MS vo futbale 2022 – Holandsko vs USA analýza


Holandsko ani USA nemali pred posledným zápasom skupiny zabezpečený postup, ale oba celky zvládli rozhodujúci zápas. Holandsko, ktorý bol pasovaný za favorita skupiny A, nakoniec postúpil z prvej priečky. USA zdolalo v priamom súboji o postup Irán. Živý prenos osemfinálového stretnutia Holandsko vs USA sa bude vysielať 3. 12. 2022 o 16:00 na stanici RTVS Šport. Zápas sa odohrá na štadióne Khalifa International Stadium. V článku sa nachádza naša analýza k stretnutiu a pripájame aj tip redakcie.

MS vo futbale 2022 - Holandsko vs USA analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Holandsko 1.94 1.93
  • Zápas: Holandsko vs USA
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 3. 12. 2022, 16:00

Kde sledovať naživo Holandsko vs USA live stream

RTVS vysiela celý zápasový program z MS vo futbale. Po skončení skupinovej fázy prichádza na rad osemfinále. Prvý zápas medzi Holandskom a USA vysiela naživo športový kanál Šport. Zápas bude dostupný aj ako live stream na stránke rtvs.sk. Kto nemôže sledovať zápas ako živé vysielanie v sobotu 3. decembra od 16:00, tak si ho môže pozrieť aj zo záznamu. Ten bude sa bude vysielať tiež na kanály Šport nasledujúce ráno 4. decembra od 6:55. Prenos v televízii aj live stream sú vysielané so slovenským komentárom.

Neporaziteľné Holandsko

Holandsko vyhralo skupinu A v konkurencii Senegalu, Ekvádoru a domáceho Kataru. V troch zápasoch zaváhalo mužstvo pod vedením trénera Louisa van Gaala len raz, keď remizovalo s Ekvádorom 1:1. Fanúšikovia Oranjes dúfajú vo veľký výsledok svojho mužstva v Katare. Okrem hladkého postupu zo skupiny A ich o tom presviedča aj séria neporaziteľnosti, ktorú ich tím ťahá. Posledná prehra prišla v osemfinále ME 2020 s Českom. Odvtedy Holanďania neprehrali 18 zápasov v rade. Holandský tím prešiel generačnou obnovou a po tom čo nepostúpil na MS 2018 v Rusku ukazuje, že sa pomaly vracia medzi širšiu svetovú špičku. V zápasoch proti Ekvádoru a Senegalu síce herne nedominoval, ale ukazuje veľkú efektivitu a pripravenosť v rozhodujúcich momentoch zápasu.

Neporaziteľné Holandsko

USA vyhralo v pravej chvíli

USA odštartovalo šampionát dvoma remízami s mužstvami z Britských ostrovov. Na úvod remizoval trochu smolne s Walesom a následne uhral bezgólový výsledok s Anglickom. V záverečnom zápase potreboval poraziť Irán a víťazstvo prišlo pre mladý americký tím v pravej chvíli. Vďaka výhre 1:0 ukončil sériu piatich zápasov bez výhry no najmä preskočili Irán na druhom mieste skupiny B. V osemfinále sa USA nachádza tretíkrát z posledných štyroch šampionátov. Na MS v roku 2010 a 2014 sa ďalej neprebojovali. Na minulom šampionáte rovnako ako Holandsko nepostúpili.

Gakpo dal viac gólov ako USA

V holandskom tíme žiari 23 ročný útočník Cody Gakpo. Hráč holandského PSV Eindhoven dokázal streliť gól vo všetkých troch zápasoch v skupine A a dokonca sa jednalo o jeho prvé tri zápasy celkovo na svetových šampionátoch. Zaujímavosťou je, že sám Gakpo dal viac gólov ako celé mužstvo USA, ktoré dokázalo streliť v troch zápasoch len dva góly. O Gakpa tak aj vďaka jeho výkonom na šampionáte rastie záujem v top kluboch. Jeho produktivita na MS nie je náhodná, v holandskej lige na jeseň strelil 9 gólov a pridal 12 asistencií v 14 zápasoch. V osemfinálovom zápase proti Spojených štátom americkým bude patriť medzi najviac sledovaných hráčov.

Gakpo dal viac gólov ako USA

Holandsko vs USA kurzy

Kurzy zápasu Holandsko vs USA hovoria viac v prospech európskeho tímu. Na výhru Oranjes je v Tipsporte kurz 1.95, remíza je ohodnotená 3.26 a výhra USA má kurz 4.54. Nízka gólová produkcia Američanov na turnaji láka k stávke na to, že strelia menej ako 0.5 gólov v zápase s výhodným kurzom 2.23. V zápasoch Holandska trikrát otváral skóre vyššie spomenutý Gakpo. Kurz na to že strelí gól aj v osemfinále bude na Tipsporte ešte len vypísaný, na Doxxbete je tento tip ohodnotený kurzom 2.85. Skôr by sme volili ale tip na to, že Holandsko dá prvý gól v zápase s kurzom 1.62, tento tip by bol víťazný vo všetkých troch zápasoch Holandska v skupine A.

Tip redakcie: zvíťazí Holandsko

V tomto zápase nebudeme špekulovať a volíme výhru favorita. Američania hrajú síce dobre a sú výborne fyzicky pripravení, ale ich trápenie v koncovke zatieňuje ich výkony. Naopak Holandsko je veľmi efektívne a ukazuje, že aj vyrovnané stretnutia dokáže získať na svoju stranu. Rozdiel vidíme aj v individuálnej kvalite kádra Holandska, kde sa nachádza viacero hviezd svetového formátu o ktorých výkony sa následne môžu oprieť ich spoluhráči.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Holandsko 1.94 1.93