Carlos Alcaraz vs Holger Rune: Wimbledon štvrťfinále


V rámci turnaja Wimbledon 2023 v mužskej dvojhre zostala už len osmička najlepších tenistov a pred nimi sú štvrťfinálové zápasy. Duel Carlos Alcaraz vs Holger Rune začína v stredu 12. júla 2023 o 14:00. Ako všetky súboje tohto grandslamového turnaja, aj toto štvrťfinále sa hrá v All England Clube v Londýne. V tomto článku vám ukážeme, kde sledovať tento duel zadarmo. Pripomenieme si cestu oboch hráčov až do tejto fázy turnaja a na záver predstavíme Carlos Alcaraz vs Holger Rune kurzy.

Carlos Alcaraz vs Holger Rune: Wimbledon štvrťfinále

  • Carlos Alcaraz a Holger Rune si zmerali sily zatiaľ dvakrát, raz triumfoval Španiel, raz Dán.
  • Ich posledný vzájomný súboj sa odohral v roku 2022 vo štvrťfinále na turnaji ATP Masters v Paríži a Rune vyhral 2:0 na sety.
  • Favoritom zápasu je podľa stávkových kancelárií Alcaraz. Zaujímavé stávkové príležitosti a presnú výšku kurzov nájdete v článku nižšie.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Alcaraz vyhrá 1. set a zápas 1.52 1.49

Kde sledovať Carlos Alcaraz vs Holger Rune

Dobrou voľbou, kde sledovať Carlos Alcaraz vs Holger Rune môže byť napríklad Tipsport. Livestream je vysielaný aj s možnosťou live stávok a je to zadarmo, stačí iba za predošlých 30 dní prestávkovať aspoň 1,20€. Zápas vysielajú tiež Fortuna TV a Doxxbet. Televízny priamy prenos prináša stanica Eurosport, presnejšie Eurosport 2 a Eurosport 4K. Po konci duelov sú zostrihy zo zápasov uverejňované na YouTube, nižšie si pozrite napríklad highlighty z osemfinále medzi Alcarazom a Berrettinim.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
12. 7. 2023 o 14:00 All England Club, Londýn Eurosport 2, Eurosport 4K, TV Tipsport, Fortuna tV

Alcaraz v osemfinále zaváhal

Carlos Alcaraz v osemfinále zaváhal, keď proti Talianovi Matteovi Berrettinimu trošku nečakane prehral prvý set 3:6. Najvyššie nasadený hráč rebríčka ATP však následne otočil duel vo svoj prospech, keď v ďalších troch setoch vyhral zakaždým rovnakým výsledkom 6:3 a postúpil do štvrťfinále turnaja. Pre mladého španielskeho tenistu bol Berrettini zrejme doteraz najťažším testom na trávnatých povrchoch All England Clubu. Nakoniec ťažký súboj predsa len zvládol a stále je v hre o to, kto vyhrá Wimbledon 2023. Rodák z mesta Murcia zatiaľ na turnaji prehral iba dva sety, okrem už spomenutého proti Berrettinimu prehral ešte druhý set v 3. kole s Nicolasom Jarrym.

Alcaraz v osemfinále zaváhal

Zdroj: atptour

Aj Rune prehral prvý set

V osemfinále aj Dán Holger Rune prehral prvý set, keď ho 21. nasadený Bulhar Grigor Dimitrov porazil 6:3. V ďalších dvoch setoch sa zrodil zhodný výsledok 7:6, tentokrát už ale v prospech 20-ročného Runeho. Celkovo 6. nasadený hráč spečatil svoj postup do štvrťfinále vo štvrtom sete, ktorý vyhral 6:3. V predchádzajúcih kolách Rune postupne vyradil Brita Loffhagena v prvom kole, Španiela Carballesa Baenu v druhom a v šestnásťfinále si poradil s ďalším španielskym tenistom Alejandrom Davidovich Fokinom. Celým menom Holger Vitus Nødskov Rune štartuje na svojom druhom Wimbledone, minulý rok vypadol už v 1. kole.

Aj Rune prehral prvý set

Zdroj: atptour

Carlos Alcaraz vs Holger Rune kurzy

Carlos Alcaraz vs Holger Rune kurzy hovoria jasne v prospech Španiela a na jeho výhru je kurz 1,26, na Runeho 4,23. Aj v tomto prípade ponúka stávkovanie na tenis rôzne možnosti, napríklad viac ako 3.5 setu v zápase s kurzom 1,62 alebo že bude tie-break v zápase, kde je kurz 1,64. Možnosť, že tie-break nebude je vypísaná s kurzom 2,13. Stávka na to, že Alcaraz vyhrá prvý set aj zápas má kurz 1,52. Na to, že Rune vyhrá viac ako 0.5 setu je kurz 1,46. Tip, že v zápase bude menej ako 3.5 setu má kurz 2,16.

Tip redakcie: Alcaraz vyhrá 1. set a zápas

Favoritom je Alcaraz a my veríme, že postúpi do semifinále turnaja. Po zaváhaní v prvom sete proti Berrettinimu bude hneď od začiatku plne koncentrovaný na svoj výkon, takže by v tomto prípade mohla stáť za úvahu stávka, že Carlos Alcaraz vyhrá 1. set a celý zápas.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Alcaraz vyhrá 1. set a zápas 1.52 1.49

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia