Eurojackpot výsledky


Eurojackpot výsledky, ako najjednoduchšie urobiť kontrolu tiketu, alebo aké sú výhry a vecné ceny. Toto všetko sa dozviete v dnešnom obsiahlom článku. Poďte si spraviť na chvíľku radosť a predstavte si na moment, že ste práve vyhrali Eurojackpot v hodnote 91 miliónov eur. Vysvetlíme vám, ako sa hrá lotéria Eurojackpot, ako presne funguje losovanie tejto súťaže, ale pozrieme sa aj na to, kde si viete skontrolovať svoj tiket, kde nájsť výsledky, či na čo si dať pri súťažení obzvlášť pozor.

Rýchla kontrola tiketu

Prejsť na kontrolu tiketu

Na kontrolu Eurojackpot tiketu vás presmerujeme na dedikovanú stránku od prevádzkovateľa Tipos. Kde si môžete pohodlne skontrolovať všetky historické výsledky Eurojackpotu online. Užite si veľa zábavy pri výbere čísel alebo skúste systémovú stávku Eurojackpotu a zvýšte si šance na výhru. Ak si chcete vsadiť nový tiket využite registráciu online vrátane Tipos bonusových vstupných ponúk.

Podať nový tiket online

Vyberte si sekciu Eurojackpot výsledky

 • Eurojackpot kontrola tiketu
 • Losovanie Eurojackpotu
 • Eurojackpot vecné ceny, prémie
 • Ako sa hra Eurojackpot
 • Kedy sa losuje Eurojackpot
 • Koľko sa dá staviť Eurojackpot
 • Kde sledovať živé vysielanie losovanie Eurojackpotu
 • Eurojackpot systém
 • Koľko stojí Eurojackpot
 • Ako vyzerá tiket a ako ho vyplniť
 • Zdanenie výhier z Eurojackpotu
 • Ako si vybrať čísla do Eurojackpotu
 • Eurojackpot dnes
 • Aká je šanca na výhru Eurojackpotu
 • Eurojackpot na čo si dať pozor
 • Eurojackpot história
 • Často kladené otázky
 • Eurojackpot kontrola tiketu

  Kontrola tiketu je nenáročná a vybavíte ju veľmi rýchlo. Úplne najvýhodnejšou a najjednoduchšou možnosťou je jednoznačne online kontrola tiketu. Hneď na úvodnej webovej stránke spoločnosti Tipos nájdete žltý banner s nápisom Eurojackpot. Kliknite naň a dostanete sa na podstránku venovanú tejto súťaži, kde nájdete (okrem iného) Eurojackpot výsledky dnes. Overiť tiket a či vaše čísla boli výherné si môžete, samozrejme, aj na ktorejkoľvek kamennej pobočke spoločnosti Tipos SK Výsledky tabuľka výhier je umiestnená aj na hlavnej stránke Tiposu. Nájdete ju v pravej lište Eurojackpot výsledky dnes a vďaka tomu veľmi rýchlo zistíte, či ste vyhrali alebo nie a akú čiastku. V tabuľke nájdete odkaz na manuálnu kontrolu tiketu aj na ostatné lotérie.

  Prejsť na kontrolu tiketu

  Eurojackpot kontrola tiketu

  LotériaKontrola tiketu tu
  LotoLoto kontrola tiketu
  EurojackpotEurojackpot kontrola tiketu
  EuromilionyEuromiliony kontrola tiketu
  Loto 5 z 35Loto 5 z 35 kontrola tiketu
  Keno 10Keno 10 kontrola tiketu

  Losovanie Eurojackpotu

  Losovanie Eurojackpotu je na programe každý týždeň v presne rovnakom čase. Momentálne prebieha žrebovanie čísel každý utorok a piatok v čase o 20:00 SEČ. Konkrétne u nás na Slovensku je žrebovanie vysielané aj v priamom prenose v televízii, môžete ho naživo sledovať na programe Jednotka v čase cca 20:15 – 20:20. Samotné losovanie však prebieha vo Fínsku, nie na Slovensku. Dôležité upozornenie pre súťažiacich – spolu so stavením bežného Eurojackpot tiketu určite môžete skúsiť šťastie aj pri bonusovej hre. Napríklad v Česku má táto doplnková hra názov Extra 6, u nás ju pre zmenu poznáme pod termínom Eurojackpot Joker. Po vylosovaní víťazných čísel si pochopiteľne každý zo súťažiacich chce pozrieť výsledky. Ako sa vám darilo je možné skontrolovať si priamo v živom vysielaní v TV na programe Jednotka, tiež v niektorej z kamenných pobočiek spoločnosti Tipos alebo online na stránke Tipos/Eurojackpot.

  Losování Eurojackpotu

  Tam dokonca nájdete aj skrátené videá z posledných žrebovaní a môžete tak získať skutočný zážitok a adrenalín z hry. Veľkou motiváciou je bez pochýb tiež to, že okrem finančnej hotovosti možno často pri hre Eurojackpot vyhrať aj prémie, či vecné ceny. Aké presne to sú?

  Eurojackpot vecné ceny, prémie

  Vecné ceny a prémie sú teraz naozaj lákavé pre širokú skupinu súťažiacich, žiaľ, momentálne je to výrazne zaujímavejšie najmä pre súťažiacich v susednej Českej republike, kde je možnosť vyhrať napríklad obytný automobil, ale aj luxusné vozidlo, cestu okolo sveta, ale tiež trebás aj apartmán v Rakúsku alebo pre zmenu apartmán v Chorvátsku a veľa iného. Na Slovensku sa momentálne hrá len o finančnú výhru, ale celková hodnota jackpotu je viac ako motivujúca pre každého – môžete vyhrať astronomických 91 000 000 eur Vyhrať sumu 91 miliónov eur je motivácia asi pre každého jedného bežného človeka a preto sa teraz poďte spolu s nami pozrieť na to, ako sa hrá Eurojackpot, aký je systém tejto súťaže a aký je postup, ak si chcete podať tiket – offline alebo online.

  Vecné ceny, prémie

  Ako sa hrá Eurojackpot

  Sú dve možnosti, ako sa zapojiť do súťaže. Jednou z nich, ktorú už roky dôverne všetci poznáme, je predovšetkým štandardná návšteva akejkoľvek pobočky Tipos, ale tikety si možno podať tiež aj v trafikách, na vybraných čerpacích staniciach, napríklad aj na pošte alebo dokonca aj vo viacerých iných obchodoch. Druhou a čoraz populárnejšou variantou je online podanie tiketu. Nižšie vám prinášame pár jednoduchých bodov, ako na to. Ešte je dôležité zmieniť, že cena vkladu na jedno hracie pole Eurojackpotu je momentálne 2 eurá, bonusová hra Eurojackpot Joker stojí symbolické jedno euro.

  Ako sa hrá Eurojackpot

  Ako na Eurojackpot

  1. Zadovážte si tiket. Vyššie sme uviedli niekoľko bežne rozšírených miest, kde si viete tiket zadovážiť v klasických kamenných predajniach a pobočkách Tiposu. Na internetovej stránke Tiposu si však viete tiket zadovážiť ihned aj online. Stačí, keď kliknete na stránke Tipos/Eurojackpot na tlačítko Hrať Online, viď obrázok vyššie.
  2. Vyplňte hracie políčka na tikete. Každé hracie pole má prvé a druhé osudie. Samotný tiket obsahuje dve hracie políčka, jedno na prvé osudie a jedno na to druhé. V prvom osudí zaškrtnite 5 vami vytipovaných čísel (tipujte čísla od 1-50), v druhom osudí vyberáte 2 čísla z dvanástich (na stupnici od 1-12).
  3. Podanie tiketu. V kamennej pobočke vám s tým ochotne pomôžu tamojší zamestnanci, pri online podaní tiketu je podmienkou, že musíte byť zaregistrovaní na stránke Tiposu, viď bod nižšie.
  4. Tento bod platí iba pre online podanie tiketu Eurojackpot. Po kliknutí na tlačítko Hrať online sa pred vami objavia tikety, ktoré vyplníte a keď máte už natipované svoje šťastné čísla, kliknete na tlačítko Odoslať. Podmienkou pre úspešné odoslanie online tiketu je však to, aby ste sa zaregistrovaní.

  Pri súťažení máte na výber hneď z viacerých možností. Môžete vyplniť 1-6 stĺpcov alebo si môžete vybrať náhodný tip. Myslite však na to, že čím viac stĺpčekov vyplníte, tým je šanca na výhru podstatne vyššia. V každom stĺpci musíte označiť 5 čísel v prvom osudí, ďalšie dve čísla si vyberiete v tom druhom.

  Nezabudnite na to, že pokiaľ sú pre dané žrebovanie Eurojackpotu súčasťou možných výhier aj vecné ceny alebo prémie, je dôležité, aby ste si zaškrtli plný tiket. Plný tiket je taký, v ktorom tipujete 6 stĺpcov vrátane doplnkovej hry Eurojackpot Joker. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to, kde a kedy sa losuje Eurojackpot.

  Kedy sa losuje Eurojackpot

  Kde a kedy sa losuje Eurojackpot? Nakoľko ide o celosvetovú súťaž, do ktorej sa môžu zapájať ľudia z rôznych krajín, ide o nadnárodnú finančnú lotériu. Jej losovanie prebieha aktuálne na Severe Európy, presnejšie vo Fínsku a Eurojackpot sa losuje každý utorok a každý piatok v čase približne o 20:00. Samotné losovanie Eurojackpot výsledky môžete sledovať naživo v TV, na Slovensku konkrétne na programe Jednotka alebo si výsledky skontrolujete na stránkach provozovateľa Tipos.sk

  Kde a kedy sa losuje Eurojackpot

  Koľko sa dá staviť Eurojackpot

  Kde a do koľko sa dá staviť Eurojackpot? Prvá časť otázky je veľmi jednoduchá a existuje hneď niekoľko skvelých možností, kde sa dá podať Eurojackpot:

  1. Online. Priamo na stránke spoločnosti Tipos je odkaz na podstránku Eurojackpot. Pozor, podmienkou pre online tipovanie Eurojackpotu je byť zaregistrovaný na stránke Etipos.sk.
  2. Mobil. Skvelé správy pre nadšencov moderných technológií. Eurojackpot sa už dá hrať aj pomocou SMS. Dokonca si priamo na webovej stránke naťukáte svoje vytipované čísla a Tipos vám predpripraví súťažnú SMS s vašimi číslami a stĺpčekmi.
  3. Kamenné pobočky Tiposu a iné kamenné predajne. Okrem vyššie uvedených možností hrania Eurojackpotu vo forme online či SMS správy, zostáva stále aktuálna aj možnosť offline podania klasického tiketu a to na všetkých kamenných pobočkách spoločnosti Tipos, v trafikách, na vybratých čerpacích staniciach, tiež na pošte a aj na niektorých ďalších predajných miestach. Postup tipovania čísel a stĺpcov je v oboch prípadoch (offline a online) rovnaký, taktiež aj pravidlá a podmienky súťaže.
  Kde a do koľko sa dá staviť Eurojackpot

  Čo potom keď mám vybrané svoje šťastné čísla?

  Keď už máte vybraté, koľko stĺpčekov si chcete podať a vybrali ste si už aj všetky svoje šťastné čísla, ktorým veríte, už vám stačí si len vybrať, v ktorý dátum (deň) sa chcete zapojiť do Eurojackpot losovania. Dôležité upozornenie týkajúce sa bonusovej doplnkovej hry Eurojackpot Joker. Políčko bonusovej hry Eurojackpot Joker zaškrtávate na tikete len vtedy, ak nechcete hrať. Ak sa do tejto doplnkovej súťaže chcete zapojiť, políčka nechávate voľné. Výsledky Eurojackpot si môžete krátko po losovaní skontrolovať online, alebo sa zabavte a užite si napínavé chvílky plné radostného očakávania pri živom vysielaní v TV na Jednotke.

  V prípade systémovej stávky je potrebné použiť kolonku Systém a v nej si vybrať zvolený počet čísel. O tom, čo presne je systémová stávka, ako to funguje a ako vám to môže pomôcť, si prečítajte v tomto článku nižšie. Tu sa ešte dostávame k druhej časti otázky tohto odseku – do koľko sa dá staviť Eurojackpot? Kým počiatočná cena za vklad na jedno hracie pole je 2 eurá, v prípade systémovej stávky si napríklad viete staviť aj sumu presahujúcu čiastku 2700 eur. V zásade záleží len na vás, koľko čísel, stĺpčekov a rôznych kombinácií si vyberiete. Presné finančné ustanovenia pre výšku vkladu, najmä pri systémových stávkach,si viete dohľadať na stránke Tiposu.

  Kde sledovať živé vysielanie losovanie Eurojackpotu

  Živé vysielanie losovanie Eurojackpotu ste sa už v tomto článku dozvedeli a je to na programe našej TV stanice Jednotka. Losovanie prebieha každý týždeň v rovnakom čase, momentálne prebieha každý utorok a každý piatok v čase o 20:00. Spomínaná slovenská TV stanica Jednotka ponúka živé vysielanie Eurojackpotu v tieto dni zhruba v čase okolo 20:15 – 20:20. Eurojackpot výsledky je možné, samozrejme, dohľadať aj na online, ideálne priamo na stránke spoločnosti Tipos.

  Eurojackpot systém

  Je spôsob, ako zvýšiť pravdepodobnosť vašej výhry. Môžete tento spôsob hry nájsť tiež pod názvom systémová stávka a veľmi vám to uľahčí prácu s vami vybranými číslami a tiež s otázkou, koľko stĺpčekov si vlastne máte podať, aby bola šanca na výhru čo najväčšia. Mnoho ľudí má totiž vytipovaných viac ako len päť čísel a tak často musia niektoré vynechať, čo je, priznajme si, vždy tak trošku risk.

  Eurojackpot systém

  Eurojackpot systém preto spracuje všetky vaše obľúbené čísla a presne vám určí, na koľko stĺpcov máte hrať. Systémová stávka vám tiež umožní zostaviť presne toľko stĺpčekov, koľko je len možné vytvoriť z vami vybraného množstva čísel. Pod obrázkom nižšie sme pre vás pripravili aj jeden ilustračný konkrétny príklad toho, ako eurojackpot systém funguje v praxi.

  Konkrétny príklad

  Chcete vyskúšať svoje šťastie a rozhodli ste sa staviť si v lotérii Eurojackpot na svoju kombináciu vašich šťastných čísel. Pre jednoduchšiu ilustráciu tohto príkladu povedzme, že tých vašich šťastných čísel máte 10. Tým pádom vyplníte v prvom poli (losovanie v prvom osudí – čísla 1-50) 8 čísel a ďalšie dve čísla dáte do druhého políčka (druhé osudie, losovanie čísel 1-12). Celkom vám tak vznikne až 56 rôznych kombinácií čísel a vy môžete naozaj vo veľkom vyskúšať pani šťastenu. Jedno dôležité upozornenie na záver – týmto sa síce zvýšia vaše šance na výhru, ale taktiež sa zvýšia aj náklady za váš eurojackpot tiket.

  Koľko stojí Eurojackpot

  To záleží na každom súťažiacom individuálne a na jeho rozhodnutí, na koľko je ochotný tzv. pokúšať šťastenu. Eurojackpot tabuľka výhier je skutočne široká. Cena za vklad na jedno hracie pole je 2 eurá, ale väčšina hráčov rada skúša aj viac možností a úplne najideálnejšou možnosťou je vyskúšať vyššie zmienenú systémovú stávku, ktorá vám presne ukáže, na koľko stĺpcov hrať s vami vybranými číslami a ako zvýšiť svoje šance na výhru. V prípade systémovej stávky už jednotlivé kombinácie ponúkajú oveľa viac možných alternatív, v niektorých prípadoch možno Eurojackpot staviť dokonca až za čiastku 2 700 eur a viac.

  LotériaCena za 1 stĺpček/ základný tiket
  Loto1,00 €
  Eurojackpot2,00 €
  Loto 5 z 350,50 €
  Keno0,30 €
  Euromilióny1,50 €
  Koľko stojí Eurojackpot

  Ako vyzerá tiket a ako ho vyplniť

  Ako vyzerá tiket a ako ho vyplniť si povieme v nasledujúcich riadkoch. Medzi tiketom podaným v kamennej pobočke či trafike a online tiketom nie je v zásade žiadny veľký rozdiel, líšia sa len materiálom a grafikou. V obidvoch prípadoch sa vypisuje rovnaký počet čísel, stĺpčekov a platia rovnaké pravidlá. V prvom osudí tipujete 5 čísel (od 1-50) a v druhom osudí tipujete dve čísla na stupnici od 1 do 12. Pri online tikete vyplníte hracie políčka tým, že kliknete na dané číslo, ktoré chcete na tikete použiť, v prípade offline tiketu čísla klasicky zaškrtnete perom, prípadne ceruzkou.

  Ako vyzerá tiket a ako ho vyplniť

  Zdanenie výhier z Eurojackpotu

  Toto je určite strašiakom pre mnohých z vás, ale máme pre vás výbornú správu. Zdanenie výhry totiž nebolo nikdy predtým jednoduchšie. Stávková kancelária Daň z výhry 2022 zaplatí daň z vyhranej sumy za vás, takže jedna obrovská starosť vám týmto odpadá a nemusíte nič podávať na daňový úrad a ani nikam posielať svoje peniaze. Výška daňových odvodov, samozrejme, závisí od výšky vyhranej čiastky a tiež od zákonov a legislatívy danej krajiny.

  Ako si vybrať čísla do Eurojackpotu

  Ako si vybrať čísla do Eurojackpotu, to je otázka, ktorú si deň čo deň kladie veľké množstvo ľudí. Niektorí skúšajú stále rovnakú kombináciu čísel, iní to pre zmenu častejšie alebo sporadickejšie menia. Síce vám nevieme presne poradiť, ako si vybrať také čísla, ktoré by boli zaručene výherné, ale za to vám vieme poradiť, ako si ich vyberať tak, aby to pre vás bolo zábavnejšie, jednoduchšie a aby ste mali čo najväčšiu šancu na výhru.

  • Staviť si môžete napríklad podľa obľúbenej destinácie.
  • Alebo si pustite interaktívneho pomocníka a namiešajte si výherné čísla s pripravenými ingredienciami.
  • Nahrajte fotku, môže na nej byť váš pes alebo vy a vaša rodina, to záleží len na vás. Čísla sa z fotky vyčítajú a vyplnia tiket.

  Úplne najideálnejšou možnosťou je tzv. systémová stávka, ktorú možno niektorí poznajú pod názvom Eurojackpot systém. Tento systém funguje tak, že si zadáte všetky vaše šťastné čísla, ktoré chcete v lotérii použiť a systém vám presne vyhodnotí, koľko si musíte natipovať stĺpčekov a kombinácii, aby boli vaše šance na výhru čo najväčšie.

  Eurojackpot dnes

  Eurojackpot dnes je populárna lotéria, ktorú si obľúbili ľudia po celom svete. Už za minimálnu symbolickú cenu dvoch eur sa dá zapojiť do súťaže a bojovať tak o možnosť vyhrať neskutočných 91 miliónov eur, čo je tzv. hlavná Eurojackpot cena. Táto suma už je lákadlom pre mnohých, ale aj pohľad do histórie tejto súťaže je veľmi zaujímavý. Darilo sa aj pár Slovákom, napríklad v júni 2022 jeden Slovák vyhral nádherných 72 tisíc eur. V júli 2022 pre zmenu iný náš krajan podal tiket len za 6 eur a tento šťastný Slováčisko nakoniec vyhral krásnych 163 tisíc eur. Tri najrekordnejšie výhry však boli dosiahnuté v iných krajinách. Pozrite sa spolu s nami na rekordné eurojackpot výsledky tabuľka výhier.

  Eurojackpot dnes

  • Najväčšou výhrou v Eurojackpote sa pýši hráč z Českej republiky, ktorý v máji 2015 vyhral v prepočte na našu menu astronomickú čiastku 100 186 885 eur.
  • Druhá najvyššia výhra bola dosiahnutá v neďalekom Nemecku, kde jeden z hráčov vyhral v roku 2020 sumu zhruba 99 071 666 eur.
  • Tretia najvyššia výhra bola vo Fínsku, kde momentálne aj prebieha losovanie Eurojackpotu. Tamojší šťastlivec sa po výhre tešil z úžasnejj cifry 94 359 007 eur.

  Aká je šanca na výhru Eurojackpotu

  Aká je šanca na výhru Eurojackpotu? V skutočnosti nie veľmi veľká, konkrétne na výhru celej čiastky jackpotu je pravdepodobnosť 1 : 95 344 200. Pohľad na vyššie uvedené rekordné výhry však ukazuje, že šanca na zbohatnutie tu naozaj je. Šance na výhru sa, pochopiteľne, postupne zvyšujú podľa výherného poradia a napríklad v dvanástom výhernom poradí je už šanca na výhru 1:42, čo je už je oveľa vyššia pravdepodobnosť, než v prípade celkového jackpotu. V zásade ale aj tu platí jednoduché základné pravidlo, že čím viac čísel a stĺpčekov natipujete, tým je väčšia šanca na výhru.

  Výherné poradiePočet uhádnutých číselPriemerná výhraPravdepodobnosť
  1. poradie (Jackpot)5 + 238 382 709 €1 : 95 344 200
  2. poradie5 + 1566 411,52 €1 : 5 959 013
  3. poradie5114 234,26 €1 : 3 403 150
  4. poradie2 + 44 738,61 €1 : 423 752
  5. poradie4 + 1266,55 €1 : 26 485
  6. poradie4118,45 €1: 15 134
  7. poradie3 + 264,61 €1: 9 631
  8. poradie2 + 223,3 €1: 672
  9. poradie3 + 120,21 €1: 602
  10. poradie316,55 €1: 344
  11. poradie1 + 211,18 €1: 128
  12. poradie2 + 18,99 €1:42

  Eurojackpot na čo si dať pozor

  Eurojackpot na čo si dať pozor? Máme pre vás pár jednoduchých tipov a prinášame vám ich nižšie v bodoch.

  • Nezabudnite si na tikete vybrať dátum a deň, počas ktorého sa chcete zapojiť do losovania.
  • V prípade bonusovej hry Eurojackpot Joker nezabudnite vyplniť aj toto políčko.
  • V prípade podania tiketu v kamennej pobočke si dávajte veľký pozor na to, aby ste daný tiket nestratili. Pri hraní online či formou SMS správy vám ale tieto starosti odpadávajú.
  • Na záver, samozrejme, nezabudnite si skontrolovať tiket po žrebovaní. Či už priamo pri TV obrazovkách alebo tiež online na stránkach Tiposu.

  Eurojackpot história

  Eurojackpot história má za sebou už pekných pár rekordných výhier, ktoré sme spomenuli v odsekoch vyššie. Táto lotéria sa teší veľkej obľube naprieč viacerými krajinami a to najmä kvôli svojej nenáročnosti, čo sa týka samotného hrania, ale aj financií. Vklad na jedno výherné políčko môžete podať už za symbolickú sumu dve eurá, čo určite stojí za možnosť vyhratia balíku peňazí. Výber piatich čísel do prvého osudia a ďalších dvoch do druhého osudia je naozaj jednoduchý a zábavný zároveň. Aj preto sa Eurojackpot teší takej veľkej obľube a spolu s popularitou postupne narastá aj celková suma jackpotu.

  Za zmienku určite stojí, že lotéria Eurojackpot vznikla ešte v roku 2006, takže je na trhu už dlhých 16 rokov. Kým ešte v roku 2012 sa napríklad hrala len v siedmych európskych krajinách, dnes už je to dokonca v osemnástich krajinách Európy. Túto lotériu niektorí niekedy uvádzajú v nesprávnom tvare ako eurojackopt, eurojekpot, eurojakpot, prípadne euro jackpot, ale správny tvar znie Eurojackpot.

  Často kladené otázky

  Kde si viem skontrolovať Eurojackpot výsledky?

  Eurojackpot výsledky kontrola tiketu je možná, samozrejme, online na stránke Tipos, konkrétne na podstránke Tipos/Eurojackpot. Môžete si však vychutnať radosť zo súťaženia aj naživo a to napríklad pri sledovaní živého prenosu z losovania na Jednotke a to každý utorok a každý piatok v čase približne o 20:00.

  Aké sú Eurojackpot výsledky podmienky?

  V zásade lotéria Eurojackpot funguje na jednoduchom princípe – natipuj svoje šťastné čísla a vyhraj. Na Slovensku má pod svojou hlavičkou lotériu Eurojackpot Tipos. Pravidlá sú v podstate veľmi jednoduché. V prvom osudí sa tipuje päť čísel na stupnici od 1 do 50, v druhom osudí sa tipujú dve čísla na stupnici 1-12. Taká zásadnejšia podmienka je len pri online hraní a je ňou to, že pri takomto spôsobe zapojenia sa do lotérie je potrebné byť zaregistrovaný na stránke Tipos SK.

  Koľko môžem vyhrať?

  Eurojackpot tabuľka výhier už má za sebou pár rekordných víťazstiev, ktoré sme už uviedli v tomto článku vyššie. V zásade je možné vyhrať od pár drobných “na kávu”, ako sa hovorí, až po milióny. Celkový jackpot je momentálne vo výške astronomických 91 miliónov eur.

  Kedy a ako často sa losuje Eurojackpot výsledky?

  Eurojackpot sa losuje každý týždeň v rovnakom čase. Aktuálne je to každý utorok a každý piatok. Nakoľko je Eurojackpot nadnárodnou finančnou lotériou, losovanie prebieha vo Fínsku a to v už spomínaných dňoch v utorok a v piatok v čase cca okolo 20:00 večer. Živý prenos si môžete v tieto dni pozrieť na slovenskej TV stanici Jednotka zhruba v čase 20:15.

  Ako funguje zdanenie výhry z Eurojackpotu?

  Táto otázka už potrápila mnohých, ale skvelou správou je, že momentálne na trhu funguje spoločnosť Daň z výhry 2022, ktorá všetky dane i potrebné doklady k tomu vybaví za vás. Vy si tak môžete bez starostí užívať svoju výhru a netrápiť sa s formalitami. Daň z výhry sa však, pochopiteľne, odvádza podľa toho, aká celková suma bola vyhratá a aká je legislatíva v danej krajine.

  Koľko stojí Eurojackpot tiket?

  Do finančnej lotérie Eurojackpot sa môžete zapojiť už za symbolickú sumu dve eurá. Presne 2 eurá totiž stojí vklad na jedno hracie políčko. Pri viacerých natipovaných stĺpčekoch sa cena za tiket zvyšuje, rovnako tak pri tzv. systémovej stávke. Dôležité upozornenie – čím viac stĺpčekov a kombinácií čísel ale natipujete, tým je vaša šanca na výhru vyššia.

  Ako sa tipujú čísla do Eurojackpotu?

  V prvom osudí sa losuje 5 čísel, takže na svojom tikete natipujete 5 čísel zo stupnice od jedna po päťdesiat. V druhom osudí sa tipujú dve čísla na stupnici od jedna do dvanásť. Čím viac čísel uhádnete, tým je výhra vyššia.

  Koľko je rekordná výhra v lotérii Eurojackpot?

  Rekordná výhra padla neďaleko od slovenských hraníc a to konkrétne v susednej Českej republike. Jednému z tamojších hráčov sa podarilo v máji 2015, presnejšie 15.5. 2015, vyhrať neskutočnú cifru, ktorá v prepočte na eurá znie – 100 186 885 eur.