Tipos extraliga HC Nitra – HC Košice


Slovenská najvyššia hokejová súťaž Tipos extraliga nedávno vstúpila do svojho jubilejného 30. ročníka. Aktuálne je na programe tretie kolo základnej časti a v ňom nás čaká hneď niekoľko šlágrov. Obhajca titulu Slovan sa napríklad predstaví na ľade Banskej Bystrice. Východniarske derby čaká Michalovce a Spišskú Novú Ves a zaujímavý duel je na programe aj pod Zoborom. V piatok 23. septembra 2022 o 18:00 HK Nitra privíta na svojom ľade HC Košice. Dejiskom zápasu bude Zimný štadión v Nitre, niekde uvádzaný aj ako Nitra aréna. Oba celky vstúpia do tohto zápasu s tým, že chcú vyhrať a získať tri body. Kto je favoritom?

Tipos extraliga HC Nitra - HC Košice

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá HC Košice 2.41 2.44
  • Zápas: HC Nitra – HC Košice
  • Súťaž: Tipos extraliga
  • Čas zápasu: 23. 09. 2022, 18:00

Nitra je v ligovej tabuľke posledná

Nitra je v ligovej tabuľke posledná bez bodu, pretože v prvých dvoch zápasoch Tipos extraligy zakaždým prehrala. V otváracom stretnutí novej sezóny Nitra trošku prekvapujúco nestačila na domácom ľade na Nové Zámky a ešte prekvapujúcejšie „vyfasovala“ doslova debakel, keď prehrala vysoko 1:5. O nič lepšie to pre hráčov Nitry nebolo ani v druhom kole, kedy dostali päť kúskov od „Kamzíkov“ z Popradu a prehrali rovnako vysoko 1:5.

Nitra je v ligovej tabuľke posledná bez bodu

S celkovým skóre 2:10 je Nitra v nelichotivej situácii. V extralige má spolu s Trenčínom najhoršiu defenzívu (oba tímy inkasovali v dvoch zápasoch 10 gólov) a zároveň má Nitra aj najslabšiu ofenzívu, pretože 2 vsietené góly sú priebežne najmenej v celej lige. Nitra je aktuálne na poslednom dvanástom mieste tabuľky. V domácom zápase proti Košiciam si tak bude chcieť pripísať prvé tohtosezónne body a odčiniť tak dve spomínané prehry s výsledkom 1:5.

Košice sú stále bez bodu

Aj Košice sú stále bez bodu, ale na rozdiel od Nitry majú na svojom konte odohraný zatiaľ len jeden zápas, rovnako je na tom mimochodom aj Slovan. Späť však ku Košiciam, ktoré si svoju premiéru v sezóne 2022/2023 odkrútili vo východniarskom derby zápase na ľade Michaloviec. Tím HK Dukla Ingema Michalovce bol napokon úspešnejší, keď vyhral 3:2. Košice sú tak po prvom zápase bez bodu a patrí im aktuálne desiate miesto tabuľky Tipos extraligy.

Košice sú stále bez bodu

Košice a Nitra sa v minulom ročníku stretli vo vzájomnom meraní síl dovedna štyrikrát. Dvakrát vyhrali Košice po výsledkoch 5:3 a 3:2, dvakrát triumfovala tiež Nitra (výhry 3:1 a 3:2). Posledný vzájomný zápas odohrali tieto dva celky ešte v marci 2022, kedy Košice vyhrali 3:2. Východniari sú podľa nás favoritom aj v tomto zápase a to najmä kvôli mizernej forme, v akej Nitra do tohto ročníka vstúpila.

Tip redakcie: Vyhrá HC Košice

Nitra by si určite priala, aby pred domácim publikom odčinila dve trpké porážky a konečne získala body. Aktuálna forma tímu spod Zobora však tomu nenasvedčuje, ale napríklad stávkové kancelárie veria o trošku viac predsa len Nitre. Kým na triumf HC Košice je napríklad na Tipsporte kurz 2,41, na výhru Nitry je kurz 2,38. Na Fortune je kurz na výhru domácich 2,31 a na hostí 2,44. My však v tomto zápase veríme viac Košiciam. Predpokladáme, že domáca Nitra síce východniarov poriadne potrápi a tentokrát to pre Nitrančanov už nebude debakel, ale nakoniec tri body získajú predsa len hráči HC Košice.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá HC Košice 2.41 2.44