MS v hokeji – Slovensko vs Slovinsko preview a tip na výsledok


Zápas Slovensko vs Slovinsko je predposledný duel pre obe mužstvá v skupine B na MS v hokeji 2023. V predchádzajúcom zápase sa našej reprezentácii nedarilo. Namiesto potrebných troch bodov získali Slováci s Kazachstanom len bod za prehru 3:4 po samostatných nájazdoch. Ďalšie zaváhanie si už nemôžu dovoliť. Stretnutie Slovensko vs Slovinsko sa hrá 21. mája 2023 o 15:20. Zápas sa odohrá na štadióne Arena Riga v lotyšskej Rige.

MS v hokeji - Slovensko vs Slovinsko preview a tip na výsledok

  • Slovinsko je po piatich zápasoch ako jediný tím MS v hokeji 2023 naďalej bez bodu.
  • Pre udržanie šancí na postup z MS v hokeji 2023 skupiny B potrebujú Slováci vyhrať.
  • Favorit je jednoznačne slovenská reprezentácia s kurzom 1.29 na víťazstvo.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Slovensko zvíťazí s handicapom -1.5 2.28 2.16

Kde sledovať Slovinsko vs Slovensko?

Kde sledovať Slovinsko vs Slovensko? Súboj dvoch krajín, ktoré si celý svet zvykne zamieňať sa odohrá 21. mája 2023 o 15:20 v Arena Riga. Najlepší zážitok zo zápasu získate na vlastné oči priamo na štadióne v Lotyšsku. Ďalšia možnosť je živý prenos na televíznej stanici RTVS Šport, alebo live stream na webovej stránke stanice RTVS. Celý šampionát môžete sledovať aj na TV Tipsport alebo Fortuna TV, kde sú k dispozícii live streamy zo všetkých zápasov.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas Kde sledovať
21. mája 2023 o 15:20 Arena Riga, Riga Slovinsko – Slovensko 3:2 P, 7.2.2018 RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Postupová matematika

Už dva zápasy do konca skupinových bojov nastupuje postupová matematika. Po zaváhaní s Kazachstanom sa situácia rapídne zhoršila a Slovákom už nemusí stačiť ani výhra v posledných dvoch zápasoch so Slovinskom a Nórskom. Najväčším konkurentom pre našu reprezentáciu je domáce Lotyšsko. Po piatich odohratých zápasoch má rovnaké skóre 10:14, ale o tri body viac. Aby sa naši hokejisti mohli tešiť z postupu, tak okrem svojich výkonov budú potrebovať aj výpomoc z iných krajín.

Slováci sú lepší vo všetkých aspektoch hry

Slováci sú lepší vo všetkých aspektoch hry. Či už je to efektivita streľby, využívanie presiloviek, bránenie oslabení či úspešnosť brankárov. Najväčším problémom sa tak javí veľké množstvo vylúčení v našom národnom tíme. Pokiaľ sa nedovolených zákrokov Slováci vyvarujú, tak by mal mať zápas jasný priebeh. Navyše ak bude Slovensko útočiť ako tretiu tretinu v poslednom zápase s Kazachstanom, tak by si viacerí hráči mohli rozšíriť svoje bodové konto. Napríklad Libor Hudáček má napriek dobrým výkonom na svojom konte jedinú asistenciu.

Slováci sú lepší vo všetkých aspektoch hry

Zdroj: iihf

Slovinsko potrebuje bodovať v boji o záchranu

Slovinsko potrebuje bodovať v boji o záchranu v oboch posledných dueloch skupinovej fázy. Vo všeobecnosti sa očakávalo, že bude bojovať o záchranu s Kazachstanom a rozhodne sa v ich vzájomnom zápase. Kazaši však získali v doterajšom priebehu už štyri body, kým Slovinci ani jeden. Preto potrebujú pre záchranu nielen zdolať Kazachstan, ale aj bodovať proti Slovensku.

Slovinsko potrebuje bodovať v boji o záchranu

Zdroj: Xinhua

Slovinsko vs Slovensko kurzy

Slovinsko vs Slovensko kurzy korešpondujú s tým čo si myslia tipujúci. Až 99% vkladov mieri na víťazstvo Slovenska. Kurz na jeho výhru je 1.26, na Slovinsko až 8.73. Už predchádzajúci zápas s Slovákov s Kazachstanom ukázal, že zápasy s jasným favoritom môžu byť zradné a je lepšie skúsiť iné možnosti ako tipovať na MS v hokeji 2023. V kurzovej ponuke nájdete napríklad veľmi zaujímavý kurz 1.92 na to, že padne viac ako 5.5 gólu v zápase.

Tip redakcie: Slovensko zvíťazí s handicapom -1.5

V poslednom zápase našej reprezentácie s Kazachstanom sme boli úspešný pri tipe s handicapom a použijeme ho opäť. Obe mužstvá potrebujú nutne bodovať, čo by malo vyhovovať Slovákom. Súper musí hrať aktívnejšie a preto budú vznikať častejšie medzery v jeho obrane. V prípade nepriaznivého stavu bude musieť Slovinsko čoraz viac riskovať v snahe zabezpečiť si body. Takáto riskantná hra však skôr prinesie ďalšie góly do jeho siete.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Slovensko zvíťazí s handicapom -1.5 1.52 1.51

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia