Prezidentské voľby kurzy


2. kolo prezidentských volieb 2024 sa na Slovensku koná v sobotu 6. apríla. Stávkové kancelárie na túto udalosť ponúkajú dve kurzové udalosti. Okrem možnosti staviť na celkového víťaza, môžete tipovať aj na volebnú účasť v percentách. Kurzy prezidentských volieb má v ponuke Tipsport, Doxxbet, Fortuna, Synottip a Niké. Tipos kurzy na voľby nevypisuje, kedže je to štátna stávková kancelária.

Bonusy na prezidentské voľby 2024

20€ + 4.000€
Získaj bonus

20€ bez rizika
Získaj bonus
50€ bez rizika
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.

Prezidentské voľby kurzy

Kurzová ponuka prezidentských volieb

Ako sme už spomenuli kurzová ponuka prezidentských volieb je dostupná v podstate v každej stávkovej kancelárii na Slovensku. Najlepšie kurzy nájdete v stávkovej kancelárii Tipsport a v Doxxbete. V nasledujúcej tabuľke nájdete kurzy na víťaza prezidenstkých volieb.

Kurzy na víťaza Prezidentských volieb

Kandidát na prezidenta kurzy Tipsport kurzy Doxxbet
Ivan Korčok 1.83 1.85
Peter Pellegrini 1.93 1.95

Užitočné informácie o prezidentských voľbách 2024

 • Voľba prezidenta: Voliť môžete len v mieste trvalého bydliska na Slovensku. Ak sa nachádzate mimo, vybavte si voličský preukaz.
 • Prezidentské voľby zo zahraničia: Ako voliť zo zahraničia? Účasť na prezidentských voľbách zo zahraničia žiaľ nie je možná. Narozdiel od parlamentných volieb, kde takúto možnosť máte.
 • Prihláška do volebnej komisie 2024: Členom volebnej komisie môže byť občan SR s trvalým pobytom na území nášho štátu. Musí dovŕšiť 18 rokov a byť spôsobilý na právne úkony.

Vysvetlenie stávok na prezidentské voľby 2024

Na prezidentské voľby sa najčastejšie volia dva typy stávok. Jednoduchá SOLO stávka a akumulovaná stávka AKO. Podrobné vysvetlenie nájdete v odrážkach:

 • Jednoduchá stávka (SOLO) – charakteristická je tým, že ju môžete využiť len na jednu stávkovú príležitosť. Tiket tvorí vždy len jeden zápas (v tomto prípade prezidentský kandidát). Celkový kurz tiketu je ten istý ako kurz na vybranú stávkovú udalosť.
 • Akumulovaná stávka (AKU) – na jednom tikete máte viacero stávok. Maximálny počet sa odvíja od zvolenej stávkovej kancelárie. Celkový kurz sa pritom počíta vynásobením jednotlivých kurzov na tikete.
Stávky na voľby

Ďalšie najtipovanejšie príležitosti

Okrem stávky na to, kto vyhrá slovenské prezidentské voľby, sú v ponuke stávkových kancelárií aj ďalšie najtipovanejšie príležitosti. Tipovať tak môžete aj aká bude volebná účasť v percentách. Ako teda presne vyzerá ponuka stávkových príležitostí v konkrétnych stávkových kanceláriách? Pozreli sme sa bližšie na prezidentské voľby kurzy v Tipsporte, Doxxbete, Fortune aj Synottipe.

Aké kurzy na prezidentské voľby ponúka Tipsport

Stávková spoločnosť Tipsport ponúka v rámci sekcie prezidentské voľby kurzy náhľad na najtipovanejšie príležitosti. Na 2. kole sú dostpné iba dva typy stávok. Na víťaza a účasť v percentách.

Tipsport kurzy na prezidentské voľby

Stávková príležitosť kurzy Tipsport
Víťaz prezidentských volieb – Ivan Korčok 1.83
Víťaz prezidentských volieb – Peter Pellegrini 1.93
Volebná účasť v percentách v 2. kole 51.92% a viac 1.25
Volebná účasť v percentách v 2. kole Menej ako 51.92% 3.48

Kurzy na prezidentské voľby v Doxxbete

Doxxbet kurzová ponuka je v tomto prípade menej početnejšia ako v stávkovej kancelárii Tipsport. Aktuálne máte k dispozícii Doxxbet kurzy na prezidentské voľby s možnosťou tipnúť si celkového víťaza.

Doxxbet kurzy na prezidentské voľby

Stávková príležitosť kurzy Doxxbet
Víťaz prezidentských volieb – Ivan Korčok 1.85
Víťaz prezidentských volieb – Peter Pellegrini 1.95

Fortuna kurzy na prezidentské voľby

Fortuna vypísala najviac kurzových príležitostí na prezidentské voľby. Môžete si staviť na víťaza, počet percent jednotlivých kandidátov, alebo na volebnú účasť.

Fortuna kurzy na prezidentské voľby

Kurzy na prezidentské voľby v Synottipe

Tipnúť si môžete celkového víťaza prezidentských volieb, ale tiež na volebnú účasť. V Synottipe je kurz na víťazstvo Ivana Korčoka 1.82. Peter Pellegrini je v hodnote 1.94.

Ako si staviť na prezidentské voľby – registrácia a založenie hráčskeho konta v stávkovej kancelárii

Pre uskutočnenie stávky na prezidentské voľby musíte podľa zákona splniť dve základné podmienky. Byť plnoletý a byť právne zodpovedný za svoje úkony. Staviť na voľby môžete na pobočke, online na stránke stávkovej kancelárie, prípadne v aplikácii. Ak chcete tipovať online, musíte sa najprv zaregistrovať.

 • Vyplnte online registračný formulár, kde uvediete pravdivé osobné údaje.
 • Registráciu následne dokončíte overením totožnosti. Je potrebné odfotiť doklad totožnosti.
 • Po overení zaslaných údajov stávkovou kanceláriou máte do niekoľkých minút k dispozícii plnohodnotné hráčske konto.
 • Svoje hráčske konto môžete začať využívať bez obmedzení.

Decimálne kurzy, alebo aké sú vaše šance a pravdepodobnosť výhry pri tipovaní prezidentských volieb

Aj pri tipovaní prezidentských volieb je dôležité brať do úvahy pravdepodobnosť výhry. Čo v slovenských stávkových kanceláriách bežne znamená využívanie decimálnych kurzov. O čo vlastne ide? Decimálny kurz vyjadruje pravdepodobnosť úspechu danej stávkovej príležitosti. V zásade tak možno povedať, že čím je vypísaný kurz nižší, tým pravdepodobnejšie predmetná udalosť môže vyjsť. Pozor! Nie vždy však najnižší kurz znamená výhru. V športe a aj pri spoločenských udalostiach vstupujú do hry viaceré faktory, ktoré môžu ovplyvniť výsledok.

Ako sa ráta pravdepodobnosť na základe kurzovej ponuky:

 • najprv vydeľte číslo 1 daným kurzom
 • výsledok vynásobte číslom 100
 • výsledné číslo je potom pravdepodobnosť úspechu stávkovej príležitosti v percentách
Príklad decimálnych kurzov na prezidentské voľby

Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini má na víťazstvo vo voľbách bookmakermi aktuálne vypísaný kurz 1.93. Postup je následovný: 1 / 1.93 = 0.52, 0.52 x 100 = 52%. Stávkové kancelárie vidia Pellegriniho šancu na víťazstvo na 52%. Ak máte pocit, že takáto pravdepodobnosť je stále nízka (napríklad veríte, že Peter Pellegrini bude prezidentom na 90-100%), tak kurz 1.93 môžete považovať za výhodný. Ak si myslíte, že takýto odstup od ďalších kandidátov je už privysoký, zvolíte na tiket skôr Korčoka alebo iného kandidáta.

Často kladené otázky

Aké sú prezidentské voľby kurzy?

V 2. kole prezidentských volieb sa rozhodne medzi dvoma kandidátmi. Na Ivana Korčoka je kurz 1.83. Peter Pellegrini sa pohybuje v kurze 1.93.

Ktorá stávková kancelária ponúka najlepšie kurzy na víťaza?

Spomedzi všetkých legálnych stávkových kancelárií majú najlepšie kurzy na víťaza Tipsport a Doxxbet. V tesnom závese je Fortuna a Synottip. Tipos neponúka kurzy na prezidentské voľby, kedže ide o štátnú spoločnosť.

Aké stávkové príležitosti ponúkajú prezidentské voľby na Slovensku?

Okrem hlavnej možnosti tipnúť si na víťaza prezidentských volieb na Slovensku, sú v ponuke kancelárií aj ďalšie stávkové príležitosti. Napríklad aká bude volebná účasť v percentách.