FC Sevilla – AS Rím: Európska liga finále preview a tip na výsledok


Finálový duel FC Sevilla vs AS Rím ponúkne zaujímavý stret španielskeho a talianskeho futbalu. Španielske mužstvo môže získať rekordný siedmy titul v Európskej lige. Pre tím, z hlavného mesta Talianska by to bol prvý triumf v histórii klubu. Zápas FC Sevilla vs AS Rím sa začína 31. mája 2023 o 21:00. Finále sa hrá na neutrálnej pôde na štadióne Puskás Aréna v Budapešti.

FC Sevilla vs AS Rím - Európska liga finále preview a tip na výsledok

  • FC Sevilla je rekordér Európskej ligy so šiestimi titulmi.
  • Pre obe mužstvá je titul Európskej ligy jedinou možnosťou ako hrať v budúcej sezóne Ligu majstrov.
  • Kurzy a tipy na futbal sú pomerne vyrovnané. Španielsky tím má kurz na výhru 2.67 a taliansky 2.94. Medzi najčastejšie druhy stávok volia tipujúci titul.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
FC Sevilla víťazom zápasu do rozhodnutia 1.83 1.78

Kde sledovať FC Sevilla vs AS Rím

Kde sledovať finále Európskej ligy FC Sevilla vs AS Rím? Najlepšou voľbou je osobne na štadióne. Tento duel sa uskutoční 31. mája 2023 na štadióne Puskás Aréna v Budapešti, takže to zo Slovenska nie je ďaleko. Druhou možnosťou je sledovať stretnutie v televízii. Zápas naživo vysiela RTVS Šport a ČT Sport. Live stream zo zápasu poskytujú obe stanice. Do finále sa dostal aj rekordér súťaže v počte titulov. Ako a kedy získala Sevilla šesť titulov si môžete pozrieť v priloženom videu.Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
31. mája 2023 o 21:00 Puskás Aréna, Budapešť RTVS Šport, ČT Sport

FC Sevilla je najlepší tím Európskej ligy

FC Sevilla je najlepší tím Európskej ligy. Siedmy postup do finále za 18 rokov je toho skvelým príkladom. Z predchádzajúcich prípadoch bol španielsky tím stopercentný a drží rekord súťaže so šiestimi titulmi. Aj v aktuálnej sezóne dokazoval ako mu táto európska súťaž vyhovuje. Cestu do finále mal náročnejšiu ako jeho súper. V štvrťfinále postúpil cez Manchester United a v semifinále cez Juventus Turín. V oboch prípadoch ako outsider dvojzápasu. Skúsenosti z predchádzajúcich rokov sa ukázali byť veľmi dôležité.

FC Sevilla je najlepší tím Európskej ligy

Zdroj: the magazine sport

AS Rím došiel do finále vďaka svojej defenzíve

AS Rím došiel do finále vďaka svojej defenzíve. Tréner José Mourinho zvolil prostriedky, ktoré mu priniesli úspechy aj v minulosti a nebál sa podľa potreby použiť hlboký defenzívny val. Že účel svätí prostriedky sa prejavuje aj na hre rímskeho AS v Serii A. Aktuálne ťahajú Rimania sériu sedem ligových zápasov bez výhry a sústredia sa najmä na zisk trofeje v Európskej lige. Titul v pohári je jediná možnosť ako si môže AS zahrať v budúcej sezóne Ligu majstrov. To isté však platí aj pre Sevillu. Vzhľadom na ciele klubov je väčší tlak kladený skôr na taliansky tím.

AS Rím došiel do finále vďaka svojej defenzíve

Zdroj: chiesa di totti

FC Sevilla vs AS Rím kurzy

FC Sevilla vs AS Rím kurzy sú takmer vyrovnané. Na výhru Seville je kurz 2.67, na rímske AS 2.94. Remízu je možné tipovať s kurzom 2.83. Ponúkajú sa viaceré druhy stávok mimo tipu na víťaza. Defenzívna hra Rimanov je dáva predpoklady na gólovo chudobné finále. Kurz 1.52 na menej ako 2.5 gólu v zápase je solídny. Oveľa lepšie vyznieva kurz 2.44 na menej ako 0.5 gólu v prvom polčase.

Tip redakcie: FC Sevilla víťazom zápasu do rozhodnutia

V prospech Seville hovoria najmä dve veci. Cestou do finále zdolala dva veľkokluby a herne sa minimálne vyrovná súperovi. Za druhé sú to víťazné skúsenosti. Šesťkrát finále a z toho šesť titulov. V napätých momentoch by mali mať hráči španielskeho tímu pevnejšie nervy.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
FC Sevilla víťazom zápasu do rozhodnutia 1.83 1.78

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia