MS vo futbale 2022 – semifinále Argentína vs Chorvátsko analýza


Argentína aj Chorvátsko postúpili do semifinále po obrovskej dráme. V oboch zápasoch sa rozhodlo až na penalty. V nich rozhodujú pevnejšie nervy a umenie strelcov. Argentína a Chorvátsko tak majú podobnú skúsenosť a je otázne či im pomôže vo vzájomnom zápase. Semifinálový zápas Argentína vs Chorvátsko sa naživo odohrá v utorok 13. 12. 2022 o 20:00 na Lusail Stadium. Zápas bude v priamom prenose vysielať televízna stanica RTVS Šport.

MS vo futbale 2022 - semifinále Argentína vs Chorvátsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Argentína 1.79 1.81
  • Zápas: Argentína vs Chorvátsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 13. 12. 2022, 20:00
  • Živý prenos: RTVS Šport

Kde sledovať naživo semifinále Argentína vs Chorvátsko live stream?

Veľa fanúšikov sa už dopredu tešilo na možné semifinále Argentína vs Brazília. Chorvátsko však tento derby zápas nedopustilo, keď Brazíliu vyradilo na penalty. Semifinále Argentína vs Chorvátsko sa tiež oplatí sledovať. Naživo sa zápas uskutoční 13. decembra 2022 o 20:00 na štadióne Lusail Iconic Stadium, na ktorom sa bude konať ešte aj finále MS vo futbale 2022. Pre slovenských divákov je jednoduchá možnosť kde sledovať naživo zápas Argentína vs Chorvátsko. RTVS Šport vysiela v priamom prenose tento zápas, rovnako ako vysiela celý program MS. Okrem televízneho prenosu vysiela aj live stream zadarmo na stránke rtvs.sk.

Argentína je závislá od Messiho

Už dlhé roky sa hovorí, že Argentína je v zápasoch závislá od Messiho. Výrazne sa to prejavuje práve teraz na MS vo futbale 2022 v Katare. Argentína dala v piatich zápasoch 9 gólov a z toho na šiestich má podiel práve kapitán mužstva. Messi skóroval v štyroch zápasoch po jednom góle. Nepresadil sa len v skupine proti Poľsku. Ku štyrom streleným gólom pridal dve priame asistencie a diriguje väčšinu útočných akcií tímu. V osemfinále dal prvý gól Austrálii a v štvrťfinále proti Holandsku strelil gól z penalty a ešte predtým nádhernou prihrávkou asistoval na prvý gól zápasu. Na jeho výkonoch je vidno obrovská túžba získať titul pre Argentínu a stať sa pre domácich fanúšikov nesmrteľným. Aj v semifinále s Chorvátskom bude najväčšou zbraňou tímu. Chorvátsko ukazuje veľmi dobrú defenzívnu hru, avšak Messi je na zvýšenú pozornosť zo strany súperov zvyknutý. Počas celej kariéry ukazuje, že si vie nájsť cestu ako ohroziť bránu súpera. S ohľadom na jeho skvelú formu sa nedá očakávať, že by ho Chorváti dokázali ustrážiť celý zápas.

Argentína je závislá od Messiho

Chorvátsko sa stáva odborníkom na penalty

Chorvátsko sa stáva odborníkom na penalty a neplatí to len pre šampionát v Katare. Už na MS 2018 v Rusku postúpili Chorváti na penalty v osemfinále proti Dánsku a následne v štvrťfinále cez Rusov. Je to až neuveriteľná podoba s aktuálnym šampionátom. V Katare najskôr v osemfinále porazili na penalty Japonsko a vo štvrťfinále Brazíliu. Ak by sa aj v semifinálovom zápase prebojovali k záverečným penaltám, budú proti Argentíne psychicky vo výhodnejšej polohe. A to aj napriek skutočnosti, že Messi a spol. tiež postúpili do semifinále vďaka penaltovému rozstrelu.

Najväčšia hviezda Chorvátska je brankár Livaković

Napriek menám ako Modrić, Perišić či Kovačić je najväčšou hviezdou Chorvátska na turnaji brankár Livaković. A nejedná sa len o postup v penaltách o ktorý sa pričinil veľkou mierou. Chorvátsko uhralo v riadnom hracom čase tri bezgólové remízy a to proti silným tímom Maroka, Belgicka a Brazílie. Najmä v dôležitých zápasoch s Belgickom a vo štvrťfinále s Brazíliou na neho mierilo veľké množstvo striel a zachránil mužstvo aj pred jasnými gólovými šancami súperov. Dá sa predpokladať, že priebeh zápasu s Argentínou bude podobný ako to bolo v zápase s Brazíliou. Juhoameričania budú diktovať tempo a dostávať sa do viac príležitostí. Ak chce Chorvátsko opäť po štyroch rokoch bojovať o titul, potrebuje aby Livaković znovu hviezdil.

Najväčšia hviezda Chorvátska je brankár Livaković

Argentína vs Chorvátsko kurzy

Kurzy na zápas Argentína vs Chorvátsko hovoria v prospech Juhoameričanov. Argentína má v Tipsporte kurz na víťazstvo 1.79, Chorváti 5.50 a remíza má kurz 3.30. Dobré defenzívne výkony Chorvátov sa preniesli do viacero kurzov. Napríklad na tip, že padne menej ako 2.5 gólu v zápase je kurz len 1.57. Kto by chcel tipovať strelca zápasu, tak môže skúsiť Lionela Messiho, ktorý doteraz nedal gól v jednom zápase z piatich. Kurz 2.25 je preto lákavý.

Tip redakcie: zvíťazí Argentína

Argentína dokončí to čo sa nepodarilo Brazílii a porazí Chorvátov. Priebeh zápasu bude podobný ako to bolo v zápase Chorvátsko vs Brazília, kedy Chorváti vystrelili jedinýkrát na bránku súpera a to až v závere predĺženia. Naopak Brazílčania tlačili celý zápas a mali viaceré tutovky. Veríme, že aj Argentína si vypracuje veľké gólové šance a zároveň neveríme, že Livaković dokáže zázraky dva zápasy po sebe.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Argentína 1.79 1.81