Slovensko vs Bosna a Hercegovina – Kvalifikácia na Euro preview a tip na výsledok


Kvalifikácia na Euro pokračuje druhými zápasmi v skupinách. Slovensko je súčasťou skupiny J, kde mu robí spoločnosť Portugalsko, Island, Bosna a Hercegovina, Lichtenštajnsko a náš prvý súper v kvalifikácii Luxembursko. Zápas Slovensko vs Bosna a Hercegovina začína v nedeľu 26. marca 2023 o 20:45. Kým náš prvý duel sme hrali v domácom prostredí na štadióne v Trnave, tentokrát je dejiskom stretnutia štadión Tehelné pole v Bratislave. Aká je história vzájomných zápasov, kto má lepšiu formu a kde sledovať Slovensko vs Bosna a Hercegovina? Okrem týchto info nájdete v článku aj prehľad o kurzových príležitostiach, ktoré sú na duel vypísané.

Slovensko vs Bosna a Hercegovina - Kvalifikácia na Euro preview a tip na výsledok

  • Pôjde o piaty vzájomný zápas týchto dvoch tímov. Z doterajších štyroch vyhrala Bosna a Hercegovina trikrát, Slovensko iba raz.
  • Aj druhý zápas kvalifikačnej skupiny J hrá Slovensko na domácom ihrisku. Kým duel proti Luxembursku sa hral v Trnave, stretnutie proti Bosne hostí Tehelné pole v Bratislave.
  • Bosna a Hercegovina nikdy nepostúpila na Euro, ale v roku 2014 bola súčasťou MS v Brazílii.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovensko 1.48 1.44
  • Zápas: Slovensko vs Bosna a Hercegovina
  • Súťaž: Kvalifikácia na Euro
  • Čas zápasu: 26. 3. 2023 o 20:45

Kde sledovať Slovensko vs Bosna a Hercegovina

Ako sme už uviedli v úvode, hoci aj tento duel hrá Slovensko doma, tentokrát na inom štadióne. Kým náš prvý kvalifikačný zápas proti Luxembursku sa odohral v Trnave, teraz kvalifikáciu na Euro privíta Tehelné pole. Vstupenky priamo na zápas v našom hlavnom meste stoja 15€ alebo 25€, najdrahšie sú business vstupenky a tie majú cenu 150€. Ak si chcete vychutnať zápas v televíznom prenose, máte dve možnosti, kde sledovať Slovensko vs Bosna a Hercegovina. Práva na vysielanie kvalifikačných duelov získala televízna stanica RTVS Šport. Duel proti Bosne a Hercegovine vysiela aj platená TV stanica Sport 2.

Kde sledovať Slovensko vs Bosna a Hercegovina Cena Druh prenosu
RTVS Šport Zadarmo Priamy prenos v TV
Sport 2 Platená TV Priamy prenos

Slovensko má proti Bosne zlú bilanciu

Slovensko má proti Bosne zlú bilanciu. Bosna a Hercegovina si s našou reprezentáciou zmerala sily celkovo štyrikrát. V troch prípadoch vyhrali hráči Bosny a Hercegoviny, Slovensko vyhralo len raz. Posledný vzájomný duel odohrali tieto dve mužstvá ešte v septembri 2013 v rámci kvalifikácie na Majstrovstvá sveta. Slovensko vtedy na domácej pôde prehralo 1:2, hoci viedlo od 42. minúty po góle Mareka Hamšíka. Hralo sa na Štadióne Pod Dubňom v Žiline a Bosna vybojovala výhru po dvoch rýchlych góloch v rozpätí ôsmich minút. Budú tentokrát Slováci doma úspešnejší?

Slovensko má proti Bosne zlú bilanciu

Zdroj: kslsports

Bosna a Hercegovina nikdy nepostúpila na Euro

Bosna a Hercegovina nikdy nepostúpila z kvalifikácie na hlavný turnaj Euro. Ako samostatná krajina je členom UEFA od roku 1993, predtým bola súčasťou Juhoslávie. Na MS sa však futbalistom Bosny a Hercegoviny raz podarilo postúpiť. Mundial si zahrali v roku 2014, kedy sa konal v Brazílii. V skupine E vtedy Bosna obsadila nepostupové tretie miesto, keď na úvod prehrala 1:2 s Argentínou a 0:1 s Nigériou. Jediné body na MS vtedy hráči Bosny a Hercegoviny získali po výhre 3:1 nad Iránom. Za zmienku ešte stojí, že rekordérom v počte štartov i gólov za reprezentáciu Bosny a Hercegoviny je hviezdny útočník Interu Miláno Edin Džeko.

Bosna a Hercegovina nikdy nepostúpila na Euro

Zdroj: telesport.telegram

Slovensko vs Bosna a Hercegovina kurzy

Slovensko vs Bosna a Hercegovina kurzy nájdete vo všetkých stávkových kanceláriách. Aj pri tomto zápase používajú tipéri rôzne stratégie a tipy na futbal. Okrem klasických stávok, kto vyhrá zápas, patria medzi časté stávky výsledky polčasov a počet gólov. Ďalej napríklad aj to, ktorý tím strelí prvý gól v zápase, prípadne kto dokáže vyhrať s čistým kontom.

Tip redakcie: Vyhrá Slovensko

Vzájomné zápasy hovoria jasne v prospech Bosny a Hercegoviny. Generácia okolo Edina Džeka má zrejme poslednú šancu zabojovať o postup na hlavný turnaj ME, takže nášho súpera rozhodne netreba podceňovať. Aj napriek kvalitám Bosny tipujeme, že vyhrá Slovensko.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovensko 1.48 1.44

Zdroje článku: Transfermarkt, Tipsport,