Tipos extraliga HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava


Slovenská najvyššia hokejová súťaž Tipos extraliga má za sebou prvé dve kolá a v tom treťom nás čaká niekoľko nesmierne zaujímavých zápasov. Jedným z najsledovanejších bude bez pochýb duel medzi celkami HC ’05 Banská Bystrica a HC Slovan Bratislava, ktorý je na programe v piatok 23. septembra 2022 o 17:30. Dejiskom bude multifunkčná hala v Banskej Bystrici – Tipsport arena. Každé z mužstiev vstúpi do zápasu s túžbou po troch bodoch za výhru. Kto má väčšie šance?

Tipos extraliga HC '05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovan Bratislava 2.02 2.01
  • Zápas: HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava
  • Súťaž: Tipos extraliga
  • Čas zápasu: 23. 09. 2022, 17:30

Banská Bystrica má po dvoch zápasoch skóre 8:8

Banská Bystrica má po dvoch zápasoch skóre 8:8. V prvom kole totiž „Barani“ odštartovali jubilejný 30. ročník našej extraligy gólovu prestrelkou. Na domácom ľade zdolali tím HK Spišská Nová Ves pomerom 6:5. Aj svoj druhý tohtosezónny zápas hrala Banská Bystrica proti tímu z východného Slovenska, konkrétne proti Michalovciam. V tomto stretnutí Bystričania dokonca dvakrát viedli, ale ani to im na výhru nestačilo a prehrali 2:3. Aj tento duel hrali na domácom ľade a pred domácimi tribúnami sa predstavia aj do tretice proti silnému Slovanu.

Banská Bystrica má po dvoch zápasoch skóre 8:8

Bystrica má po dvoch zápasoch na svojom konte 3 body a je na ôsmom mieste tabuľky Tipos extraligy. Proti Slovanu hrali hráči Bystrice v minulej sezóne štyrikrát. Oba tímy si rozdelili zhodne po dve víťazstvá, ale zakaždým padalo dosť gólov, pretože sa zrodili výsledky 2:3, 7:4, 2:6 a posledný vzájomný zápas vyhrala vo februári 2022 Banská Bystrica 5:4 po samostatných nájazdoch. Vyšší počet gólov sa preto dá očakávať aj v tomto meraní síl.

Slovan má odohraný iba jeden zápas

Slovan má odohraný iba jeden zápas v aktuálnom ročníku Tipos extraligy. Vo svojom premiérovom vystúpení nastúpili „Belasí“ na ľade HK Poprad. Proti „Kamzíkom“ sa Bratislavčanom darilo, pretože im nasúkali štyri góly a dostali len dva, takže brali tri body po výhre 2:4. Zaujímavé je, že Slovan vyhral extraligový zápas na ľade Popradu po dlhých dvanástich rokoch. Momentálne patrí klubu z nášho hlavného mesta siedme miesto v tabuľke, spolu s Košicami má však Slovan odohraný o jeden zápas menej ako ostatné tímy.

Slovan má odohraný iba jeden zápas

Slovan má za sebou úspešný vstup do novej sezóny a aj v tej minulej sa klubu poriadne darilo. S počtom 104 bodov Slovan vyhral základnú časť Tipos extraligy a v následnom play-off si postupne poradil s Prešovom, Košicami a vo finále zdolal Nitru pomerom 4:2 na zápasy. Kým Slovan sa vezie na víťaznej vlne, Banská Bystrica obhajuje z minulej sezóny ôsme miesto po základnej časti (69 bodov). V play-off sa „Barani“ dlho neohriali, keď ich vo štvrťfinále vyradil rivalský Zvolen pomerom 4:1 na zápasy.

Tip redakcie: Vyhrá Slovan Bratislava

Stávkové kancelárie v tomto prípade veria viac Slovanu a my sa k tomuto názoru prikláňame. V prospech Slovanistov hrá výborná forma a hlad po extraligových zápasoch. Súboje medzi týmito dvoma mužstvami bývajú tvrdé, vyrovnané a zrejme tomu nebude inak ani tentokrát. My predpokladáme, že zápas v prospech Slovana rozhodne hlavne lepšia defenzívna hra „Belasých“. Bystrická obrana dostáva aj v tejto sezóne až príliš veľa gólov a Slovan bude zatiaľ najťažší súper. Aj z tohto dôvodu tipujeme na výhru v zápase práve hosťujúci Slovan, na ktorý je kurz 2,02.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovan Bratislava 2.02 2.01