Gasquet vs Alcaraz: Australian Open 1. kolo preview


Už túto nedeľu sa v Melbourne Parku začína v poradí 112. ročník Australian Open 2024. A hneď v prvom kole 15. januára sa môžeme tešiť na súboj francúzskej legendy s favoritom celého turnaja Gasquet vs Alcaraz. Jeden tenista na sklonku svojej bohatej kariéry, druhý naopak vlastne ešte stále len na jej začiatku. Prečítajte si krátke preview tohto zápasu. Dozviete sa v ňom okrem iného aj to, kde si tento zápas môžete pozrieť naživo. Ale tiež aktuálne kurzy a pár našich tipov na stávkové príležitosti.

Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Gasquet vs Alcaraz: Australian Open 1. kolo preview

  • Carlos Alcaraz štartuje svoju púť za ziskom svojho prvého grandslamového titulu v Austrálii. Toto inak bude jeho prvý ostrý zápas v tomto roku
  • Veterán Richard Gasquet sa vo svojich 38 rokoch pomaly ale isto lúči so svojou bohatou kariérou
  • Na výhru Alcaraza v 1.kole aktuálne smeruje neprekvapivo 100% všetkých vkladov tipujúcich v Tipsporte
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Alcaraz do 28.5 gamov v zápase 1.88 1.87

Kde sledovať zápas Gasquet vs Alcaraz

Súboj 1. kola medzi Richard Gasquet vs Carlos Alcaraz môžete sledovať v priamom prenose na športovej stanici Eurosport. Pokiaľ to nemusí byť tá najvyššia prenosová kvalita a chcete si tento duel pozrieť zdarma, môžete využiť Australian Open 2024 livestream. Ten ponúka pre svojich tipérov ako TV Tipsport, tak aj Fortuna TV. Krátky zostrih najlepších momentov bude samozrejme dostupný aj na YouTube.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
15. januára 2024 Melbourne Park Eurosport

Alcaraz od novembra ešte nenastúpil na ostrý zápas

Carlos Alcaraz sa svojim fanúšikom v súťažnom zápase naposledy predstavil ešte v polovici novembra. V semifinále Turnaja Majstrov v Turíne vtedy podľahol Djokovičovi 0:2. Svetová a turnajová dvojka má ale inak za sebou snáď najúspešnejšiu sezónu v kariére. Kde na úplnom vrchu svieti zisk trofeje vo Wimbledone, keď v pamätnom finále porazil štvornásobného šampióna Novaka Djokoviča. Čo sa týka grandslamu v Austrálii, tak tu zatiaľ nemá nejaké prenikavé výsledky. Z minuloročnej edície turnaja sa napríklad odhlásil kvôli zraneniu. Je teda Alcaraz práve ten, kto vyhrá Australian Open 2024? Tak to sa dozvieme už zanedlho. Najneskôr však vo finále 28. januára.

Gasquet načína už svoju 22. sezónu na vrcholnej tenisovej úrovni

Carlosovi Alcarazovi sa do cesty hneď v prvom kole Australian Open 2024 postaví Richard Gasquet. Pre francúzsku tenisovú legendu to bude v 38 rokoch jeho 22. sezóna na vrcholnej úrovni. A možno aj posledná. Richard len prednedávnom vypadol z prvej stovky rebríčka ATP, kde bol nepretržite od roku 2005. Jeho najväčším úspechom v Austrálii je 4. kolo (osemfinále), ktoré dokázal dosiahnuť v rokoch 2007, 2008, 2012 a 2013. Jeho súboj s favorizovaným Španielom bude v Melbourne Parku určite priťahovať veľkú pozornosť. Veľké šance sa mu v tomto dueli ale naozaj nedávajú. Na Australian Open 2024 by tak malo byť hneď 1. kolo Gasquetova „konečná zastávka“.

Gasquet vs Alcaraz kurzy

Gasquet vs Alcaraz kurzy sú samozrejme vypísané celkom jednoznačne. Kurz na víťazstvo turnajovej a svetovej dvojky je len 1.02. Iný výsledok ako postup Carlosa Alcaraza do druhého kola by bol totiž ozajstnou svetovou športovou senzáciou. Ale môžete vyskúšať aj prekvapenie na úkor favorita. Na víťazstvo Gasqueta je v Tipsporte vypísaný kurz 12.00. V tomto prípade však odporúčame vybrať niektorú z množstva odvodených stávok, ktoré v ponuke stávkovej kancelárie na tento zápas nájdete. Napríklad na presný počet gemov, ktoré tenisti v zápase dosiahnu, handicapy, počet es, či možnosť, že v zápase uvidíme tajbrejk. Podrobnejšie informácie nájdete v našom článku Australian Open 2024 kurzy.

Tip redakcie: Vyhrá Alcaraz do 28,5 gamov v zápase

Carlos Alcaraz porazil Richarda Gasqueta na ceste za svojim prvým titulom na okruhu ATP v Umagu v roku 2021. Teraz to pre zmenu môže byť jazda za premiérovým titulom na Australian Open. Carlos sa na kurte v úvodnom zápase nebude chcieť veľmi zdržiavať a Richarda podľa nás vyprevadí veľmi rýchlo v 3 setoch. Staviť 3:0 pre Alcaraza sa dá aktuálne v kurze 1.32. Môžete pri tom použiť výhodný Tipsport akčný kód. My sme pre vás ale našli príležitosť s o trochu lepším kurzom. Konkrétne, že pri jednoznačnom priebehu a výhre Alcaraza uvidíme v zápase maximálne 28 gamov s kurzom 1.88.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Remíza 4.22 4.25

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia