Slovan Bratislava vs Swift Hesperange: Liga majstrov kvalifikácia


Futbalová Liga majstrov štartuje 1. kvalifikačným kolom, ktorého súčasťou je aj úradujúci majster Slovenska. Zápas ŠK Slovan Bratislava vs Swift Hesperange začína v stredu 12. júla o 20:30. Dejiskom stretnutia je štadión Tehelné pole v Bratislave, ktorý má kapacitu 22 500 divákov. V tomto článku sa pozrieme na to, kde sledovať tento duel. Ďalej si predstavíme aktuálnu formu oboch aktérov. Na záver nebudú chýbať stávkové príležitosti a Slovan Bratislava vs Swift Hesperange kurzy.

Slovan Bratislava - Swift Hesperange: Liga majstrov kvalifikácia

  • Pre oba tímy ide o prvý súťažný zápas v novej sezóne 2023/2024.
  • Jedná sa taktiež o prvý vzájomný duel týchto dvoch súperov.
  • Stávkové kancelárie výrazne favorizujú Slovan, presnú výšku kurzov si pozrite nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Slovan vyhrá 1. polčas 1.68 1.68

Kde sledovať Slovan Bratislava vs Swift Hesperange

RTVS Šport je jedinou možnosťou, kde sledovať Slovan Bratislava vs Swift Hesperange v TV so slovenským komentárom. Priamy prenos začína štúdiom pred zápasom, ktoré štartuje v stredu 12. júla 2023 o 20:20. Zostrihy z predkôl Ligy majstrov sú krátko po skončení duelov dostupné na platforme YouTube. Nižšie si môžete vo videu pripomenúť zostrihy z minuloročného osemfinálového duelu Európskej konferenčnej ligy medzi Slovanom a Bazilejom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
12. 7. 2023 o 20:30 Tehelné pole, Bratislava RTVS Šport

Slovan má formu

Slovan Bratislava vyhral v sezóne 2022/23 najvyššiu slovenskú súťaž a získal už piaty majstrovský titul v rade. Duel proti Swift bude prvým súťažným v aktuálnej sezóne. Slovan má formu ako hrom, pretože Belasí odohrali pred sezónou štyri prípravné zápasy a všetky vyhrali. V nich inkasovali len dvakrát, ale sami nastrieľali až 11 gólov. Naposledy sa 5. júla 2023 v Šamoríne predstavili v priateláku proti rumunskému FC Rapid Bukurešť a vyhrali vysoko 4:1. Góly Slovana vsietili Zuberu, nováčikovia v tíme Tolič a Wimmer, skóre uzatváral skúsený slovenský reprezentant Juraj Kucka. V minulej sezóne sa bratislavský klub prebojoval do osemfinále Európskej konferenčnej ligy, kde vypadol so švajčiarskym FC Bazilej.

Slovan má formu

Zdroj: sportslumo

Swift Hesperange je majster Luxemburska

Podobne ako Slovan, aj ich súper sa v minulom ročníku tešil z ligového triumfu. Swift Hesperange je majster Luxemburska a vďaka tomu sa kvalifikoval do predkola Champions League. Tento futbalový klub sídli v meste Hesperange a v sezóne 2022/23 prvýkrát vo svojej histórii vyhral najvyššiu luxemburskú futbalovú súťaž National Division. Po 30 odohraných zápasoch mali hráči Swift na konte 77 bodov a s náskokom siedmich bodov tak opanovali ligovú tabuľku. Mužstvo si európske poháre, konkrétne 1. kolo Európskej konferenčnej ligy, zahralo aj pred dvoma rokmi. Vtedy vypadlo so slovinským klubom Domžale po celkovom skóre 1.2.

Swift Hesperange je majster Luxemburska

Zdroj: twitter

Slovan Bratislava vs Swift Hesperange kurzy

Slovan Bratislava vs Swift Hesperange kurzy hovoria jednoznačne v prospech slovenského majstra. Na výhru Belasých je kurz 1,30, na triumf luxemburského tímu až 8,00. Remíza má kurz 5,34. Aj v tomto prípade stoja za úvahu rôzne tipy na futbal. Najzaujímavejšie stávky sú napríklad dvojtip, že Slovan vyhrá 1. polčas aj celý zápas s kurzom 1,81 alebo tip, že Belasí vyhrajú prvé dejstvo s kurzom 1,68. Stávka, že Slovan strelí viac ako 1.5 gólu v zápase má kurz 1,35, tip, že Bratislavčania strelia viac ako 2.5 gólu je vypísaný s kurzom 2,06. Na postup. Slovana je vypísaný nízky kurz 1,10, na postup Swift Hesperange 6,46.

Tip redakcie: Slovan vyhrá 1. polčas

Slovan má v prípravných zápasoch vynikajúcu formu a priemer takmer tri nastrieľané góly na zápas. Navyše majú zverenci trénera Weissa st. oveľa viac skúseností s pohárovou Európou. Pred domácimi tribúnami nebudú Belasí na nič čakať a potvrdia svoju futbalovú kvalitu už v prvom dejstve. Tipujeme, že Slovan Bratislava vyhrá 1. polčas.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Slovan vyhrá 1. polčas 1.68 1.68

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia