MS vo futbale 2022 osemfinále – Argentína vs Austrália analýza


Argentína to po zaváhaní v úvodnom zápase so Saudskou Arábiou napokon dotiahla k postupu z o skupiny. Dokonca je z toho postup z prvého miesta v skupine C na MS vo futbale 2022. V osemfinále sa stretne trochu prekvapivo s Austráliou, ktorá postúpila z druhej priečky v skupine D. Živý prenos osemfinále Argentína vs Austrália sa odohrá 3. 12. 2022 o 20:00 a sledovať ho môžete na RTVS Šport. V našej analýze sa bližšie pozeráme na obe mužstvá a na záver článku je náš tip na zápas.

MS vo futbale 2022 - Holandsko vs USA analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentína vyhrá s čistým kontom 1.60 1.53
  • Zápas: Argentína vs Austrália
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 3. 12. 2022, 20:00

Kde sledovať naživo Argentína vs Austrália live stream

Lionel Messi dokázal s Argentínou postúpiť do osemfinále, kde sa predstaví proti Austrálii. Zápas vysiela RTVS na stanici Šport. Okrem televízneho vysielania môžete zápas sledovať aj prostredníctvom internetu. Live stream Argentína vs Austrália ponúka RTVS v rámci live vysielania na rtvs.sk. Naživo môžete sledovať zápas so slovenským komentárom a aj s predzápasovým štúdiom. RTVS vysiela aj záznamy zo všetkých stretnutí, pre ktoré rovnako platí, že sú vysielané aj ako live stream.

Argentína prekonala katastrofálny úvod

Argentína prekonala katastrofálny úvod do MS vo futbale 2022, keď vo svojom úvodnom stretnutí prehrala 1:2 so Saudskou Arábiou. Po strate bodov s outsiderom skupiny si už ďalšie zaváhanie nemohla dovoliť. Pre mužstvo tak začalo play off ešte v základnej skupine. Po zhodných výhrach v pomere 2:0 nad Mexikom a Poľskom, zvládla postúpiť a dokonca z prvej priečky v skupine C. Napokon tak potvrdila predpoklady o tom, že ako favorit skupiny a jeden z top favoritov celého šampionátu, postúpi z prvého miesta v skupine.

Argentína prekonala katastrofálny úvod

Zlepšenie od zápasu k zápasu

Šok pre fanúšikov Argentíny po prehre so Saudskou Arábiou bol obrovský. Výkon mužstva nebol zlý, avšak hráči sa v útoku nedokázali presadiť a jediný gól tímu strelil Messi z penalty. V druhom zápase proti Mexiku podali hráči zodpovedný výkon a napriek tomu, že bol zápas pomerne vyrovnaný, predviedli lepší výkon ako v prvom zápase. Tlak z možného zlyhania ovplyvnil hru a nebola to ukážka futbalového umenia. Nasadenie a túžba po troch bodoch bola ale veľmi silná. V záverečnom zápase s Poľskom to už bola Argentína, akú chcú fanúšikovia vidieť. Počas celého zápasu dominovala a mohla vyhrať aj oveľa väčším rozdielom ako konečných 2:0. Tím okolo kapitána Lionela Messiho ukázal, prečo mal pred šampionátom sériu 36 zápasov bez prehry.

Austrália po druhýkrát v histórii v osemfinále

Austrália sa dostala po druhýkrát v histórii do osemfinále na MS vo futbale. Na šampionát sa dostala po dvojnásobnom play off v kvalifikácii a preto sa nečakali veľké výsledky od tohto tímu. Po úvodnej prehre 1:4 s Francúzskom sa ukazovali prognózy ako pravdivé. Potom však Austrália po chudobných výhrach 1:0 s Tuniskom a Dánskom hodila prognózy za hlavu a postúpila. V oboch dueloch v ktorých Austrálčania vyhrali, neboli kvalitnejším tímom, jednalo sa o vyrovnané stretnutia, ktoré rozhodla ich efektivita v zakončení a aj trochu povestného šťastia. A šťastie budú určite potrebovať aj v zápase s Argentínou.

Austrália po druhýkrát v histórii v osemfinále

Argentína vs Austrália kurzy

V osemfinále sa obvykle stretávajú už tie najlepšie tímy zo šampionátu, avšak postup Austrálie je veľkým prekvapením. Preto sa nedá čudovať, že kurzy na zápas Argentína vs Austrália hovoria tak jednoznačne v prospech juhoamerického tímu. Na víťazstvo tímu Lionela Messiho je kurz 1.19 v Tipsporte, respektíve 1.20 v Doxxbet. Na remízu je kurz okolo 6.70 a výhra Austrálie má v Tipsporte obrovský kurz 19.30. Messi sa zatiaľ gólovo presadil v dvoch zápasoch a mohol aj v treťom ak by premenil penaltu proti Poľsku. Stávka na to, že dá gól aj Austrálii je veľmi sľubná a kurz 1.70 prívetivý. Ak Argentína zopakuje výkon ako v poslednom zápase s Poľskom dá sa predpokladať, že bude strieľať veľa gólov. Stávka, že dá viac ako 2.5 gólu v zápase je s kurzom 2.12. Pri tipe, že cekovo padne v zápase viac ako 2.5 gólu je kurz 1.75.

Tip redakcie: Argentína vyhrá s čistým kontom

Argentína zvládla náročnú situáciu, ktorú si úvodnou prehrou spôsobila sama. Podľa posledného zápasu to však vyzerá, že z tejto situácie vyjde ešte silnejšia. Výkon proti Poľsku bol dominantný a ak sa k nemu priblíži aj v osemfinále, tak nielenže Austrália nemá šancu, ale môže z toho byť pomerne vysoká výhra Juhoameričanov. Takáto dominancia v zápase spôsobuje aj to, že súper nemá silu na útočenie. Výhru Argentíny považujeme za jasný tip a pridávame k nemu podmienku, že bude s čistým kontom. Tak ako ho udržala pri porážke silnejšieho Mexika a Poľska.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentína vyhrá s čistým kontom 1.60 1.53