Arsenal vs Manchester City – Premier League preview a tip na výsledok


Súboj Arsenal vs Manchester City sme mali vidieť už skôr, konkrétne v 12. kole. Duel bol však odložený, aby nekolidoval so zápasom Arsenalu v Európskej lige. Od tej doby sa nič nezmenilo. Naďalej je Arsenal v Premier League na prvej priečke a Manchester City na druhej. Zápas je preto extrémne dôležitý pre obe mužstvá. Stretnutie Arsenal vs Manchester City môžete naživo sledovať v stredu 15. 2. 2023 o 20:30 na štadióne Emirates Stadium v Londýne.

Arsenal vs Manchester City - Premier League preview a tip na výsledok

  • Posledný vzájomný zápas je starý len tri týždne. Manchester City vyhral v FA Cupe nad Arsenalom 1:0.
  • Arsenal zažíva prvé väčšie problémy v sezóne. V posledných troch zápasoch v rade nevyhral a odniesol si len jednu remízu.
  • Manchester City čelí obvineniam z porušenia finančných pravidiel.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Manchester City 2.43 2.40
  • Zápas: Arsenal vs Manchester City
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 15. 2. 2023 o 20:30
  • Živý prenos: Canal + Sport

Kde sledovať Arsenal vs Manchester City

Kde sledovať Arsenal vs Manchester City? Celú sezónu Premier League môžete sledovať na stanici Canal+ Sport, ktorá vysiela všetkých 380 zápasov sezóny. Stávkové kancelárie na duel nemajú práva a tak live stream stanice ako je napríklad TV Tipsport neuvidíte.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas
Zvíťazí Manchester City Emirates Stadium Manchester City – Arsenal 1:0, 27.1.2023

Arsenal má menší výpadok formy

Arsenal má menší výpadok formy, keď nevyhral už tri zápasy v rade. V aktuálnej sezóne sa mu to stalo vôbec prvýkrát a je preto otázne ako hráči zvládnu narastajúci tlak. Arsenal sa ako líder Premier League nachádza v pozícii, ktorú už roky nezažil. Hráči si vedenie celej ligy užívajú, ale zároveň musia čeliť čoraz väčším očakávaniam. Viaceré zakopnutia v rade môžu ovplyvniť ich sebadôveru v najbližšom zápase. S Manchestrom City odohrali nedávno neúspešný zápas v FA Cupe. Na pôde súpera prehrali 0:1 avšak jednalo sa o vyrovnaný duel, ktorý mohol skončiť aj opačným výsledkom.

Arsenal má menší výpadok formy

Zdroj: Footballondon.com

Manchestru City hrozia sankcie

Manchestru City hrozia sankcie za porušenie finančných pravidiel v rokoch 2009 až 2018. Počas obdobia v ktorom získal Manchester City tri majstrovské tituly malo dôjsť k viac ako 100 porušeniam. V prípade preukázania viny hrozia klubu rôzne sankcie od finančnej pokuty, odpočítaniu bodov až po odobratie spomenutých troch titulov. Situácia v klube je preto napätá. Tréner Guardiola vyhlásil, že ak sa obvinenia potvrdia, v klube okamžite skončí. Ak by došlo k odpočtu bodov, alebo dokonca preradeniu klubu do nižšej súťaže zasiahlo by to výrazne aj káder mužstva. Situácia môže spôsobiť v aktuálnej sezóne dva scenáre. Buď sa hráči zomknú a svoje výkony vystupňujú, alebo to psychicky neunesú a výkony naberú klesavú tendenciu.

Manchestru City hrozia sankcie

Zdroj: Footballondon.com

Arsenal vs Manchester City kurzy

Kurzy zápasu Arsenal vs Manchester City hovoria o vyrovnanom stretnutí. Arsenal má v Tipsporte kurz na výhru 2.85, remíza má 3.56 a výhra City je s kurzom 2.43. V tomto zápase je možné využiť skutočne rôzne tipovacie stratégie. Pri streleckej forme Haalanda si môžete počkať na kurzy na strelcov gólu. Tých gólov nemusí byť v zápase veľa, keďže ani jedno mužstvo nechce pokaziť tento dôležitý stret. Ponúka sa preto tip na menej ako 3.5 gólu v zápase s kurzom 1.40. Odvážnejší môžu skúsiť tip menej ako 2.5 gólu pri kurze 2.02.

Tip redakcie: zvíťazí Manchester City

Manchester City má problémy z porušenia finančných pravidiel v minulosti. Arsenal má pre zmenu výsledkové a herné problémy. V tomto konkrétnom zápase bude viac záležať na forme mužstva a tú má lepšiu Manchester City. Navyše Arsenalu sa už dlhšie nedarí v zápasoch proti City. Bilancia Arsenalu je v posledných šiestich zápasoch 0:6 a v posledných štrnástich dokonca 1:13..

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Manchester City 2.43 2.40

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport, Wikipedia, Goal