MS v hokeji – Slovensko vs Kanada preview a tip na výsledok


Z pohľadu slovenských fanúšikov je najzaujímavejší zápas na MS v hokeji skupiny B duel Slovensko vs Kanada. Kanada je spolu s domácim Fínskom hlavný favorit na titul. Slovensko je v tomto zápase v úlohe outsidera, ktorý môže len prekvapiť. Stretnutie Slovensko vs Kanada sa hrá 15. mája 2023 o 15:20. Zápas sa odohrá na štadióne Arena Riga.

MS v hokeji - Slovensko vs Lotyšsko preview a tip na výsledok

  • Kanada získala na minuloročnom šampionáte striebro.
  • Slovensko má po dvoch zápasoch na konte tri body a skóre 4:4. Kanada má šesť bodov a skóre 11:2.
  • Kanada je favorit zápasu s kurzom 1.32 na víťazstvo v Tipsporte. V jej víťazstvo veria aj tipujúci. Na túto voľbu je až 97% vkladov.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 5.5 gólu v zápase 1.92 1.90

Kde sledovať Slovensko vs Kanada?

Existuje viacero možností, kde sledovať Slovensko vs Kanada naživo. Prvou voľbou je televízna stanica RTVS Šport. Zápas vysiela 15. mája 2023 o 15:20 naživo aj s komentárom a zápasovým štúdiom. Aj ČT Sport vysiela duel naživo, pochopiteľne s českým komentárom. Obe stanice poskytujú v rámci danej krajiny aj live stream zo zápasu. Živý prenos je možné sledovať aj na TV Tipsport a Fortuna TV. Pre sledovanie touto formou je potrebné splniť jednoduché podmienky.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas Kde sledovať
15. mája 2023 o 15:20 Arena Riga, Riga Slovensko – Kanada 1:5, 16.5.2022 RTVS Šport, ČT Sport, Tipsport TV, Fortuna TV

Slovenskú obranu posilní Šimon Nemec

Slovenskú obranu v zápase s Kanadou posilní Šimon Nemec, pre ktorého to bude prvý zápas na MS v hokeji 2023. Draftová dvojka z roku 2022 je viac ako vítaná, najmä pri absenciách ako je Černák, Fehérváry, Marinčin či Gernát. Už v mladom veku sa od neho očakáva výrazná pomoc pri rozohrávke smerom dopredu a pri presilovkách. Na minuloročnom šampionáte bol ako 18-ročný najproduktívnejší slovenský obranca s bilanciou 1+5.

Slovenskú obranu posilní Šimon Nemec

Zdroj: NHL

Zápasy Slovensko vs Kanada bývajú gólovo plodné

Zápasy Slovensko vs Kanada bývajú gólovo plodné. Bohužiaľ sa o väčšinu gólov obvykle postarajú hráči s javorovým listom. Tréner Ramsay usmerňuje hru Slovákov práve kanadským smerom. Ten je založený na veľkej rýchlosti a neustálom pohybe. K tomu sa pridáva častá streľba z nebezpečných priestorov a dorážky. Práve ťah na bránku je výrazná vlastnosť kanadských hráčov s ktorou má problém väčšina tímov. Slováci sú zatiaľ na šampionáte aktívny smerom dopredu, avšak veľké množstvo šancí zostalo nevyužitých. O produktivite Kanady ani netreba rozprávať, jedenásť gólov v dvoch zápasoch hovorí samo za seba.

Zápasy Slovensko vs Kanada bývajú gólovo plodné

Zdroj: IIHF

Slovensko vs Kanada kurzy

Slovensko vs Kanada kurzy hovoria jasnou rečou. Kanada je jednoznačný favorit s kurzom 1.32. Slovensko má kurz 7.83 a ani remíza s kurzom 6.17 nie je veľmi pravdepodobná. Prvé dva zápasy Slovenska skončili tesným výsledkom a v zápase s Kanadu stojí za zváženie stávka s handicapom. Tip na Slovensko s handicapom +2.5 má kurz 1.73. Slováci sa presadili v prvej tretine s Českom aj Lotyšskom. Tip na strelený gól Slovákov v prvej tretine dáva kurz 2.28.

Tip redakcie: viac ako 5.5 gólu v zápase

Slováci hrajú dopredu aktívne. Priemer dvoch strelených gólov na zápas vyplynul z nízkej efektivity i defenzívnej hry Česka a Lotyšska. Kanada hrá v obrane otvorenejšie, na druhej strane bude oveľa nebezpečnejšia v útoku. Góly od Kanady očakávame aj vzhľadom na neskúsenosť slovenských brankárov s kanadským útokom. Veríme však aj hráčom s dvojkrížom na hrudi, že sa dokážu presadiť. Všetko napovedá na slušnú gólovú nádielku.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
viac ako 5.5 gólu v zápase 1.92 1.90

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia