Francúzsko vs Holandsko – Kvalifikácia na Euro preview a tip na výsledok


Kvalifikácia ME 2024 odštartuje v skupine B zápasom Francúzsko vs Holandsko. Obe krajiny sú považované za favoritov na postup zo skupiny. Francúzsko je finalista z MS 2022. Holandsko na tom istom turnaji dokráčalo do štvrťfinále. Zápas Francúzsko vs Holandsko môžete naživo sledovať 24. marca 2023 o 20:45. Duel sa odohrá v Paríži na Stade de France.

Francúzsko vs Holandsko - Kvalifikácia ME 2024 preview a tip na výsledok

  • Posledný vzájomný zápas Holandsko vs Francúzsko vyhrali v roku 2018 Holanďania v pomere 2:0.
  • Francúzsko sa na nedávnych MS 2022 dostalo do finále, kde neuspelo až na penalty s Argentínou.
  • Ronald Koeman je nový tréner Holandska.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.95 2.00
  • Zápas: Francúzsko vs Holandsko
  • Súťaž: Kvalifikácia na Euro
  • Čas zápasu: 24. 3. 2023 o 20:45

Kde sledovať Francúzsko vs Holandsko

Kde sledovať Francúzsko vs Holandsko? Stretnutie bude vysielať športový kanál Sport1 v priamom prenose 24.3.2023 o 20:45. Viaceré športové stránky budú ponúkať audiokomentár zápasu. Live stream stávkové kancelárie neponúkajú, ale live stávky by nemali chýbať u väčšiny z nich.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas
24. marca 2023 o 20:45 Stade de France, Paríž Holandsko – Francúzsko 2:0, 16.11.2018

Francúzsky útok vzbudzuje rešpekt

Francúzsko patrí medzi najkvalitnejšie celky sveta a najmä francúzsky útok vzbudzuje rešpekt. Nominovaná trojica útočníkov Mbappé, Giroud a Griezmann spolu strelila v reprezentácii už 131 gólov. Všetci traja dokážu hrať spolu v základnej zostave, pričom každý prináša do hry iný faktor. Giroud je silný v pokutovom území a vo vzduchu, Mbappé je rýchly a priamočiary a Griezmann je najtechnickejší z tejto trojice. Dohromady vytvárajú útočnú silu, ktorá sa výborne doplňuje a nemá žiadnu slabinu.

Francúzsky útok vzbudzuje rešpekt

Zdroj: Eurosport

Holandsko povedie nový tréner

Po MS 2022 odišiel tréner Oranjes Louis van Gaal na dôchodok a Holandsko povedie nový tréner. Pre Ronalda Koemana to však nie je nová pozícia. Reprezentačný tím viedol aj v rokoch 2018-2020. Počas tohto obdobia dokázal s Holandskom postúpiť na Euro 2020 a v Lige národov dokráčať až do finále v sezóne 2018/2019. Postupom na Euro 2020 zastavil krátku sériu neúspešných kvalifikácií, ktoré nastali po odchode silnej generácie hráčov.

Holandsko povedie nový tréner

Zdroj: NOS

Stret dvoch ofenzívnych celkov

Tento zápas sľubuje skvelé futbalové divadlo, keďže uvidíme stret dvoch ofenzívnych celkov. Koeman na lavičke Holandska preferuje ofenzívne rozostavenie 4-3-3. Navyše je to jeho prvý zápas po návrate k reprezentácii. Takáto trénerská zmena je často vzpruhou pre celé mužstvo. Proti Francúzsku sa hodí akákoľvek pomoc. Francúzi majú výborne vyskladané mužstvo plné hviezd. Obe mužstvá môžu hrať bez výraznejšieho tlaku, keďže sa jedná o prvý zápas novej kvalifikácie. Francúzi možno budú mať doma trochu väčšie držanie lopty. Celkovo sa ale očakáva, že sa bude hra prelievať z jednej strany na druhú.

Stret dvoch ofenzívnych celkov

Zdroj: CTV News

Francúzsko vs Holandsko kurzy

V zápase Francúzsko vs Holandsko kurzy určujú ako favorita domáci tím. Kurz 1.82 na jeho víťazstvo je však stále výhodnou voľbou. Kto viac verí Holandsku nájde kurz na jeho výhru 4.25. Využiť sa dajú aj mnohé ďalšie tipy na futbal. Dá očakávať totiž ofenzívny duel. Zaujímavý sa ukazuje tip, že obe mužstvá strelia minimálne gól. Nájdete tu výhodný kurz 1.78. Menej riziková by mala byť stávka na 2-4 góly v zápase s kurzom 1.52.

Tip redakcie: viac ako 2.5 gólu v zápase

Francúzsko funguje v ofenzíve ako dobre namazaný stroj. Na svetovom šampionáte dali Francúzi minimálne dva góly v šiestich zápasoch zo siedmich. Holandsko sa nepotrebuje len brániť. V zápase sa bude snažiť o víťazstvo a dosiahnuť to bude chcieť svojou typickou ofenzívnou hrou. Všetky predpoklady hovoria, že fanúšikovia uvidia skvelé futbalové divadlo, ktoré okorenia viaceré góly.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
viac ako 2.5 gólu v zápase 1.95 2.00

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport, wikipedia