Slovensko vs Island: Kvalifikácia na EURO 2024 preview a tip na výsledok


Záver kvalifikácie na EURO 2024 sa neúprosne blíži. V jej 9. kole slovenskí sokoli odohrajú asi najdôležitejší zápas. Ak vo štvrtok 16. novembra na Tehelnom poli s Islandom neprehrajú, môžu baliť kufre smer Nemecko. Nezávisle od ostatných výsledkov v skupine. Aké sú prognózy a kurzy bookmakerov stávkových kancelárií na tento zápas? Ako to aktuálne vyzerá v tábore oboch tímov? Kde môžete duel Slovensko vs Island sledovať v priamom prenose? Na tieto otázky nájdete odpovede v tomto krátkom preview. Spolu s tipom redakcie na výsledok zápasu.

Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Slovensko vs Island: Kvalifikácia na EURO 2024 preview a tip na výsledok

  • Slovensko má na dosah priamy postup na ME 2024. Ale pozor, doteraz sme postupy na všetky vrcholné podujatia dokázali uzavrieť iba na ihriskách súperov. Domáci „mečbal“ nevyšiel ani raz.
  • Island príde na Slovensko hrať už len o česť. Pri húževnatých Islanďanoch však i tak môžeme čakať súboje o každý centimeter ihriska.
  • Na výhru Slovenska má aktuálne podané až 93% tipujúcich v Tipsporte.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
1.polčas alebo výsledok zápasu bude remíza 1.71 1.70

Kde sledovať Slovensko vs Island

Zápas kvalifikácie ME 2024 Slovensko vs Island budete mať možnosť naživo sledovať na stanici RTVS Šport. Výkop je naplánovaný na 20:45, predzápasové štúdio začína už o 20:15. Okrem toho si tam neskôr budete môcť pozrieť aj zostrihy všetkých zápasov kvalifikácie. Podobne ako na ČT Sport, či Sport 1.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
16.novembra 2023 o 20:45 Tehelné pole, Bratislava RTVS Šport

Posledný krok je vždy najťažší, Slováci veria že ho zvládnu

Slováci idú do tohto zápasu zaistiť si postup na EURO 2024 ešte pred záverečným kolom kvalifikácie. S imperatívom získať tri body, čiže nepohrávať sa s myšlienkou, že na to stačí jediný bod. Posledný krok je totiž vždy najťažší. Hovorí tak aj najstarší člen mužstva v službách nemeckej Herthy Peter Pekarík (37). Ten bol pri všetkých úspechoch Slovenska v novodobej histórii (MS 2010, ME 2016, ME 2020). Tréner Calzona na dvojzápas s Islandom a Bosnou a Hercegovinou inak nominoval až 30 hráčov. Nechýbajú opory Milan Škriniar ale ani Stanislav Lobotka. Ten trénera vystrašil v zápase Neapolu s Unionom Berlín v LM, keď musel vynútene striedať v 77. minúte duelu. Vyšetrenia však nezistili žiadne problémy, v nedeľu odohral celý zápas s Empoli v Serie A. Stano tak v tomto dôležitom kvalifikačnom stretnutí určite nastúpi.

Posledný krok je vždy najťažší, Slováci veria že ho zvládnu

Zdroj: sky sports

Island príde s cieľom potrápiť

Island už v tejto kvalifikácii nemá šancu postúpiť na ME 2024 v Nemecku. V tabuľke skupiny je až na 4. mieste za Portugalskom, Slovenskom a Luxemburskom s odstupom 6 bodov na náš tím. Takže jediným cieľom mužstva pod vedením Hareide Ageho bude v posledných dvoch zápasoch potrápiť vedúce celky skupiny J. A môže sa mu to podariť. Slovensko je známe tým, že domáce mečboly veľmi nezvláda a istí postupujúci Portugalci v Lisabone 19.novembra sa tiež veľmi nepretrhnú. I keď víťazstvo v skupine bez jedinej straty bodov by sa pekne vynímalo v štatistikách národného tímu.

Island príde s cieľom potrápiť

Zdroj: manunitedcore

Slovensko vs Island kurzy

Slovensko je podľa bookmakerov v tomto zápase favoritom. O tom svedčia aj vypísané Slovensko vs Island kurzy. Na výhru Slovenska môžete v Tipsporte aj s našim Tipsport akčným kódom staviť pri kurze 1.80. Stále postupová remíza má kurz 3.49. Prekvapivé víťazstvo Islanďanov je zase ohodnotené adekvátne vysokým kurzom 5.05.

Tip redakcie: 1. polčas alebo výsledok bude remíza

Na postup nám bude z tohto zápasu stačiť jeden bod. Každý síce hovorí, že ideme za všetkými troma, ale v hlavách hráčov bude určite aj takýto jednobodový scenár. Aj preto si myslíme, že minimálne prvý polčas Slováci remizujú. A ak by aj náhodou Islanďania stihli v prvom dejstve skórovať a viesť, tak naši futbalisti v druhom polčase určite zaberú. A minimálne tento duel dovedú do remízového stavu. Takáto stávková príležitosť je v Tipsporte ohodnotená kurzom 1.71. Pre odvážnejších sa zase núka zaujímavá stávka v podobe Remíza v 1. polčase a remíza na konci zápasu vo vysokom kurze 4.94.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
1.polčas alebo výsledok zápasu bude remíza 1.71 1.70

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia