Slovensko vs Luxembursko – Kvalifikácia na Euro preview a tip na výsledok


Kvalifikácia na Euro začína a slovenský tím je súčasťou skupiny J. Euro 2024 sa bude konať od 14. júna do 14. júla 2024 v Nemecku a Slovensko sa pokúsi dostať medzi 24 tímov, ktoré sa zúčastnia hlavného turnaja. Otvárací zápas kvalifikácie Slovensko vs Luxembursko začína vo štvrtok 23. marca 2023 o 20:45. Dejiskom duelu je Štadión Antona Malatinského v Trnave. Kde sledovať tento zápas, ako vyzerá forma oboch tímov a aké sú vypísané Slovensko vs Luxembursko kurzy? V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť pred úvodným stretnutím kvalifikácie.

Slovensko vs Luxembursko - Kvalifikácia na Euro preview a tip na výsledok

  • Slovensko vs Luxembursko je prvý zápas kvalifikačnej skupiny J. Súčasťou skupiny sú aj reprezentácie Portugalska, Islandu, Bosny a Hercegoviny a Lichtenštajnska.
  • Naposledy hralo Slovensko proti Luxembursku v októbri 2015. Na ich pôde sme vyhrali 2:4 po dvoch góloch Mareka Hamšíka a presných zásahoch Maka a Nemca.
  • Kurz na výhru Slovenska je 1,48, kurz na výhru Luxemburska je 6,65. Na remízu je vypísaný kurz 4,24.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovensko 1.48 1.44
  • Zápas: Slovensko vs Luxembursko
  • Súťaž: Kvalifikácia na Euro
  • Čas zápasu: 23. 3. 2023 o 20:45

Kde sledovať Slovensko vs Luxembursko

Vstupenky na zápas priamo na štadióne v Trnave stoja 15€ a 25€. Business vstupenka má cenu 120€. Ak si chcete vstup našej reprezentácie do kvalifikácie vychutnať z pohodlia domova, najlepšou voľbou, kde sledovať Slovensko vs Luxembursko je priamy prenos na RTVS Šport. Táto stanica má vysielacie práva na všetky kvalifikačné zápasy našej reprezentácie. Samotný hlavný turnaj Euro 24 však už bude vysielať TV Markíza, respektíve jej streamovacia služba VOYO. Slovensko vs Luxembursko priamy prenos je dostupný aj na platenej TV stanici Sport 2.

Kde sledovať Slovensko vs Luxembursko Cena Typ vysielania
RTVS Šport Zadarmo Priamy prenos v TV
Sport 2 Platená TV Priamy prenos

Slovensko chce ísť do Nemecka

Euro 2024 sa bude odohrávať v Nemecku a kvalifikácie sa zúčastňuje 53 tímov. Z nich 23 postúpi na hlavný turnaj a doplní Nemecko, ktoré už má účasť istú ako organizujúca krajina. Priamo z kvalifikačných skupín postúpi na Euro 20 celkov, ďalšie tri postúpia z baráže. Slovensko chce ísť do Nemecka tiež a preto sa na úvod neočakáva nič iné než víťazstvo. Slovenskí reprezentanti chcú brať tri body a dvanástym hráčom pre nich bude tradičná divácka kulisa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Slovensko chce ísť do Nemecka

Zdroj: rslsoapbox

Luxembursko vyhralo nad Slovenskom iba raz

Luxembursko vyhralo nad Slovenskom iba raz. Bolo to ešte v roku 2011 po výsledku 2:1 v priateľskom zápase. V ďalších prípadoch Slováci nad Luxemburskom vždy vyhrali a z celkových piatich vzájomných duelov má Slovensko na konte štyri výhry. Posledný vzájomný zápas sa odohral ešte v októbri 2015 a taktiež to bolo v rámci kvalifikácie na Euro. Slovensko vtedy v Luxembursku vyhralo 2:4, kedy za našich strelil dva góly Marek Hamšík a po jednom pridali Adam Nemec s Róbertom Makom. Luxembursko zatiaľ z kvalifikácie nikdy na hlavný turnaj nepostúpilo a proti Slovensku môže len prekvapiť.

Luxembursko vyhralo nad Slovenskom iba raz

Zdroj: chinadaily

Slovensko vs Luxembursko kurzy

Slovensko vs Luxembursko kurzy jasne ukazujú, že favoritom je slovenský tím. Na výhru domáceho Slovenska je vypísaný kurz 1,48, zatiaľ čo na výhru hostí je kurz 6,65. V prípade remízy je kurz 4,24.Tipéri používajú naozaj rôzne tipovacie stratégie, čo je vidieť aj pri najčastejších stávkach na tento duel. Jednou z nich je remíza na prvý polčas, kde je kurz 2,31. Na to, že domáci strelia prvý gól v zápase je kurz 1,36. Napríklad stávka, že Slovensko vyhrá oba polčasy, má kurz 3,81.

Tip redakcie: Vyhrá Slovensko

Slovensko je v zápase favoritom a hoci našej prezentácii táto rola vždy nesedí, tentokrát na úvod nezaváhame. S Luxemburskom máme lepšiu vzájomnú bilanciu a aj kvalita kádra hrá jasne v náš prospech. Preto tipujeme,, že vyhrá Slovensko. Tipsport má na víťazstvo Slovákov kurz 1,48, napríklad Fortuna 1,44.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovensko 1.48 1.44

Zdroje článku: Transfermarkt, Tipsport,