Slovensko vs Nórsko MS v hokeji 2023 – zápas o štvrťfinále


V stretnutí Slovensko vs Nórsko na MS v hokeji 2023 potrebuje slovenský tím vyhrať aby udržal postupové nádeje. Z piateho miesta v skupine totiž stráca na štvrtú postupovú priečku práve tri body. Nórsky tím v tomto stretnutí hrá už iba o česť, keď nemôže postúpiť a ani zostúpiť. Duel Slovensko vs Nórsko sa hrá 23. mája 2023 o 11:20. Zápas sa odohrá na štadióne Arena Riga v lotyšskej Rige.

Slovensko vs Nórsko MS v hokeji 2023 - zápas o štvrťfinále

  • Slovenský tím nemá postup len vo vlastných rukách. Na postup potrebuje posledný zápas v skupine vyhrať v riadnom hracom čase a súčasne potrebuje aby Lotyšsko nezískalo ani bod v zápase so Švajčiarskom.
  • Oba tímy sa strelecky trápia. Najlepší strelci majú na konte len 2 góly. Na slovenskej strane je to Richard Pánik a Pavol Regenda, na nórskej Michael Haga.
  • Favorit stretnutia je Slovensko. Kurz na jeho výhru je 1.33. Nórsko má kurz 6.64.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Nórsko dá menej ako 1.5 gólu v zápase. 1.93 1.92

Kde sledovať Slovensko vs Nórsko

Kde sledovať Slovensko vs Nórsko? Posledný zápas našej reprezentácie v skupine B sa hrá 23. mája 2023 o 11:20 v Arena Riga. Veľmi dôležitý duel z pohľadu boja o postup do štvrťfinále bude naživo na RTVS Šport. Stretnutie stanica vysiela v televízii a aj online ako live stream spolu s komentárom a zápasovým štúdiom. Live stream môžete sledovať aj prostredníctvom TV Tipsport a Fortuna TV. Pokiaľ nemáte možnosť sledovať zápas, k dispozícii máte aj highlighty zo zápasu, ktoré nájdete na YouTube. Prikladáme takéto video z posledného zápasu so Slovinskom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
23. mája 2023 o 11:20 Arena Riga, Riga RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Postupová matematika

Postupová matematika je tentokrát jednoduchá. Istý postupujúci z MS v hokeji skupiny B sú Švajčiarsko, Kanada a Česko. O poslednom postupovom mieste sa rozhodne medzi Lotyšskom a Slovenskom. Oba tímy čaká posledný zápas. Lotyši nastúpia proti suverénnym Švajčiarom a Slováci proti Nórom. Lotyšsko má aktuálne 11 bodov a na postup mu stačí bodovať v poslednom zápase alebo akákoľvek bodová strata Slovákov. Pre Slovensko (8 bodov) je šanca na postup len v prípade, že zdolá Nórsko za tri body a Lotyši nezískajú ani jeden bod.

Slováci sa v posledných zápasoch trápili

Slováci sa v posledných zápasoch trápili a to hrali proti dvojici outsiderov. S Kazachstanom zachraňovali aspoň bod v záverečných minútach a so Slovinskom sa do poslednej minúty báli o výsledok. Utrápená výhra 1:0 napokon udržala postupové nádeje. Na úvod šampionátu sa pritom na hlavy slovenských hokejistov valila len chvála. Rýchly hokej plný aktívneho korčuľovania si pochvaľovali aj odborníci zo zahraničia. Ten sa nestratil, ale chýba ofenzívna nadstavba. Hráči sa opäť vracajú k štýlu hokeja, ktorý sa tréner Ramsay snaží už roky odstrániť. Namiesto jednoduchosti volia zbytočné kombinovanie alebo naopak individuálne akcie.

Slováci sa v posledných zápasoch trápili

Zdroj: iihf

Ofenzívne trápenie

Ofenzívne trápenie platí pre oba tímy. Nórsko sa dokonca s efektivitou streľby radí až na chvost všetkých tímov. Slováci si dokážu vypracovať veľké množstvo streleckých príležitostí, ale chýba väčší pokoj pri zakončení. Alebo ako sa v posledných dueloch ukázalo volia v nesprávny čas prihrávku namiesto strely. Na druhú stranu, oba celky preukázali dobrú defenzívnu prácu. Slabina, ktorá mala byť v bráne Slovenska sa neprejavila, práve naopak Hlavaj aj Škorvánek sú výrazné opory. Nórovia hrajú v defenzíve obetavo a dokážu vytláčať súpera z nebezpečných pozícii. Podľa doterajších výkonov by ale obraz hry mal vyznieť v prospech Slovákov.

Ofenzívne trápenie

Zdroj: iihf

Slovensko vs Nórsko kurzy

Slovensko vs Nórsko kurzy sú trochu nečakané. Vzhľadom na výkony Slovákov v posledných dvoch zápasoch by sa dal očakávať väčší kurz na výhru Slovenska ako 1.33. Nórsko má kurz až 6.64. Viac sa oplatí tipovať počet gólov. Menej ako 6.5 gólu v zápase má kurz 1.41. V drvivej väčšine duelov oboch mužstiev bol tento tip úspešný. Oba celky nestrieľajú veľa gólov a zároveň ani veľa neinkasujú.

Tip redakcie: Nórsko dá menej ako 1.5 gólu v zápase

Nórsko už o nič nebojuje. Nasadenie hráčov tak nebude také ako v prípade, že bojuje o postup. Naopak Slovensko má stále veľkú šancu na postup a do zápasu vloží všetky sily. Nórska ofenzíva navyše nebudí veľký strach, veď viac ako gól dali Nóri len v dvoch zápasoch a celkovo len sedem gólov v šiestich zápasoch.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Nórsko dá menej ako 1.5 gólu v zápase. 1.93 1.92

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia