Kanada vs Lotyšsko – semifinále MS v hokeji 2023 preview a tip na výsledok


Semifinále MS v hokeji Kanada vs Lotyšsko je veľkým prekvapením. Obe krajiny zdolali v štvrťfinále škandinávskeho súpera. Výhru Kanady nad domácim Fínskom sme tipovali v našej analýze aj my. Postup Lotyšska cez Švédsko je obrovský šok. Semifinále Kanada vs Lotyšsko sa odohrá 27. mája 2023 o 13:20. Stretnutia a následné boje o medaily sa uskutočnia na štadióne Nokia Arena vo fínskom Tampere.

Kanada vs Lotyšsko - semifinále MS v hokeji 2023 preview a tip na výsledok

  • Jedná sa o druhý vzájomný zápas na MS v hokeji 2023. Prvý duel ovládli hráči javorového listu vysoko 6:0.
  • Lotyšsko bojuje o historicky prvú medailu zo svetového šampionátu. Kanaďania získali už 52 cenných kovov. Z toho 27 je zlatých.
  • Kanada je najväčší favorit na to, kto vyhrá MS v hokeji. Preto nie je prekvapením kurz 1.33 na jej výhru v semifinále.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Lotyšsko zvíťazí s handicapom +2.5 1.65 1.62

Kde sledovať Kanada vs Lotyšsko?

Kde sledovať Kanada vs Lotyšsko? Prvé semifinále MS v hokeji 2023 sa hrá 27. mája 2023 o 13:20 vo fínskom Tampere. Zápas môžete sledovať naživo v Nokia Arene. Pokiaľ neplánujete cestu do dejiska šampionátu, môžete sledovať živý prenos na stanici RTVS Šport. Live stream zadarmo nájdete aj na TV Tipsport a Fortuna TV. Súperi sa stretli už v základnej skupine. Highlighty z prvého zápasu si môžete pozrieť v priloženom videu.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
27. mája 2023 o 13:20 Nokia Arena, Tampere RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Prvý vzájomný zápas vyhrala Kanada 6:0

Prvý vzájomný zápas na turnaji vyhrala Kanada 6:0 a hra zodpovedala výsledku. Zámorský tím bol vo všetkých ohľadoch lepší. Už v piatej minúte zápasu viedol 2:0 a celý zápas bol jednoznačne v réžii Kanaďanov. Pre obe mužstvá sa jednalo o úvodný duel šampionátu a v tej chvíli by nikto netipoval, že sa ešte stretnú v semifinále. Ale Lotyšsko v ďalších zápasoch už ukazovalo úplne inú hokejovú tvár. Pomohla tomu aj domáca kulisa, keď zápasy skupiny B a aj štvrťfinále odohralo v Rige. Od semifinále sa všetky zápasy hrajú vo fínskom Tampere a je otázne, či sa to premietne na výkone mužstva.

Prvý vzájomný zápas vyhrala Kanada 6:0

Zdroj: iihf

Lotyšsko ukazuje obrovskú bojovnosť

Lotyšsko ukazuje obrovskú bojovnosť a z úvodnej prehry s Kanadou sa okamžite dokázalo poučiť. Aktuálne drží sériu šiestich víťazných zápasov a to vrátane stretnutí s Českom, Švajčiarskom a štvrťfinálovým duelom so Švédskom. Obetavosť každého hráča sa prejavuje na tímových štatistikách, keď napríklad v oslabení je najlepším tímom na turnaji. Jediný gól v oslabení inkasovali Lotyši ešte v prvom zápase proti svojmu najbližšiemu súperovi.

Lotyšsko ukazuje obrovskú bojovnosť

Zdroj: iihf

Kanada vs Lotyšsko kurzy

Kanada vs Lotyšsko kurzy hovoria jednoznačne v prospech zámorského tímu. Kanaďania majú kurz na víťazstvo 1.33. Lotyši sú s kurzom 7.59 jednoznačne outsiderom. Zaujímavé su kurzy na počet gólov. Viac ako 4.5 gólu v zápase môžete tipovať s kurzom 1.74. Pre obe mužstvá pritom platí, že od zápasu so Slovenskom dali vždy minimálne dva góly v zápase. Vzhľadom na prvý vzájomný zápas veľa ľudí volí aj tip s handicapom. Výhru Kanady s handicapom -1.5 môžete tipovať pri kurze 1.65.

Tip redakcie: Lotyšsko zvíťazí s handicapom +2.5

Aj my volíme tip s handicapom, ale na víťazstvo Lotyšska. Neveríme totiž, že nastane znavu debakel vo vzájomnom zápase. Lotyši si každým zápasom dvíhajú sebavedomie. Naďalej pritom nezabúdajú, že až sem sa dostali najmä vďaka tímovej hre a obetavosti. Pokiaľ si postrážia úvod zápasu, tak budú nepríjemný po celý zápas. Aj Kanaďania sa prispôsobia dôležitosti duelu a budú hrať zodpovednejšie. Aj za cenu toho, že v útoku nebudú taký produktívny.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Lotyšsko zvíťazí s handicapom +2.5 1.65 1.62

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia