Žilina vs Gent: Európska konferenčná liga kvalifikácia


Európska konferenčná liga pokračuje odvetnými zápasmi druhého kvalifikačného kola. Stretnutie Žilina vs Gent začína vo štvrtok 3. augusta 2023 o 20:00. Hrá sa na Štadióne pod Dubňom v Žiline, ktorý má kapacitu 11.253 divákov. V tomto článku sa dozviete, kde sledovať tento duel. Ďalej vám pripomenieme prvý zápas medzi oboma súpermi. Na záver nebudú chýbať Žilina vs Gent kurzy a zaujímavé stávkové príležitosti.

Žilina vs Gent: Európska konferenčná liga kvalifikácia

  • Prvý zápas sa hral 27. júla 2023 v Belgicku a Gent vyhral vysoko 5:1.
  • Ide o historicky druhý vzájomný zápas týchto dvoch mužstiev.
  • Stávkové kancelárie favorizujú jasne Gent. Presné kurzy si prečítajte nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.61 1.60

Kde sledovať Žilina vs Gent

Je len jedna možnosť, kde sledovať Žilina vs Gent so slovenským komentárom. Zápas vysiela v priamom prenose televízna stanica RTVS Šport. Len pripomenieme, že samotný duel štartuje vo štvrtok 3. augusta 2023 o 20:00, ale štúdio pred zápasom začína už o 19:45. Zostrihy z predkôl európskych pohárov sú uverejňované aj na YouTube. Napríklad nižšie si môžete pozrieť zostrihy z prveho duelu medzi Gentom a Žilinou.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
3. 8. 2023 o 20:00 Štadión pod Dubňom, Žilina RTVS Šport

Žilina vyhorela

Ešte pred úvodným výkopom prvého duelu v Belgicku si hlavný tréner Žiliny pred médiami prial, aby jeho mužstvo neinkasovalo gól. Proti Gentu však Žilina vyhorela. Prehrala vysoko 5:1 a vyslala len dve strely na bránu. Prvý polčas skončil prijateľným výsledkom 1:0 pre Gent, ale v tom druhom už Belgičania nasúkali “Šošonom” ďalšie štyri góly. O jediný presný zásah Žiliny sa postaral v 79. minúte Adrián Kaprálik, ktorý vtedy korigoval na 1:4. Slovenský klub hral navyše od 73. minúty v oslabení, pretože po druhej žltej karte dostal červenú obranca Dominik Javorček.

Žilina vyhorela

Zdroj: kaagent

Gent dominoval

V prvom stretnutí Gent dominoval. Pred domácimi fanúšikmi mal 70% držanie lopty a vyslal až 23 streleckých pokusov. Z toho 14 smerovalo do priestoru brány. Skóre otvoril v 23. minúte Gift Orban, vďaka čomu Gent vyhral prvý polčas najtesnejším rozdielom. V druhom dejstve ale v 55. minúte zvýšil na 2:0 Julien De Sart. V 67. minúte zvyšoval na rozdiel triedy Hugo Cuypers. Tento hráč vsietil dokonca dva góly v zápase, keď v 85. minúte uzatváral skóre na 5:1. Ešte medzitým strelil štvrtý gól Gentu v 76. minúte Tsuyoshi Watanabe. Len málokto pochybuje o postupe Belgičanov do ďalšieho predkola EKL. Tam sa víťaz tohto dvojzápasu stretne s úspešnejším z dvojice Pogoň Štetín vs Linfield FC.

Gent dominoval

Zdroj: gva

Žilina vs Gent kurzy

Žilina vs Gent kurzy ponúkajú zaujímavé tipy na futbal. Na výhru Žiliny je kurz 7,14, na triumf Gentu 1,42. Remíza má kurz 4,97. Medzi najčastejšie stávky patrí viac ako 2.5 gólu v zápase s kurzom 1,61 alebo že každý tím dá v stretnutí aspoň jeden gól, kde je kurz 1,73. Možnosť, že v tomto zápase nedokážu skórovať oba tímy má kurz 1,99. Stávka, že Gent dá viac ako 1.5 gólu má kurz 1,42. Tip, že Gent strelí viac ako 2.5 gólu je vypísaný s kurzom 2,42.

Tip redakcie: Viac ako 2.5 gólu v zápase

Žilina už nemá čo stratiť, takže očakávame, že bude hrať pred domácimi fanúšikmi otvorený futbal. Gent ukázal svoju ofenzívnu silu už v prvom vzájomnom stretnutí a je teda možné, že nás čaká duel plný gólov. Tipujeme, že padne viac ako 2.5 gólu v zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.61 1.60

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia