Slovensko U20 vs Česko U20: MS do 20 rokov preview a tip na výsledok


Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov štartujú prvými stretnutiami v základných skupinách. Zápas Slovensko U20 vs Česko U20 začína v utorok 26. decembra 2023 o 12:00. Hrá sa v aréne Frölundaborg vo švédskom meste Göteborg. V dnešnom článku sa dočítate, kde sa dá sledovať tento súboj. Ďalej vám predstavíme najväčšie opory oboch mužstiev. Na záver vám ukážeme Slovensko U20 vs Česko U20 kurzy a tipy na stávky.

Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Slovensko U20 vs Česko U20: MS do 20 rokov preview a tip na výsledok

  • Na predchádzajúcich MS U20 v roku 2023 obsadilo Slovensko konečné 6. miesto, Naši chlapci vypadli vo štvrťfinále s Kanadou, ktorej podľahli tesne 3:4 po predĺžení.
  • Česko získalo na minuloročnom turnaji strieborné medaily. Aj oni svoj posledný zápas turnaja prehrali s Kanadou a tiež po predĺžení. Tá ich vo finále zdolala 3:2 pp.
  • Stávkové kancelárie favorizujú na výhru v zápase českú reprezentáciu. Presnú výšku kurzov si pozrite v článku nižšie.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Padne viac ako 5.5 gólu v zápase 1.62 1.64

Kde sledovať Slovensko U20 vs Česko U20

V tomto prípade majú hokejoví priaznivci na výber viacero alternatív, kde sledovať Slovensko U20 vs Česko U20. Zápas vysielajú v priamom prenose stanice JOJ Šport a ČT Sport. Na JOJ Šport začína štúdio pred stretnutím už o 11:30. Zostrihy z jednotlivých duelov Majstrovstiev sveta bývajú dostupné aj na YouTube.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
26. 12. 2023 o 12:00 Frölundaborg, Göteborg JOJ Šport, ČT Sport

Minulý rok bolo Slovensko šieste

Minulý rok bolo Slovensko šieste. Výborný turnaj mal gólman Adam Gajan, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. Naša reprezentácia sa na neho spolieha aj tento rok. Z ďalších našich známych hráčov sa veľa očakáva napríklad od Adama Sýkoru, ktorý podáva stabilné výkony na farme New Yorku Rangers. Lídrami by mali byť aj Dalibor Dvorský, Filip Mešár a Samuel Honzek, všetci traja draftovaní v 1. kole do NHL. Veľmi dobre hrajú vo švédskej lige synovia bývalých reprezentantov Alex Čiernik a Luka Radivojevič. V zámorskej juniorke OHL sa dobrými výkonmi prezentuje napríklad aj Servác Petrovský, ktorý už bol tiež draftovaný do NHL.

Minulý rok bolo Slovensko šieste

Zdroj: youtube

Česko obhajuje striebro

Česko obhajuje striebro z minuloročného šampionátu. V ňom sa mladí Češi prebojovali až do finále, kde ale nestačil na Kanadu, s ktorou prehrali len tesne 2:3 po predĺžení. Tá vyhrala svoje jubilejné 20. zlaté medaily z juniorských šampionátov. Aj tento rok je v českej zostave niekoľko zaujímavých mien. Asi najväčšou hviezdou tímu je útočník Jiří Kulich, ktorý už má za sebou aj debut v NHL v drese Buffala a na jeho farme zbiera takmer bod na zápas. Eduard Šalé hrá dobre v kanadskej juniorke, obaja títo hráči boli draftovaní do NHL v prvom kole. Očakávanou brankárskou jednotkou je Michael Hrabal, ktorý chytá v americkej univerzitnej lige NCAA.

Česko obhajuje striebro

Zdroj: lastwordonsports

Slovensko U20 vs Česko U20 kurzy

Slovensko U20 vs Česko U20 kurzy favorizujú našich západných susedov. Na výhru Slovenska je kurz 3,11, na triumf Česka 1,86 a na remízu 4,50. Stávková kancelária Tipsport uvádza, že zatiaľ si až 84% tipérov podalo na Česko. Medzi najčastejšie stávky patria napríklad viac ako 5.5 gólu v zápase s kurzom 1,62 alebo že Česko U20 sa stane víťazom zapasu do rozhodnutia, kde je kurz 1,51. Stávka, že Česi vyhrajú zápas alebo povedú o 3 góly má kurz 1,81. Kurz na to, že Slovensko dá prvý gól v stretnutí je 2,08, v prípade Čechov je kurz 1,65.

Tip redakcie: Padne viac ako 5.5 gólu v zápase

Prvé zápasy na turnaji sú známe tým, že mužstvá sa zohrávajú v ostrých súbojoch, z čoho niekedy pramenia aj nečakané góly. Na oboch stranách hrajú šikovní ofenzívni hráči, takže by v tomto prípade mohla stáť za úvahu napríklad stávka, že v tomto dueli padne viac ako 5.5 gólu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Padne viac ako 5.5 gólu v zápase 1.62 1.64

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia