Premier League – Liverpool vs Chelsea preview a tip na výsledok


V Liverpoole ani v Chelsea nemôžu byť s umiestnením v tabuľke spokojný. Bok po boku sa nachádzajú na deviatej respektíve desiatej priečke. Boj o titul je pre oba kluby stratený, zostáva snaha dostať sa na pohárové priečky. Zápas Liverpool vs Chelsea sa naživo odohrá v sobotu 21. 1. 2023 o 13:30 na štadióne Anfield.

Premier League - Liverpool vs Chelsea preview a tip na výsledok

  • Liverpool a Chelsea majú v Premier League zhodne 28 bodov
  • V drese Chelsea z rôznych dôvodov absentuje 10 hráčov
  • Na Tipsporte tipuje 90% tipujúcich výhru Liverpoolu
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Liverpool 1.85 1.88
  • Zápas: Liverpool vs Chelsea
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 21. 1. 2023, 13:30
  • Živý prenos: Canal + Sport

Kde sledovať Liverpool vs Chelsea?

Na otázku kde sledovať zápas Liverpool vs Chelsea je jednoduché odpovedať. Vysielacie práve pre Slovensko vlastní totiž len televízna stanica Canal+ Sport. Tá umožňuje sledovať zápasy Premier League v televízii ale aj cez internet ako live stream. Aby vám neunikli najzaujímavejšie stretnutia v týždni, môžete si prečítať týždenný stávkarský check, kde vám pripravujeme kompletný prehľad zápasov a tipov na daný týždeň.

Oba celky podávajú nevyrovnané výkony

Oba celky podávajú nevyrovnané výkony a konkurencia im bodovo uteká. Liverpool mal podľa predpokladov bojovať o titul, Chelsea o priečky zaisťujúce Ligu majstrov. Momentálne sa pohybujú uprostred tabuľky a v oboch kluboch vládne nespokojnosť. Oba tímy preto potrebujú vyhrať tento zápas.

Informácie o zápase Popis
Termín stretnutia 21. januára 2023 o 13:30
Štadión Anfield
Postavenie v Premier League Liverpool – 9. miesto, 28 bodov, Chelsea – 10. miesto 28 bodov
Aktuálna forma (posledných 5 zápasov) Liverpool – 2 výhry, 1 remíza, 2 prehry, skóre 8:10, Chelsea – 1 výhra, 1 remíza, 3 prehry, skóre 3:8
Posledný vzájomný zápas Liverpool – Chelsea 1:0 p, 14.5.2022

Veľkou výhodou Liverpoolu bude domáce ihrisko

Ako rozhodujúci faktor sa v tomto zápase môže ukázať domáce ihrisko. Hrať sa bude na Anfielde a veľkú výhodu tak bude mať Liverpool. A nie je to len o podpore divákov. Liverpool doma podáva výrazne lepšie výkony a vďaka tomu dosahuje aj lepšie výsledky na domácej pôde. Chelsea sa navyše na ihriskách súperov najmä v poslednej dobe výrazne trápi. Aktuálne drží sériu siedmich zápasov bez výhry na ihriskách súperov. Z toho šesť zápasov prehrala.

Veľkou výhodou Liverpoolu bude domáce ihrisko

Zdroj: New York Times

Chelsea trápia mnohé absencie

Chelsea trápia mnohé absencie a tréner Graham Potter nemá jednoduchú prácu pri nominácii na zápas. Pre rôzne zranenia absentuje takmer desať hráčov. Problémy má Chelsea najmä v útoku, kde sa k absencii Sterlinga, Pulisica a Broju pridal hneď po príchode Joao Félix. Ten totiž hneď v ligovej premiére inkasoval červenú kartu a tri zápasy preto nenastúpi. Zranenia evidujú aj Liverpoole, ale vo výrazne menšej miere.

Chelsea trápia mnohé absencie

Zdroj: The Mirror

Liverpool vs Chelsea kurzy

Tento zápas umožňuje rôzne tipy na futbal. Môžete klasicky tipovať víťaza zápasu. Kurzy sú zaujímavé, na Liverpool okolo 1.88, na Chelsea 4.00 a na remízu nájdete kurz 3.86. Zvoliť môžete aj stávku na počet gólov v zápase. Vzhľadom na oslabené útoky oboch tímov by sme radili skúsiť kurz 2.21 na možnosť menej ako 2.5 gólu v zápase. Tento tip bol úspešný päťkrát z posledných šiestich vzájomných zápasov.

Tip redakcie: zvíťazí Liverpool

Ako sme uviedli vyššie, domáce ihrisko bude v tomto zápase veľmi dôležitý faktor. Chelsea sa na ihriskách súperov aktuálne vôbec nedarí. Liverpool neodohral posledné dva zápasy vydarené, teraz si bude chcieť napraviť chuť.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Liverpool 1.85 1.88

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport, Wikipedia, Premier League, The Mirror