MS v hokeji – Slovensko vs Česko preview a tip na výsledok


Hneď na úvod MS v hokeji 2023 odohrajú naši reprezentanti derby zápas Slovensko vs Česko. Obe krajiny otvoria týmto zápasom svoje pôsobenie v skupinovej fáze turnaja. Dokonca sa jedná o prvý zápas celej skupiny B, do ktorej patria. V nej sa radia medzi favoritov na postup do štvrťfinále. Stretnutie Slovensko vs Česko sa hrá 12. mája 2023 o 15:20. Zápas a celá skupina B sa na MS v hokeji odohrá v Rige na štadióne Arena Riga.

MS v hokeji - Slovensko vs Česko preview a tip na výsledok

  • Česko získalo na minuloročnom šampionáte bronzové medaily.
  • V príprave pred MS v hokeji 2023 odohrali spolu Slovensko a Česko dva duely. Obe vyhralo Česko po výsledkoch 5:1 a 3:2 po samostatných nájazdoch.
  • MS v hokeji kurzy na víťaza má nižšie Česko. Podľa stávkových kancelárií je štvrtý najväčší favorit turnaja. Slovensko je s väčším odstupom až siedme.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 4.5 gólu v zápase 1.55 1.50

Kde sledovať Slovensko vs Česko?

Možností kde sledovať Slovensko vs Česko naživo je dostatok. Zápas sa hrá 12. mája 2023 o 15:20 v Rige, hlavnom meste Lotyšska. V televízii vysiela tento zápas a celý turnaj slovenská televízia RTVS Šport. V priamom prenose sa bude zápas vysielať aj na českej stanici ČT Sport. Obe televízie vysielajú zápas aj online, ale live stream je dostupný vždy len v danej krajine. Live stream zadarmo poskytujú aj viaceré stávkové kancelárie. Sledovať ho môžete na TV Tipsport i Fortuna TV. Stačí sa zaregistrovať a splniť jednoduchú podmienku pre sledovanie.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas Kde sledovať
12. mája 2023 o 15:20 Arena Riga, Riga Česko – Slovensko 3:2 SN, 21.4.2023 RTVS Šport, ČT Sport, Tipsport TV, Fortuna TV

Slovensko bude hrať rýchly hokej

Slovensko bude hrať rýchly hokej, ktorý mu vštepil tréner Ramsay. Ten pôsobí na lavičke SLovenska ako reprezentačný tréner od roku 2017. Od začiatku pôsobenia si vyberal hráčov podľa toho či mu zapadajú do konceptu hry. Preto častokrát prekvapil voľbou na menej známych mladíkov a nenominovanie skúsenejších bývalých reprezentantov. Od hráčov vyžadoval neustály pohyb, celoplošnú hru, aktívne napádanie a častú streľbu. Tento herný štýl sa fanúšikom páči. Rýchlo si obľúbili trénera a aj to, o čo sa pokúša. Nebál sa dať dôležitejšiu úlohu mladíkom ako Slafkovský, Nemec, Kňažko a slovenský hokej z toho profituje. Hráči ako Kelemen a Regenda sa dokonca vytiahli až do NHL. Slovensko síce aktuálne nepatrí medzi favoritov na to, kto vyhrá ms v hokeji, ale rozhodne sa herne posúva späť do širšej špičky.

Slovensko bude hrať rýchly hokej

Zdroj: IIHF

Česko sa môže viac opierať o hráčov zo zámoria

Česko sa môže viac opierať o hráčov zo zámoria ako Slovensko. V aktuálnej sezóne pôsobilo v NHL 33 korčuliarov a až 8 brankárov z Čiech. Slovákov bolo o poznanie menej, len 9 korčuliarov a 1 brankár. Podobné je to aj v AHL, kde majú Česi veľké množstvo talentovaných mladíkov. Kvalita nominácie aj z tohto dôvodu vyznieva v jeho prospech. Česku sa navyše proti Slovensku až nečakane dobre darí.

Česko sa môže viac opierať o hráčov zo zámoria

Zdroj: IIHF

Slovensko vs Česko kurzy

Slovensko vs Česko kurzy sú jasne v prospech nášho západného suseda. Stávkové kancelárie zohľadnili fakt, že Slovákom sa proti Čechom dlhodobo nedarí. Na výhru Slovenska je kurz v Tipsporte 4.54. Remíza má takmer rovnaký kurz 4.50. Česko je favorit zápasu s kurzom 1.58. Zaujímavý kurz 1.74 nájdete pri možnosti, že Slovensko vyhrá aspoň jednu tretinu zápasu. Keďže sa neočakáva jasná dominancia Česka, mohol by to byť výhodný tip. Rovnako tak sa javí aj možnosť stávky na Slovensko s handicapom +1.5 a kurzom 1.73.

Tip redakcie: viac ako 4.5 gólu v zápase

Slovensko nebude len brániť, ale pokúsi sa presadiť svoj herný systém. Dá sa očakávať, že sa bude hra prelievať z jednej strany na druhú. Z toho budú prameniť šance na oboch stranách a samozrejme aj góly. Tie sa čakajú v oboch bránkach.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
viac ako 4.5 gólu v zápase 1.55 1.50

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia