MS vo futbale 2022 – Francúzsko vs Poľsko analýza


Do boja o štvrťfinále sa chystá obhajca titulu z MS 2018 v Rusku. Francúzsko si postup zo skupiny zabezpečilo ako vôbec prvé mužstvo z celého šampionátu. Potvrdilo tak svoje postavenie jedného z top favoritov MS vo futbale 2022 v Katare. V play off môže rozhodnúť aj maličkosť a netreba preto odpisovať v osemfinálovom súboji ani Poľsko. Živý prenos osemfinále Francúzsko vs Poľsko začne 4. 12. 2022 o 16:00 na RTVS Šport. Naživo sa zápas odohrá na štadióne Al Thumama. Súboju sa v článku venujeme podrobnejšie a nájdete tu aj tip redakcie.

MS vo futbale 2022 - Francúzsko vs Poľsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Francúzsko ale dostane gól 3.47 3.35
  • Zápas: Francúzsko vs Poľsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 4. 12. 2022, 16:00

Kde sledovať Francúzsko vs Poľsko živý prenos live stream

RTVS na kanály Šport vysiela všetky zápasy z MS vo futbale. Chýbať preto nebude ani osemfinálový zápas Francúzsko vs Poľsko, ktorý naživo uvidíte 4. decembra o 16:00 alebo nasledujúce ráno zo záznamu. Dostupný je aj live stream vrátane slovenského komentovania. Live stream je možné sledovať v rámci live vysielania televízie na stránke rtvs.sk.

Oddýchnutý hráči Francúzska

Francúzsko si zabezpečilo postup do osemfinále už po dvoch zápasoch v skupine D. Vďaka tomu si tréner Deschamps mohol dovoliť šetriť viacerých hráčov v zápase s Tuniskom. Oproti zápasu s Dánskom nastalo až deväť zmien v základnej jedenástke. Zmeny sa ukázali ako príliš veľké a Francúzsko nebolo také dominantné ako v predchádzajúcich zápasoch. Napokon z toho bola prehra 0:1 pre Francúzov, ktorá ich však nemusí mrzieť. Aj napriek strate bodov si udržali prvú postupovú priečku a vďaka nej sa v osemfinále stretnú s Poľskom, namiesto silnej Argentíny. Ten hlavný cieľ bol však naplno splnený, keďže hráči ako Mbappé, Giroud, Rabiot či Dembelé si odpočinuli pred osemfinále.

Oddýchnutý hráči Francúzska

Poľsko sa triaslo o postup do poslednej sekundy

Napriek tomu, že po dvoch zápasoch Poľsko viedlo skupinu C, napokon sa triaslo o postup do poslednej sekundy. V záverečnom zápase s Argentínou bolo celý zápas pod obrovským tlakom. Zápas skončil výhrou Argentíny v pomere 2:0, ale Argentínčania mali aj ďalšie obrovské šance, vrátane nepremenenej penalty. V paralelne sa hrajúcom zápase vyhrávalo Mexiko nad Saudskou Arábiou tiež 2:0. Za tohto stavu by postupovali Poliaci len vďaka rebríčku fair play, keďže dostali menej žltých kariet ako Mexiko. V tej chvíli stačil ešte jeden gól do siete Poľska alebo Saudskej Arábie a postúpilo by Mexiko.

Poľsko sa triaslo o postup do poslednej sekundy

Oba celky nastúpia po prehratom zápase

Oba celky tak nastúpia do osemfinále po prehratom zápase zo skupiny. V tábore Francúzov nemusia mať obavy, keďže prehra prišla v čase, keď im o nič nešlo. Aj preto bola ich hra vlažná a s menším nasadením. Hráči nechceli riskovať zranenie ani žlté karty, keďže najdôležitejšia časť turnaja je až teraz pred nimi. Proti nim hral súper, ktorý mal ešte šancu na postup a práve v odhodlaní v zápase bol najväčší rozdiel. Na poľskej strane je ale priestor na obavy rozhodne na mieste. Poľsko skúšku s favoritom zápasu absolútne nezvládlo. Napriek hviezdnemu kanonierovi sa ukazuje, že má problémy v ofenzíve a góly strelilo len Saudskej Arábii. Čo zaráža ešte viac, je fakt, že ani v jednom zápase nedokázali Poliaci diktovať hru. Výrazne väčšie držanie lopty mali ich súperi vo všetkých troch zápasoch a ťažko sa dá očakávať, že sa to zmení v zápase s obhajcom titulu.

Francúzsko vs Poľsko kurzy

Stávkové kancelárie nedávajú Poľsku šancu na postup. Na výhru Francúzov nájdete kurz 1.29 a na výhru Poliakov 12.80. Dokonca už remíza v hlavnom hracom čase by bola prekvapením a kurz 5.33 tomu zodpovedá. Viac sa preto oplatí tipovať rozšírenú kurzovú ponuku. Na to že padne viac ako 2.5 gólu v zápase je zaujímavý kurz 1.85, nás viac ale zaujala možnosť, že obe mužstvá dajú v zápase gól. Kurz 2.32 je spôsobený slabšou gólovou produkciou Poliakov, no treba spomenúť, že Francúzi inkasovali vo všetkých troch zápasoch na šampionáte.

Tip redakcie: zvíťazí Francúzsko ale dostane gól

Francúzi budú chcieť rozhodnúť čo najskôr. Brankár Wojciech Szczęsny chytil už dve penalty na turnaji a tak nebudú chcieť nechať rozhodnutie až na penalty. Ich útok má obrovskú silu a ich cieľom bude prestrieľať súpera. S touto taktikou uspeli aj v skupine. Na druhú stranu, otvárajú tak aj okienka vo vlastnej obrane a preto v každom zápase skupiny raz inkasovali. O výhre obhajcu titulu nepochybujeme. Poľsko nie je vo forme v ktorej by dokázal zdorovať najsilnejším mužstvám na turnaji. Využijeme ale výborný kurz na to, že pri výhre Francúzov strelia gól obe mužstvá.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Francúzsko ale dostane gól 3.47 3.35