Leverkusen vs AS Rím – Európska liga preview a tip na výsledok


Odvetné semifinále Európskej ligy Bayer Leverkusen vs AS Rím sa odohrá 18. mája 2023 o 21:00. V prvom zápase vyhral AS Rím po chudobnom výsledku 1:0 a je blízko k postupu. Má šancu vybojovať druhý rok po sebe trofej v európskom pohári. Minulý rok ovládol Európsku konferenčnú ligu. Leverkusen na domácej pôde v BayArene však urobí všetko preto, aby stratu na súpera dohnal.

Leverkusen vs AS Rím - Európska liga preview a tip na výsledok

  • Prvé semifinále skončilo výhrou domáceho AS Rím 1:0. Ako jediný sa presadil dvadsaťročný Edoardo Bove.
  • Obom mužstvám chýba viacero zranených hráčov. Leverkusen nastúpi bez hráčov ako Schick, Andrich či Kossounou. AS Rím chýbajú Dybala, El Shaarawy, Llorente, Kumbulla a Karsdorp.
  • Kurzy na postup sa otočili. Aktuálne je favorit FC Sevilla s kurzom 1.68. Kurz na postup Juventusus je 2.06.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Menej ako 2.5 gólu v zápase 1.72 1.72

Kde sledovať Bayer Leverkusen vs AS Rím?

Kde sledovať Bayer Leverkusen vs AS Rím? Zápas, v ktorom sa rozhodne o finalistovi Európskej ligy, sa koná 18. mája o 21:00 v Leverkusene. V priamom prenose ho bude vysielať stanica Sport 2.

Kde sledovať Leverkusen vs AS Rím Cena Typ prenosu
Sport 2 Platená Priamy prenos v TV

Forma tímov nie je ideálna

Ako sa ukázalo v posledných týždňoch, forma tímov nie je ideálna. Je iróniou, že sa pritom jedná o mužstvá bojujúce o finále Európskej ligy. Leverkusen nevyhral už štyri zápasy v rade, vrátane prvého semifinále s AS Rím. Talianske mužstvo z posledných šiestich duelov vyhralo len raz. Bola to výhra 1:0 nad Leverkusenom. Obe mužstvá mali v uvedených zápasoch priemer menej ako gól na zápas. Je to spôsobené aj absenciami v útoku, keď Leverkusenu chýba Patrik Schick a AS Rím si musí poradiť bez Dybalu a El Shaarawyho.

Takticky silnejší bude AS Rím

Takticky silnejší bude AS Rím. Trénuje ho všetkým známy Jose Mourinho, ktorý má dlhoročné skúsenosti z top líg Európy. Všade kam prišiel, vyhrával s klubom trofeje. Dokázal to už aj v AS, keď v minulej sezóne vyhrali Európsku konferenčnú ligu. Jeho náprotivok na lavičke Leverkusenu je Xabi Alonso, ktorý je ešte len na štarte svojej manažérskej kariéry. Prvý zápas Alonso proti svojmu bývalému trénerovi z Realu Madrid nezvládol. Súboj dvoch vyrovnaných mužstiev môžu rozhodnúť aj maličkosti a z trénerskej pozície má výhodu AS Rím.

Takticky silnejší bude AS Rím

Zdroj: CNN

Leverkusen potrebuje prebudiť ofenzívu

Leverkusen potrebuje prebudiť svoju ofenzívu. V nemeckej lige patrí medzi ofenzívnejšie tímy. Priemer 1,7 streleného gólu na zápas je nadpriemerný v rámci Bundesligy i top 5 líg Európy. V posledných štyroch zápasoch však strelil len dva góly. V prvom semifinále vyšiel naprázdno, pritom v Ríme to bol nemecký klub, ktorý viac tvoril hru a držal loptu. Najväčšiu šancu si ale vypracoval po chybe brankára Patrícia. Celkovo mal Leverkusen problém prekonať hlboký defenzívny blok. V odvete sa AS zameria najmä na defenzívu a zhusťovanie priestoru. Pre Leverkusen tak nebude jednoduché dostať sa do vyložených príležitostí. Ak nezlepší gólovú efektivitu nemôže pomýšľať na postup.

Leverkusen potrebuje prebudiť ofenzívu

Zdroj: eurosport

Leverkusen vs AS Rím kurzy

Leverkusen vs AS Rím kurzy odrážajú stav prvého zápasu. Ten skončil výhrou 1:0 pre AS Rím. Leverkusen doma potrebuje vyhrať, pre AS Rím na postup stačí aj remíza. Kurz na Bayer je 2.04, na remízu 3.40 a na výhru AS 3.84. Tipujúci smerujú väčšinou svoje tipy na futbal na domáce mužstvo. Jednogólová strata z prvého zápasu nie je veľká a mnohí volia stávku na postup Leverkusenu s kurzom 2.60. Tip redakcie: menej ako 2.5 gólu v zápase

Mourinho je špecialista na defenzívny blok a prehusťovanie priestoru. V Leverkusene naordinuje aktívne napádanie a následné rýchle kontry. Hlavne sa ale bude sústrediť na udržanie čistého konta. Gólovo to nebude zaujímavý večer.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Menej ako 2.5 gólu v zápase 1.72 1.72

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia