MS vo futbale 2022 – Brazília vs Južná Kórea analýza


Brazília podľa predpokladov vyhrala skupinu G a bez problémov postúpila do osemfinále MS vo futbale 2022. Postup Južnej Kórey v skupine H je trošku prekvapivejší. Na prekvapenia ale v Katare nie je núdza. Príde ďalšie aj v osemfinále? Živý prenos osemfinále Brazília vs Južná Kórea sa odohrá 5. 12. 2022 o 20:00 a pozrieť si ho môžete na RTVS Šport. RTVS bude vysielať aj live stream naživo. V našej analýze nájdete informácie o mužstvách a náš tip na výsledok zápasu.

MS vo futbale 2022 - Brazília vs Južná Kórea analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Brazília s handicapom -1.5 1.99 1.89
  • Zápas: Brazília vs Južná Kórea
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 5. 12. 2022, 20:00
  • Živý prenos: RTVS Šport

Kde sledovať naživo Brazília vs Južná Kórea live stream

Zápas Brazília vs Južná Kórea sa odohrá 5. decembra o 20:00. Sledovať ho môžete v televízii na RTVS Šport. Prípadne je k dispozícii aj live stream zápasu na rtvs.sk. Obe vysielania budú so slovenským komentárom. Brazília patrí oprávnene medzi najsledovanejšie tímy na MS vo futbale 2022. Jedná sa o najväčšieho favorita na celkový triumf a tiež o päťnásobného víťaza MS. Na Južnú Kóreu tak v osemfinále nečaká nič jednoduché. V poslednom zápase však porazila Portugalsko a ukázala, že ju netreba podceňovať.

Ofenzívna Brazília dala menej gólov ako Južná Kórea

Je to trošku zarážajúce, ale ofenzívne ladená Brazília dala zatiaľ na turnaji menej gólov ako Južná Kórea. Brazília vyhrala dva zápasy z troch so skóre 3:1, čo jej stačilo na postup z prvého miesta skupiny G. Južná Kórea si postup vydrela v záverečných minútach zápasu s Portugalskom. Tento duel vyhrala 2:1 gólom z 91. minúty a doslova si na poslednú chvíľu uchmatla postup z druhej priečky. So štyrmi bodmi bola na tom rovnako ako tretí Uruguaj, ale v jej prospech rozhodlo viac strelených gólov pri skóre 4:4. Črtajúce sa juhoamerické derby Brazília vs Uruguaj preto neuvidíme. Menší počet gólov Brazílie však nie je spôsobený nedostatkom gólových príležitostí, len menším šťastím pri zakončení. V každom zápase mali totiž Brazílčania dostatok gólových príležitostí a v zápasoch herne dominovali.

Ofenzívna Brazília dala menej gólov ako Južná Kórea

Posledný vzájomný zápas Brazília vs Južná Kórea

Posledný vzájomný zápas Brazília vs Južná Kórea bol relatívne nedávno. V júni 2022 sa stretli v priateľskom zápase v Soule. Južná Kórea doma nezvládla zastaviť ofenzívne hviezdy súpera a prehrala vysoko 1:5. Zostavy tímov boli veľmi podobné tým, ktoré sú aj teraz na šampionáte v Katare a nedá sa očakávať, že bude zápas prebiehať iným spôsobom. Brazílčania hrajú nátlakový futbal s vysokým pressingom, ktorý Kórejčanom nevoňal.V zápase útočia okamžite po zisku lopty priamočiaro smerom na bránu a neboja sa prenikať do pokutového územia. Aj v osemfinále očakávame, že favorit bude mať územnú prevahu a veľké množstvo streleckých pokusov na bránu. Ak chce mať Kórea šancu na úspech potrebuje hrať na hrane svojich možností a k tomu pridať výborný pohyb. Čaká ich totiž bránenie futbalových kúzelníkov s loptou.

Posledný vzájomný zápas Brazília vs Južná Kórea

Brazília bez Neymara

Brazília nastúpi takmer určite bez svojej najväčšej hviezdy Neymara. Ten si zranil členok hneď v prvom zápase so Švajčiarskom a ďalšie dva zápasy vynechal. Aj keď Neymar zostáva v Katare a hovorí sa, že by ešte mohol zasiahnuť do šampionátu, tak pre osemfinále je to veľmi nepravdepodobné. Brazília je jasný favorit zápasu aj bez svojho najlepšieho strelca a unáhlený návrat do zostavy by niesol zbytočné riziko. Ak mu zdravotný stav dovolí hrať, bude určite prospešnejší v neskoršej fáze turnaja ako bude rásť kvalita súperov. Samozrejme je to za predpokladu, že Brazília bude ďalej postupovať.

Brazília bez Neymara

Brazília vs Južná Kórea kurzy

Brazília je podľa kurzov jeden z najväčších favoritov na postup z osemfinále. Na jej výhru je v Tipsporte kurz 1.31, na remízu 5.13 a kurz na výhru Južnej Kórey je 11.90. Napriek tomu, že je Brazília ofenzívne mužstvo inkasuje veľmi málo gólov. Z posledných desať zápasov inkasovala iba v troch a to len po jednom góle. Práve preto sa ukazuje ako výborná možnosť tip na výhru Brazílie s čistým kontom, kde nájdete kurz 1.90.

Tip redakcie: zvíťazí Brazília s handicapom -1.5

Brazília dala zatiaľ na turnaji len tri góly avšak šancí mala minimálne na trojnásobok. Je len otázka času, kedy gólovo exploduje. Osemfinále sa hrá len na jeden zápas, no napriek tomu sa nedá čakať, že bude Brazília hrať opatrnejšie. Jej štýl hry je ofenzívny s vysokým napádaním. Čím viac útočíte a držíte loptu vo svojej moci, tým je menšia šanca, že inkasujete. Tak by sa dala definovať jej fungujúca obranná stratégia v zápasoch. Akonáhle sa ujme vedenia v zápase, Južná Kórea bude nútená viac otvoriť hru v snahe o vyrovnanie. To bude voda na mlyn pre rýchlych brazílskych útočníkov, ktorý vedia využiť otvorený priestor. Čakáme preto vyššie víťazstvo Juhoameričanov.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Brazília s handicapom -1.5 1.99 1.89