MS vo futbale 2022 – štvrťfinále Maroko vs Portugalsko analýza


Portugalsko predviedlo v osemfinále kanonádu do siete Švajčiarska. Naopak Maroko postúpilo po bezgólovom zápase, keď porazilo Španielsko na penalty. Favoritom tohto zápasu je aj preto jednoznačne tím Portugalska. Živý prenos štvrťfinále Chorvátsko vs Brazília sa odohrá v sobotu 10. 12. 2022 o 16:00. Zápas bude vysielať v televízii stanica RTVS Šport. Tá poskytne aj live stream zadarmo.

MS vo futbale 2022 - štvrťfinále Maroko vs Portugalsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Menej ako 2.5 gólu v zápase 1.73 1.72
  • Zápas: Maroko vs Portugalsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 10. 12. 2022, 16:00
  • Živý prenos: RTVS Šport

Kde sledovať naživo štvrťfinále Maroko vs Portugalsko live stream

Štvrťfinále Maroko vs Portugalsko je trochu prekvapenie, keďže väčšina odborníkov očakávala pyrenejské derby Španielska s Portugalskom. Tento zápas sa odohrá na štadióne Al Thumama 10. decembra 2022 o 16:00. Okrem osobnej návštevy štadióna sú pochopiteľne aj ďalšie možnosti kde sledovať naživo Maroko vs Portugalsko. Na Slovensku vysiela zápas v televízii kanál RTVS Šport aj so slovenským komentárom. Live stream zadarmo poskytuje tiež slovenská televízia na svojej stránke rtvs.sk.

Maroku bude fandiť celá Afrika

Na MS vo futbale sa stretávajú tímy z celého sveta, ale v realite je to súboj Európy a Južnej Ameriky. Do finále sa nedostal žiadny tím zo zvyšku sveta a do semifinále sa dostali len USA v roku 1930 a Južná Kórea v roku 2002. Africké tímy sa najďalej dostali do štvrťfinále. Ku Kamerunu, Ghane a Senegalu sa teraz pridalo Maroko. Postupom do semifinále by Maroko vytvorilo rekord pre celý kontinent a preto mu bude fandiť celá Afrika. Maroko sa naposledy stretlo s Portugalskom na poslednom šampionáte v Rusku, kde prehralo 1:0 v základnej skupine. Portugalsko bolo vtedy v pozícii úradujúceho Majstra Európy a jasným favoritom zápasu. Napriek tomu bol zápas vyrovnaný a rozhodol rýchly gól Ronalda.

Maroku bude fandiť celá Afrika

Maroko inkasovalo najmenej gólov na turnaji

Maroko inkasovalo najmenej gólov v doterajšom priebehu MS vo futbale 2022. Po štyroch zápasoch má v kolonke inkasovaných gólov jediný zápis a aj tento gól nestrelil súper. Bol to totiž vlastný gól v zápase s Kanadou v základnej skupine. Maročania dokázali vynulovať Chorvátsko a Belgicko v základnej skupine a v osemfinále Španielsko. Španieli dokonca nedokázali prekonať brankára Maroka ani v penaltovom rozstrele. Že sa nejedná o náhodu dokazuje aj fakt, že v posledných deviatich zápasoch Maročania inkasovali len jedenkrát a to spomenutý vlastný gól. Aj v štvrťfinále s Portugalskom nečakajte zmenu herného štýlu. Maroko bude hrať zo zabezpečenej obrany a bude sa spoliehať na protiútoky po zisku lopty. Držanie lopty preto bude určite výrazne na strane Portugalska. Španielsku však nepomohlo ku streleniu gólu ani držanie lopty na úrovni 77%.

Bez Ronalda alebo s ním?

Tréner Santos urobil pred osemfinále odvážnu zmenu. Kapitán Cristiano Ronaldo nezačal zápas tradične v základnej jedenástke, ale na lavičke pre náhradníkov. Namiesto neho vybehol len 21 ročný Gonçalo Ramos, pre ktorého to bol len štvrtý zápas v národnom drese. Riskantný krok trénera priniesol ovocie, keď Ramos strelil v zápase hetrik a celá ofenzíva Portugalska podala skvelý výkon. Výhra 6:1 nad Švajčiarskom ukázala, že tím môže byť silnejší bez Cristiana Ronalda na ihrisku ako s ním. Potvrdiť sa to môže už v zápase s Marokom, kde sa opäť očakáva, že nastúpi mladý Ramos. Po výkone z osemfinále si to rozhodne zaslúži. Ak by sa tímu v útoku nedarilo, bude môcť Santos poslať na ihrisko supernáhradníka CR7, ktorý bude navyše odpočinutý a odhodlaný dokázať, že je stále najlepší.

Bez Ronalda alebo s ním

Maroko vs Portugalsko kurzy

Stávkové kancelárie Maroku veľmi neveria o čom hovoria aj kurzy v zápase s Portugalskom. Kurz na výhru Maroka je v Tipsporte 5.60, na remízu 3.66 a na výhru Portugalska 1.69. Maroko doteraz veľmi dobre bránilo avšak myslíme si, že tentokrát nulu neudrží. Kurz na to, že dá Portugalsko viac ako 0.5 gólu v zápase je nízky. Zaujímavejší je tip, že Portugalsko dá viac ako 0.5 gólu v prvom polčase. Kurz 1.78 sa nám pozdáva, najmä keď zohľadníme, že to Portugalci dokázali v posledných dvoch zápasoch vďaka dobrému nástupu do zápasu.

Tip redakcie: menej ako 2.5 gólu v zápase

Portugalsko sa ku kanonáde z osemfinále nepriblíži. Čaká ich oveľa lepšie organizované mužstvo, ktoré mu nedovolí toľko gólových príležitostí. Zápas bude vzhľadom na jeho dôležitosť vypätý a rozhodujúce bude to, komu sa ako prvému podarí streliť gól. Maroko neprehralo ani v jednom z troch zápasoch, v ktorom sa favorizoval súper z Európy. Preto si nedovolíme jasne označiť za víťaza Portugalsko a radšej volíme podľa nás bezpečnejší tip na počet gólov v zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Menej ako 2.5 gólu v zápase 1.73 1.72