťazstvo Audy až 11,40. Remíza je vypísaná s kurzom 5,44. Aj v tomto prípade skúšajú stávkujúci rôzne tipovacie stratégie. Medzi najtipovanejšie možnosti patrí handicap -1.0 na Trnavu s kurzom 1,45. Stávka, že v zápase padne menej ako 2.5 gólu má kurz 2,21. Naopak, tip, že padne viac ako 2.5 gólu v zápase má kurz 1,71. Na to, že každý tím dá v stretnutí jeden a viac gólov je kurz 2,05. Možnosť, že v zápase nedokážu skórovať obidve mužstvá je v ponuke s kurzom 1,68.

Tip redakcie: Vyhrá Trnava

Trnava v prvom zápase od úvodu dominovala, čo potvrdila aj otváracím gólom stretnutia. Nebyť skorého vylúčenia v 35. minúte, Auda by s najväčšou pravdepodobnosťou na domácej pôde prehrala. Očakávame, že v odvete budú Trnavčania disciplinovanejší a v plnom počte potvrdia svoju silu. Tipujeme, že vyhrá Spartak Trnava.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Trnava 1.30 1.33

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia