MS vo futbale 2022 finále – Argentína vs Francúzsko preview a tip na výsledok


Posledný zápas šampionátu je finále Argentína vs Francúzsko. Rozhodne sa v ňom kto vyhrá MS vo futbale 2022 a zapíše sa do dejín. Pre obe krajiny by to bola tretia trofej pre víťaza. Francúzsko môže titul získať dokonca ako obhajca titulu. Finále Argentína vs Francúzsko sa naživo odohrá v nedeľu 18. 12. 2022 o 16:00 na Lusail Stadium. Zápas bude v televízii vysielať v priamom prenose na RTVS Šport a poskytne aj zadarmo live stream zo zápasu.

MS

  • Vo finále Argentína vs Francúzsko získa jedna z krajín svoj tretí titul MS vo futbale.
  • Lionel Messi a Kylian Mbappé, spoluhráči z PSG, sú najväčšie hviezdy svojich tímov a obaja bojujú o Zlatú kopačku a Zlatú loptu.
  • Francúzsko môže obhájiť titul ako tretia krajina v histórii po Taliansku (1934, 1938) a Brazílii (1958,1962).
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Oba tímy dajú gól 1.92 1.97
  • Zápas: Argentína vs Francúzsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 18. 12. 2022, 16:00
  • Živý prenos: RTVS Šport

Kde sledovať naživo súboj o tretie miesto Chorvátsko vs Maroko live stream?

Posledný zápas MS vo futbale 2022 ponúkne napínavý súboj dvoch extrémne silných celkov. Finále Argentína vs Francúzsko sa začne v nedeľu 18. decembra 2022 o 16:00 na štadióne Lusail Stadium. Najdôležitejší zápas celého šampionátu priláka obrovské množstvo divákov. Na Slovensku majú fanúšikovia jednoduché možnosti, kde sledovať naživo finálový súboj. V televízii ho môžete sledovať v priamom prenose na stanici RTVS Šport. Tá bude vysielať aj online a live stream zadarmo bude dostupný na rtvs.sk. RTVS vysielala celý šampionát vrátane slovenského komentára a ani vo finále sa to nezmení.

Messi vs Mbappé

Finále je síce Argentína vs Francúzsko, ale väčšina fanúšikov vidia najmä súboj Messi vs Mbappé. Je to pochopiteľné, keďže spoluhráči z PSG sú najväčšie hviezdy svojich tímov. Obaja majú na svojom konte päť gólov a s najväčšou pravdepodobnosťou si jeden z nich odnesie Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca. Ohroziť ich môžu už len štvorgólový Giroud a Álvarez. Jeden z dvojice Messi, Mbappé si asi odnesie aj Zlatú loptu pre najlepšieho hráča šampionátu. Tu má väčšiu šancu Messi, ktorý má excelentnú formu a výrazný podiel na tom, že je Argentína vo finále. Mbappé ukazuje obrovský hlad po góloch, ale v silách Francúzov je vyhrať aj bez jeho pričinenia. No Messi je základný kameň hry Argentíny a ťažko si vieme predstaviť, že by to dokázali Juhoameričania aj bez neho.

Messi vs Mbappé

Zdroj: talksport

Ako bude prebiehať finále MS vo futbale?

Ani odborníci sa nevedia zhodnúť na tom ako bude prebiehať finále MS vo futbale. Argentína po prekvapujúcom zaváhaní na úvod šampionátu zlepšuje výkony od zápasu k zápasu. Francúzi ukazujú v každom zápase obrovskú sebadôveru. Jej útočná sila je enormná. Mbappé, Giroud a Griezmann sú každý iný typ útočníka, ale fungujú ako dokonalá skladačka. V semifinále Maroko ukázalo, že je možné zatlačiť Francúzov a dostať ich pod tlak. Messi a spol. budú chcieť kontrolovať loptu a diktovať tempo. Predpokladáme, že držanie lopty budú mať cez 60 percent. Pokiaľ eliminujú zbytočné straty lopty a dokážu vytvoriť priestor pre kreativitu svojho kapitána, môžu Francúzov trápiť. Pre Francúzov bude dôležité prečkať očakávaný úvodný nápor súpera. Ak sa im to podarí, budú postupom času nebezpečnejší.

Ako bude prebiehať finále MS vo futbale?

Zdroj: vives.futbol

Argentína vs Francúzsko kurzy

Kurzy Argentína vs Francúzsko sú vzácne vyrovnané. Na výhru Messiho tímu je v Tipsporte kurz 2.86, na Francúzov 1.90 a remíza má kurz 3.02. Oba tímy hrajú útočný futbal s množstvom gólov o ktoré sa starajú produktívne útoky. Tip na to, že padne viac ako 1.5 gólu v zápase sa preto javí ako tutovka a kurz 1.5 je výhodný. Pre možnosť, že padne viac ako 2.5 gólu je kurz 2.51. Využiť môžete aj live stávky, v ktorých môžete využiť informácie priamo zo sledovaného zápasu. Ak sa od úvodu začne hrať otvorený futbal, nabáda to k tomu, že budú padať góly. Najväčšie hviezdy Messi a Mbappé majú podobný kurz na to, že dajú gól. Na Messiho je kurz 2.70 a na Mbappého 2.80.

Tip redakcie: oba tímy dajú gól

Do finále sa dostali dva ofenzívne celky a tak sa môžeme tešiť na oku lahodiaci futbal. Ani vo finále nezmenia mužstvá svoju hernú tvár a budú sa snažiť vystreliť si titul. Argentína dala gól vo všetkých šiestich zápasoch na MS 2022. Francúzsko neskórovalo len v skupine proti Tunisku, v zápase v ktorom hralo s náhradníkmi a postup malo už zaistený. Oba celky majú gólový priemer dva góly na zápas. Útočníci Messi a Álvarez na jednej strane a Mbappé a Giroud na druhej, sú v streleckej forme. To všetko nám napovedá, že ani jeden brankár neudrží čisté konto.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
oba tímy dajú gól 1.92 1.97

Zdroje článku: Wikipedia, Talksport