MS vo futbale 2022 – Portugalsko vs Švajčiarsko analýza


Portugalsko postúpilo do osemfinále a Cristiano Ronaldo tak môže ďalej živiť svoju nádej na zisk trofeje. V európskom osemfinále sa stretne so Švajčiarskom. To len o skóre zaostalo za Brazíliou a postúpilo z druhej priečky v skupine G. Živý prenos osemfinále Portugalsko vs Švajčiarsko sa odohrá 6. 12. 2022 o 20:00. Naživo si zápas môžete pozrieť na RTVS Šport. Live stream zápasu aj so slovenským komentárom bude dostupný na stránkach RTVS. Všetko potrebné o zápase sa dozviete nižšie v článku. K analýze pridávame náš tip na výsledok zápasu.

MS vo futbale 2022 - Portugalsko vs Švajčiarsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 1.5 gólu v zápase 1.44 1.44
  • Zápas: Portugalsko vs Švajčiarsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 6. 12. 2022, 20:00
  • Živý prenos: RTVS Šport

Kde sledovať naživo Portugalsko vs Švajčiarsko live stream?

Osemfinálový zápas Portugalsko vs Švajčiarsko sa naživo odohrá na Lusail Stadium 6. decembra o 20:00. Zápas môžete sledovať v televízii na stanici RTVS Šport alebo ako live stream na stránke rtvs.sk. Slovenská televízia vysiela všetky zápasy šampionátu. K stretnutiam ponúka aj predzápasové štúdio a slovenský komentár. To všetko platí pre televízne vysielanie aj pre live stream. Záujem v tomto zápase vzbudzuje najmä 37 ročný kapitán Portugalska Cristiano Ronaldo.

Vzájomné zápasy v tomto roku

Vzájomné zápasy v tomto roku medzi Portugalskom a Švajčiarskom prišli v Lige národov. V júni sa stretli v priebehu siedmych dní dvakrát a vždy sa tešilo z výhry domáce mužstvo. Portugalsko najskôr jednoznačne vyhralo na domácej pôde 4:0, no už o týždeň podľahlo vo Švajčiarsku po výsledku 0:1. V oboch zápasoch podľa predpokladu ovládlo hru Portugalsko. Pre trénera Santosa je však výstrahou, že ani to nemusí vždy stačiť na výhru. Pre úspech musia Portugalci nastúpiť maximálne koncentrovaný. Vo Švajčiarsku prehrali potom ako inkasovali jediný gól zápasu už v prvej minúte zápasu.

Cesta do osemfinále

Portugalsko vyhralo úvodné dva zápasy v skupine H proti Ghane a Uruguaju a už po dvoch zápasoch si zaručilo postup do osemfinále. V treťom zápase tak tréner Santos pristúpil k viacerým zmenám v základnej jedenástke aby doprial odpočinok najväčším hviezdam tímu. Južná Kórea to využila a porazila Portugalsko 2:1. Povestná facka pred dôležitým zápasom nemusí byť pre Portugalcov na škodu. Naopak Švajčiarsko nemalo istotu postupu a v poslednom zápase v skupine G sa stretlo so Srbskom. Po menšej prestrelke sa nakoniec šťastena priklonila na hráčov s helvétskym krížom a Švajčiari vyhrali 3:2. Ako veľká zbraň Švajčiarov sa ukazuje Breel Embolo. Mohutný útočník strelil jeden gól Srbom a gólom zariadil aj výhru 1:0 proti Kamerunu.

Cesta do osemfinále

Cristiano Ronaldo sa musí zlepšiť

Cristiano Ronaldo, najväčšia hviezda Portugalska, sa musí zlepšiť. Síce strelil jeden gól z penalty Ghane, ale okrem toho zatiaľ patrí medzi menej nebezpečných ofenzívnych hráčov Portugalska. Výkonmi ho zatieňuje najmä Bruno Fernandes, jeho bývalý spoluhráč z Manchestru United. V jeho zlepšenie veríme, keďže Ronaldo je hráč, ktorého výkon rastie s dôležitosťou zápasov. Aj vďaka nemu preto priebeh zápasu vidíme viac v réžii Portugalcov. Tí budú silný na lopte a postupne budú dobíjať bránku súpera. Držanie lopty mali doteraz v zápasoch skupiny cez 60% a Švajčiari sa preto musia pripraviť na to, že budú veľa behať bez lopty vo svojej moci. Portugalci sa budú musieť vyvarovať menšej nepozornosti v obrane, ktorej sa občas dopúšťajú.

Cristiano Ronaldo sa musí zlepšiť

Portugalsko vs Švajčiarsko kurzy

Miernym favoritom sú Portugalci, ale duel Portugalsko vs Švajčiarsko je jeden z najvyrovnanejších osemfinálových zápasov. Hovoria o tom aj kurzy, keď na výhru Portugalska je kurz v Tipsporte 1.92. Pre výhru Švajčiarov je vypísaný kurz 4.56 a na remízu 3.32. Zaujímavý kurz 1.61 je na tip, že Portugalsko strelí prvý gól zápasu. Stávka na tento tip bola úspešná pri všetkých jeho troch doterajších zápasoch na šampionáte. Napriek tomu, že sa Cristiano Ronaldo zatiaľ neprezentoval v oslnivej forme má kurz v Doxxbet na to že strelí gól 2.55. To je najmenej zo všetkých hráčov stretnutia, napriek tomu tento tip radíme nevyužiť.

Tip redakcie: zvíťazí viac ako 1.5 gólu v zápase

Portugalsko sa prezentuje solídnou ofenzívou, na druhú stranu aj zaváhaniami v obrane. V podstate to isté sa dá konštatovať aj o Švajčiarsku. Vzhľadom na doterajšie výkony oboch mužstiev sa nám javí zápas veľmi vyrovnaný a nie sme jasne presvedčený o tom, kto sa bude radovať na konci zápasu. Preto radíme opatrnejšiu stávku na počet gólov v zápase. Dva góly v zápase nie je veľké číslo a najmä Portugalsko túto hranicu dosahuje pravidelne. Na šampionáte to splnili všetky tri zápasy Portugalcov.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 1.5 gólu v zápase 1.44 1.44