MS vo futbale 2022 – štvrťfinále Anglicko vs Francúzsko analýza


Anglicko postúpilo do štvrťfinále po výhre 3:0 nad Senegalom. Francúzsko porazilo v osemfinále Poľsko 3:1. Oba tímy potvrdili úlohu favorita a priblížili sa boju o medaily. Súboj dvoch rivalov bude vzrušujúci aj pre nestranného fanúšika. Živý prenos štvrťfinále Anglicko vs Francúzsko sa koná 10. 12. 2022 o 20:00. Na Slovensku vysiela zápas naživo televízia RTVS Šport. Priamy prenos bude vysielať aj online ako live stream. Zápas analyzujeme v článku ku ktorému pridávame aj tip redakcie.

MS vo futbale 2022 - Portugalsko vs Švajčiarsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 2.5 gólu v zápase 2.21 2.23
  • Zápas: Anglicko vs Francúzsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 10. 12. 2022, 20:00
  • Živý prenos: RTVS Šport

Kde sledovať naživo štvrťfinále Anglicko vs Francúzsko live stream?

Štvrťfinále Anglicko vs Francúzsko sa bude hrať 10. decembra 2022 o 20:00 na štadióne Al Bayt, kde si ho naživo pozrie 60 tisíc divákov. Zápas môžete pozerať v televízii aj online. Živý prenos celého šampionátu vysiela na Slovensku stanica RTVS Šport. Stanica vysiela aj live stream zadarmo na stránke rtvs.sk. Pred zápasom môžete sledovať prenos zo štúdia a zápas bude sprevádzaný slovenským komentárom.

Podobná cesta do štvrťfinále

Anglicko aj Francúzsko majú za sebou podobnú cestu do štvrťfinále. Najskôr obe krajiny vyhrali svoju základnú skupinu. Anglicko v skupine získalo 7 bodov pri skóre 9:2. Jedinú stratu mu za remízu pripravilo USA v bezgólovom zápase. Francúzsko malo 6 bodov a skóre 6:3. Postup si zabezpečilo už po dvoch zápasoch a v tom treťom si pripísalo prehru 0:1 s Tuniskom, ktorá už na jeho umiestnení nemohla nič zmeniť. Postupom z prvého miesta v skupine si zabezpečili ľahšieho súpera v osemfinále.

Podobná cesta do štvrťfinále

Anglicko v osemfinále porazilo Senegal jasne 3:0. Africký súper síce v úvode zahrozil, ale od gólu Hendersona na 1:0 už Angličania nepustili opraty z rúk. Francúzsko postúpilo po výhre 3:1 nad Poľskom. Poliaci v úvodnom polčase odohrali vyrovnanú partiu, avšak zlomil ich gól Girouda v jeho závere. V druhom polčase Francúzi kontrolovali zápas a víťazstvo podtrhol Mbappé dvoma gólmi. Gól Lewandowskeho z penalty v nadstavenom čase bol len symbolickou bodkou za zápasom.

Gólovo sa prebral Kane

Gólovo sa v osemfinále proti Senegalu prebral Kane, keď strelil svoj prvý gól na šampionáte. Anglicku to však doteraz neprekážalo, keď s 12 gólmi celkovo a priemerom 3 góly na zápas sú najlepším mužstvom. Gólovo sa presadilo už sedem hráčov Anglicka a na rôznorodosť strelcov sa budú spoliehať aj v súboji s Francúzskom. Obrana Francúzska doteraz neudržala čisté konto ani v jednom zápase a teraz ju čaká najťažšia skúška. Angličanom skvele funguje útočenie z krídelných priestorov, kde sa dokážu dostať za obranu a priamo ohroziť bránku alebo posielať krížne prihrávky do šestnástky.

Mbappé je najsilnejšia zbraň Francúzska

Kým v Anglicku sa kapitán Kane gólovo presadil prvýkrát, útočník Mbappé je najsilnejšia zbraň Francúzska. Strelil doteraz 5 gólov v štyroch zápasoch. Nepresadil sa len v zápase s Tuniskom, kde naskočil len ako striedajúci hráč na posledných 30 minút. Okrem gólov má na konte aj dve asistencie a podieľal sa tak na skvelých siedmych góloch z deviatich. Aj v zápase s Anglickom bude najnebezpečnejší muž Francúzska a Angličania si ho budú musieť pečlivo strážiť. Osobná obrana sa už v modernom futbale nepraktizuje a preto sa nedá očakávať ani teraz. Angličania si preto nesmú dovoliť chybu v komunikácii pri preberaní hráčov v obrane.

Mbappé je najsilnejšia zbraň Francúzska

Anglicko vs Francúzsko kurzy

Kurzy zápasu Anglicko vs Francúzsko sú nepatrne v prospech Francúzska. Dá sa to pochopiť, keďže Francúzsko je obhajca titulu a Anglicko sa do finále nedostalo od roku 1966, kedy vyhralo domáci šampionát. Na výhru Francúzska je v Tipsporte kurz 2.42, remíza má kurz 3.13 a výhra Angličanov 3.22. Vzhľadom na výborné ofenzívne čísla oboch mužstiev je zaujímavý tip, že oba tímy dajú v zápase gól, ktorý má kurz 1.82. V drese Anglicka sa presadzuje viacero strelcov, za to z Francúzov je to pravidelne Mbappé. Kurz 2.50 na Doxxbete na to, že dá gól je preto lákavý.

Tip redakcie: viac ako 2.5 gólu v zápase

Anglicko a Francúzsko sa prezentujú vo výbornej forme. Pre oba celky platí, že v tomto zápase natrafia na svojho najťažšieho súpera a preto je dosť náročné tipovať, kto bude napokon v zápase lepší. Preto odporúčame zamerať sa na počet gólov v zápase. Oba celky majú obrovskú kvalitu v útoku a čo je hlavnejšie obe krajiny sú gólovo produktívne. Anglicko má priemer tri góly a Francúzi viac ako 2 góly na zápas. V obrane majú oba tímy menšie slabiny, na ktoré dokázali poukázať aj slabšie celky s ktorými zatiaľ hrali. To nám dáva predpoklad na gólov plodný večer.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
viac ako 2.5 gólu v zápase 2.21 2.23