Vémola vs Pasternak – Oktagon 33 analýza stávky


Už o pár dní je na programe podujatie Oktagon 33 a jedným z najočakávanejších fightov večera bude určite súboj Vémola vs Pasternak. Český veterán MMA si zmeria sily s poľským bojovníkom a poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako vyzerajú šance oboch aktérov. Len pre úplnosť dopĺňame, že podujatie Oktagon 33 začína v sobotu 4. júna o 18:00 a prebiehať bude netradične v Nemecku, konkrétne v hale Festhalle v meste Frankfurt.

Oktagon Vémola vs Pasternak

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Karlos Vémola 1.36 1.15
  • Zápas: Vémola vs Pasternak
  • Súťaž: Oktagon 33
  • Čas zápasu: 04.06.2022 18:00

Zvládne Terminátor očakávaný fight Vémola vs Pasternak

Karlos „Terminátor“ Vémola je legendou českej MMA scény. Je historicky prvým Čechom, ktorý sa predstavil v slávnej organizácii UFC. Pre slovenských fanúšikov je určite nezabudnuteľný tzv. zápas storočia medzi Karlosom a našim najslávnejším bojovníkom Attilom Véghom, ktorý, ako si zaiste mnohí dobre pamätáte, skončil lepšie pre nášho harcovníka. V súvislosti s Karlosom je na internete často hľadaným pojmom Vémola Instagram. Niet sa čo čudovať. Rodák z Olomouca je v posledných rokoch doslova celebritou. Na spomínanom Instagrame sleduje jeho profil úctyhodný počet 355 tisíc ľudí a často na ňom propaguje svoje známe krédo – „lvi žerou první“.

Karlos Vémola

Na adresu boja Vémola vs. Pasternak sa Karlos zatiaľ nijako bližšie nevyjadroval, pozornosť fanúšikov i médií ešte zatiaľ stále patrí jeho poslednému zápasu, kedy sa v O2 aréne stretol s fighterom a raperom Marpom, pričom Terminátor tento zápas vyhral a potvrdil svoju výbornú formu. Karlos totiž neprehral už šesť (!) zápasov v rade, poslednú výhru si pripísal nedávno – 21. mája proti spomínanému Marpovi.

Od doby, kedy Terminátor naposledy našiel v klietke premožiteľa, uplynuli už bezmála tri roky, pretože to bolo vo vyššie spomínanom tzv. zápase storočia s Attilom Véghom. Ten sa odohral ešte 9. novembra 2019 a odvtedy nabehol Karlos na víťaznú vlnu. Celkovo je jeho bilancia výborná, podľa oficiálnej stránky Oktagonu má Karlos bilanciu 31 výhier a 6 prehier. Trošku bulvárnou zaujímavosťou je otázka, aký dostáva od Oktagonu Karlos Vémola plat. Je to trošku úsmevné, pretože 36-ročný fighter stále verejne prehlasuje, že dostáva od Oktagonu fixný mesačný plat, ale promotér Oktagonu Ondřej Novotný viackrát vyhlásil, že to tak nie je.

Kto je Poliak Pasternak, ktorý vyzve slávneho Čecha

Kým Karlos je pojem, ktorý netreba nikomu bližšie predstavovať, Michal Pasternak, prezývaný aj “Wampír”, u nás až taký známy nie je. Mnohých možno prekvapí, že tento rodák z Poľska je dokonca o dva roky starší, než jeho český súper. Pasternak je aj vyšší, keďže meria 190 cm, čo je o sedem viac ako má Karlos a je aj ťažší. Pasternak totiž podľa oficiálnych zdrojov váži až 99 kíl, zatiaľ čo Karlos „len“ 84 kg. Napriek fyzickej prevahe poľského fightera je však práve skúsenejší Čech podľa mnohých favoritom v tomto očakávanom boji Vémola vs Pasternak.

Kto je Poliak Pasternak, ktorý vyzve slávneho Čecha?

V prospech Vémolu hrajú jeho skúsenosti a taktiež aktuálna forma. Kým Karlos totiž vyhral 6 zápasov v rade a okrem spomínaného Attilu Végha nenašiel v klietke už takmer tri roky premožiteľa, Poliak Pasternak z posledných piatich fightov prehral dva. Naposledy utrpel porážku v januári 2022, kedy ho v klietke v 3. kole premohol krajan Lukas Sudolski. V poslednom fighte si ale Pasternak napravil chuť a 5. marca v prvom kole knockoutoval 107-kilového Poliaka menom Kacper Miklasz. Pasternakova profesionálna bilancia je podľa oficiálneho webu Oktagonu nasledovná – 16 výhier a sedem porážok.

Tip redakcie

Favoritom zápasu je zatiaľ jednoznačne Karlos Vémola. Terminátor má lepšiu bilanciu zápasov, väčšie skúsenosti, je o dva roky mladší a navyše sa už dlhšiu dobu môže pochváliť víťaznou bilanciou. Naopak, Pasternakove výkony boli v posledných bojoch ako na hojdačke a viacmenej striedal výhry s porážkami. Stávkové kancelárie s nami súhlasia, keďže napríklad na Tipsporte je na výhru Karlosa Vémolu kurz 1,36, zatiaľ čo na Pasternaka až 4,73. Takže sa tentokrát aj my prikláňame k názoru väčšiny a veríme, že Karlos si pripíše siedmu výhru v rade za sebou.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Karlos Vémola 1.36 1.15