MS vo futbale 2022 – Tunisko vs Francúzsko analýza


Záverečný zápas MS vo futbale 2022 skupiny D pre Francúzsko prináša súpera z afrického kontinentu. Francúzi si postup zo skupiny zabezpečili už po dvoch zápasoch a proti Tunisku nastúpia bez starostí o body. Tunisko si drží teoretickú šancu na postup, potrebuje ale nutne poraziť obhajcu titulu. Sledovať zápas Tunisko vs Francúzsko môžete naživo 30. 11. 2022 o 16:00 na stanici RTVS Šport. Živý prenos aj so slovenským komentárom bude RTVS vysielať aj v rámci online vysielania. V článku sme pre vás pripravili informácii o súperoch a kurzy na zápas vrátane nášho tipu.

MS vo futbale 2022 - Tunisko vs Francúzsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Francúzsko 1.57 1.57
  • Zápas: Tunisko vs Francúzsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 30. 11. 2022, 16:00

Kde sledovať naživo Tunisko vs Francúzsko live stream

Vzhľadom na to, že sa šampionát koná v Katare, nepredpokladáme, že veľa Slovákov navštívy zápasy osobne. Štadióny MS vo futbale 2022 nie sú jediná možnosť kde sledovať naživo zápasy šampionátu. Najjednoduchšie je sledovať zápas Tunisko vs Francúzsko na stanici RTVS Šport. Táto slovenská televízia vysiela kompletný program zápasov, navyše so slovenským komentárom. Ak chcete sledovať stretnutie online navštívte stránku rtvs.sk a tam máte k dispozícii live stream zadarmo.

Francúzsko je prvý postupujúci do osemfinále

Francúzsko je prvý postupujúci do osemfinále. Takmer istú má aj prvú priečku v skupine a ani prípadná prehra by tak obhajcu titulu nemusela mrzieť. Jediný tím, ktorý môže Francúzov pripraviť o prvú priečku v skupine a vďaka tomu výhodnejšiu pozíciu v osemfinále je Austrália. To by ale muselo Tunisko poraziť Francúzsko a Austrália vysoko zdolať Dánsko. Takýto scenár je nepravdepodobný, navyše sa očakáva vyrovnaný súboj Austrálie s Dánskom, v ktorom by sa malo rozhodnúť o druhom postupujúcom zo skupiny. Tunisko má síce tiež teoretickú šancu na postup, ale musela by nastať súhra viacerých okolností v oboch zápasoch skupiny D.

Francúzsko je prvý postupujúci do osemfinále

Hviezdy Francúzska môžu odpočívať

Hviezdy Francúzska môžu odpočívať, keďže o postupe tímu je už rozhodnuté. Očakáva sa, že tréner Deschamps pošle na trávnik viacero hráčov, ktorí neboli súčasťou otváracej zostavy tímu. Napríklad útočný klenot Mbappé doteraz odohral oba zápasy v kompletnej minutáži. V oboch zápasoch skupiny skóroval. V zápase proti Dánsku strelil dokonca oba góly tímu a rozhodol tak o tesnej výhre 2:1. Tréner určite nebude chcieť riskovať zranenia alebo zbytočné kartové tresty. Francúzsko má totiž ambície obhájiť titul a to znamená, že by ich čakali ešte štyri ťažké zápasy play off.

Hviezdy Francúzska môžu odpočívať

Tunisko je zatiaľ bez streleného gólu

Tunisko je zatiaľ na turnaji bez streleného gólu a s jedným bodom za bezgólovú remízu s Dánskom sa krčí na poslednej priečke skupiny D. Remíza s Dánskom bola trochu šťastná, keďže postupne v zápase čoraz viac dominovali Dáni a premárnili viaceré dobré gólové príležitosti. Naopak v zápase s Austráliou boli Tunisania minimálne vyrovnaným mužstvom avšak slabá finálna hra a zakončenie im znemožnilo získať ďalšie body. V poslednom zápase majú menšiu výhodu v tom, že Francúzi majú postup spečatení a môžu nastúpiť trochu uspokojený. Na horšiu kvalitu súperových hráčov sa však nemôžu spoliehať, keďže celý francúzsky káder má vysokú kvalitu.

Tunisko vs Francúzsko kurzy

V zápase Tunisko vs Francúzsko kurzy zohľadňujú fakt, že Francúzi majú postup zaručený a nemusia ísť v zápase úplne naplno. Napriek tomu sú jasný favoriti a kurz na ich výhru je 1.57, remíza v zápase má kurz 3.99 a kurz 6.48 nájdete na výhru Tuniska. Vzhľadom na streleckú nemohúcnosť Tunisanov je zaujímavý aj tip, že strelia menej ako 0.5 gólu v zápase. Kurz na túto príležitosť je 1.97, podobne zaujímavý je aj kurz 2.38 na to, že Francúzsko vyhrá s čistým kontom. Francúzi môžu hrať v zápase uvoľnene a to môže viesť k väčšej efektivite v zakončení. Stávka na výhru Francúzska s handicapom -1.5 je síce rizikovejšia, ale kurz 2.69 je rozhodne zaujímavý. Kto verí v debakel Tuniska môže tipovať aj výhru Francúzov s handicapom -2.5. Kurz 5.50 však napovedá, že sa takémuto scenáru dávajú malé šance.

Tip redakcie: zvíťazí Francúzsko

Tip na víťazstvo Francúzska sa nám volil veľmi ľahko. Francúzi zatiaľ zvládli obe stretnutia doviesť do víťazného konca a teraz ich čaká asi najslabší tím skupiny. V doterajších zápasoch boli veľmi strelecky aktívny a v tomto duchu bude prebiehať aj tento zápas. Francúzsko bude väčšinu zápasu tlačiť na súpera a hľadať okienka v obrane. Vpredu má technických aj vysokých hráčov a presadzuje sa nielen kombinačne ale aj po centroch a štandartkách. Aj hráči z lavičky majú obrovskú kvalitu a preto sme presvedčený, že si obhajca titulu pripíše ďalšiu výhru.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Francúzsko 1.57 1.57