Zverev vs Alcaraz: Australian Open štvrťfinále preview a tipy na výsledok


Zverev vs Alcaraz je ďalší ostrosledovaný štvrťfinálový duel Australian Open 2024. Svetová a turnajová šestka si to v ňom „rozdá“ so svetovou dvojkou a jedným z najväčších favoritov na celkové víťazstvo. Ktorý z týchto tenisových velikánov postúpi do svojho vôbec prvého semifinále na Australian Open? Odpoveď na túto otázku sa dozvieme 24. januára na kurte Roda Lavera v Melbourne Park. Zápas, ktorý má naplánovaný začiatok na 10:45, môžete sledovať naživo na športovej stanici Eurosport.

Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov 3€ + 10.000€
Získaj bonus
30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Zverev vs Alcaraz: Australian Open štvrťfinále preview a tipy na výsledok

  • Carlos Alcaraz bezpečne smeruje do svojho prvého finále na Australian Open. V osemfinále hladko zdolal Srba Kecmanoviča v 3 setoch 6:4, 6:4 a 6:0
  • Alexander Zverev bol na pokraji vyradenia už v 2. kole tohtoročnej edície Australian Open. Nášho Lukáša Kleina zdolal až po 5 setovej bitke a takmer 5 hodinách strávených na dvorci
  • Bilancia vzájomných duelov je v poslednom čase vzácne vyrovnaná. Zverev vyradil Alcaraza vo štvrťfinále French Open 2022. Ten mu to o rok vrátil na ATP Masters v Madride a neskôr aj vo štvrťfinále US Open 2023. Posledný duel zase ovládol Zverev na nedávnom Turnaji majstrov v Turíne.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Alcaraz a v zápase uvidíme viac ako 36.5 gamov 2.36 2.38

Kde sledovať zápas Zverev vs Alcaraz

Zápas Zverev vs Alcaraz vysiela v priamom prenose televízna stanica Eurosport 1. Súboj svetovej dvojky so šestkou turnaja je naplánovaný na stredu 24. januára od 10:45. Hrať sa bude na centrálnom dvorci Melbourne Parku, v Rod Laver Arena s kapacitou takmer 15.000 divákov.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
24. januára 2024 o 10:45 Rod Laver Arena, Melbourne Park Eurosport 1

Alcaraz svoje ostatné dva zápasy na turnaji len „preletel“

Carlos Alcaraz sa v 3.kole na kurte proti Shangovi, divokej karte z Číny, veľmi dlho nezdržal. Po dvoch setoch v pomere dvakrát 6:1, mu v treťom sete Shang skrečoval. Hneď po svojom prvom stratenom podaní a celkom len hodine hry. V osemfinále proti Srbovi Kecmanovičovi sa potom zdržal len o hodinku dlhšie, keď ho zdolal jednoznačne v troch setoch. Pričom v tom poslednom mu nedovolil ani gam.

Zvereva mal na rakete už v 2. kole náš Lukáš Klein

Alexandra Zvereva mal doslova na rakete už náš tenista Lukáš Klein ešte v 2.kole Australian Open 2024. Saša ho však napokon zdolal po päťsetovej bitke a štyri a pol hodinovom boji 7:5, 3:6, 4:6, 7:6 a 7:6. Ďalšiu nádielku setov má Nemec s ruskými koreňmi na konte aj po napínavom osemfinále. V ňom zdolal Brita Norrieho takisto až v 5 setoch.

Zverev vs Alcaraz kurzy

Australian Open kurzy na Alcaraza sú už od začiatku turnaja veľmi nízke. A inak to nie je ani v súboji Zverev vs Alcaraz. Na víťazstvo Carlosa Alcaraza tak môžete napríklad v Doxxbete staviť pri kurze len 1.19. Prípadná výhra Alexandra Zvereva je zase ocenená kurzom 4.70.

Tip redakcie: Vyhrá Alcaraz a v zápase uvidíme minimálne 37 gamov

Alcaraz turnajom prechádza jednoznačne ľahšie ako Zverev. No motivácia postúpiť do svojho prvého austrálskeho sefinále bude u obidvoch veľmi veľká. Predpokladám preto bitku o každú loptičku. Víťazstvo si podľa mňa pripíše Carlos, ale bude to mať so Sashom určite veľmi náročné. Kurz na jeho víťazstvo pri vyššom počte gamov v zápase tak má solídne value. Z ďalších stávkových príležitostí ma napríklad zaujal aj tip na viac ako 9 gamov v prvom sete. Prípadne, že Zverev v zápase uhrá viac ako 16 gamov. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, nezabudnite pri tom použiť aj náš Doxxbet skaut kód.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Alcaraz a v zápase uvidíme viac ako 36.5 gamov 2.36 2.38
V 1. sete zápasu uvidíme minimálne 10 gamov 1.64 1.80
Zverev v zápase uhrá viac ako 16,5 gamu 1.85 1.81

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia